Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co Frost dyktuje waruki??? Bo na to wygląda z waszych opisów. A może nie róbcie nie obierajcie nie podajcie przez pare dni. Po co jak muchy w pajęczyne wpadać. Przeczekajcie . zróbcie remont, odpocznijcie i za tydzien dwa cena bedzie bo kto jak nie polska poda towar. Chiny?/nie nie podadzą bo towar bez smaku i zamrażalnie mają certyfikaty ze towar pochodzi z UE i jest wolny od pestycydów i skarzeń. Frost chyba już zbytnio zmonopolizował rynek i za chwile wdepce was w ziemie i zrobi z was niewolników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość super napisał:

Znów was chcą wydymać bravo Wy ?

Po co to obierać?  Bronisze byle co w worku zaczyna się od 25zl/worek super towar zaczyna się od 2 zł, giełda Wrocław to samo Kalisz brakło towaru olać chłodnie będą  sami się będą prosić żeby im coś przywieź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajemy towaru chłodniom które obniżyły cene . to czysta spekulacja. Nie ma to ekonomiczego uzasadnienia. Jesli podacie do zakładów obniżających cene to ten poda na zachód mrożonke niżej w dóżych ilościach bo jako wielki twór musi produkowć . to wywoła lawine obniżek.

Recepta: nie podajemy cebuli. Nie gorączkujcie się

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżając cenę bywało tak, , że kupili więcej bo rolnicy się wystraszyli I pozbywali cebuli, w tym roku ten numer chyba nie przejdzie, kto ma kredyt to go spłaci oddając tylko 10% cebuli porównując do ubiegłego roku. A chłodnie myślę, że przez ostatnie 2 lata znacznie więcej zarobiły niż rolnicy w tym roku no bo przecież cebulę miały prawie za darmo. Dla producentów jest to dobry rok ze względu na cenę słaby ze względu na plony. Wydaje mi się, że cenę dyktuje Cebula w worku i jej mała podaż, ponieważ nie pamiętam żeby zamiast przedstawicieli sklepów czy małych marketów przyjeżdżali właściciele pytać się o cebulę. Chłodnie w przyszłym sezonie sobie z pewnością odbijają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pracownik zakładu

Frost ma awarię i nie może mrozić. Dlatego nie zależy im na surowcu. Część ludzi nawet za 1,8 przywiezie więc zerówkę sobie zapełnią bez ryzyka. Rynek musi reagować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Godność

Podając do Frost sami sobie obniżacue ceny. Jako biorca subsydiów unijnych musi wykazać obroty i podaje mrożonke po zaniżonych cenach i inni idą ich śladem. Polska cebula bez Frost miała sie zdecydowanie lepiej.

Bojkotujcie tą firme a ceny co roku będą godne .

Wielkopolscy obieracze apeluje do was byście poszli po rozum do głowy i po raz pierwszy zachowajcie godność...zatrzymajcie produkcje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

F... Stawia big bagi nawet w swoim biurze byle przestraszyć dostawców a za tymi big bagami pustki. Po co tam wozicie !!! Poyem lamenty że was między pośladki ładują!!! Zatrzymać sprzedaż i produkcje!!! Wszyscy!!! a nie patrzycie jak wam kasa muedzy palcami ucieka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się niezły bajzel obniżka ceny o 0,50 zł w dwa tygodnie.Najgorsze jest to źe jeden na drugiego patrzy psioczy na Frost a sami idą ich śladem i zaniżają ceny co podkręca panikę na rynku. Łatwo powiedzieć stańcie,przestańcie obierać a co mam zrobić z ludżmi,oni chcą zarobić na święta ja mam stałe opłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały obieracz
1 godzinę temu, Gość Obierka napisał:

Robi się niezły bajzel obniżka ceny o 0,50 zł w dwa tygodnie.Najgorsze jest to źe jeden na drugiego patrzy psioczy na Frost a sami idą ich śladem i zaniżają ceny co podkręca panikę na rynku. Łatwo powiedzieć stańcie,przestańcie obierać a co mam zrobić z ludżmi,oni chcą zarobić na święta ja mam stałe opłaty. 

Na moje to niech płacą za obraną białą 1 zł kupi się cebulę w łusce za 0,50 zł a się kupi bo gospodarze już są  przerażeni tym co się wyprawia na rynku  i się też zarobi .Ale tak serio to jest już troszkę jak gra w pokera . Troszkę mi żal tych co zapasy zrobili z Kazachstanu na zero panowie to się nie zamkniecie .Życzę wytrwałości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieraków

Kto widział ogłoszenie Kolesia z sierakowa...ręce chłopcze opadają. Jesteś wzorem matematycznym do omawiania na uniwersytetach .

Temat wykładu "jak nie robić biznesu". Gdybyś chłopie nie woził do F. To może nie był byś zmuszony kupować za 0.80zl i wysłuchiwać obelg.

Przez takich jak ty jest załamanie , bo ty choćbyś jechał na minusie to musisz być na rampie u F:)*(:

Czy ktoś z jego rodziny może z nim porozmawiać o godności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 90% do 100% cebuli sprzedawana była na wiosnę w tym większość do obierania w tym roku cena spowodowała, że 70% sprzedałem w październiku w tym większość na worek resztę 30% zostawiłem sobie na wiosnę a co będzie zobaczymy nikt tego nie wie. Spadek jest prawdopodobnie chwilowy. Wydaje mi się, że jeszcze zdrożeje, ale za duże ryzyko było dla mnie trzymać wszystko do wiosny przy takiej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...