Skocz do zawartości
Advertisement

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obierka

1,35 zł cebula na kontrakcie aktualnie ? W Polskich chłodniach ? Gdzie i kiedy, niestety nie słyszałem o takich kontraktach, ta cena funkcjonuje być może z dostawa do Holandii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty kontraktowe na 18/19 były w cenach 0,95 - 1,25 przy umowach kwartalnych oraz 1,15 - 1,55 przy rocznych. Ceny progresywne były oczywiście wyższe ale najłatwiej jest przy kalkulacjach bazować na średniej. Naturalnie sama cena sprzedaży nic jeszcze o rentowności nie mówi ale nie znam nikogo kto podpisałby kontrakt bez podkładki w postaci umowy dostaw. Biorąc więc pod uwagę, że niektórzy kontraktowali dostawy już w kwietniu, przy bardzo niskich cenach surowca i kiepskim "klimacie" rynku, zdarzyć się może, że ktoś ma większą marżę sprzedając za 1,15 niż ten o sprzedaje po 1,50. 

Ceny są i będą wysokie gdyż nie ma obecnie argumentów za ich obniżką. Na dziś ceny winduje niemal trzymiesięczna susza w Europie zwiastująca niski plon i drobny kaliber. Czy obecne ulewy poprawią suytuację czy ją tylko pogorszą przekonamy się za tydzień lub dwa. Mamy też kryzys dostępności personelu co podnosi koszt obierania oraz odwrót chłodni od współpracy ze skupami co utrudnia funkcjonowanie malutkich obieralni bez zaplecza magazynowego i transportowego.

Zawcześnie na otwieranie szampana ale zapowiada się dobry sezon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawy
12 godzin temu, Global Onions Holland napisał:

Ceny są i będą wysokie gdyż nie ma obecnie argumentów za ich obniżką. Na dziś ceny winduje niemal trzymiesięczna susza w Europie zwiastująca niski plon i drobny kaliber. Czy obecne ulewy poprawią suytuację czy ją tylko pogorszą przekonamy się za tydzień lub dwa. Mamy też kryzys dostępności personelu co podnosi koszt obierania oraz odwrót chłodni od współpracy ze skupami co utrudnia funkcjonowanie malutkich obieralni bez zaplecza magazynowego i transportowego.

Znajomy sprzedał na początku tygodnia cebulę w łusce luzem na łódkę za 1,50 zł, a sami kupujący ogłaszają chęć kupna po  1,10-1,20 zł za luz. Trzeba znać wartość swojego towaru drodzy rolnicy. W tym roku to rolnik dyktuje ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość kujawy napisał:

Znajomy sprzedał na początku tygodnia cebulę w łusce luzem na łódkę za 1,50 zł, a sami kupujący ogłaszają chęć kupna po  1,10-1,20 zł za luz. Trzeba znać wartość swojego towaru drodzy rolnicy. W tym roku to rolnik dyktuje ceny. 

Dla cebuli napewno będzie to znacznie wyższy rok cen ale też bez przesady rekordów nie będzie. Reszta warzyw myślę że koło października po głównych zbiorach będzie tompniecie wiadomo że nie będzie rozdawania jak przez 2 lata, wiosna przyszłego roku może zapłacić cały asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione

Z doswiadczenia wiem ze gdy kontrakty sa z stosunkowo wysoka cena to zwykle wolnorynkowa jest wyzsza, ja tam nie mam kontraktu i licze na dobry sezon , cebulka na polu zadowalajaca, sprzet i magazyny czekaja tylko by ruszyc do roboty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Kruszwica

Hej u nas cebula piękna. Zapowiadają się super plony. Hiszpanki sypną pewnie po 100 ton. Żeby ta cena 40gr się utrzymała to będzie cudownie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawy
2 godziny temu, Gość Kruszwica napisał:

Hej u nas cebula piękna. Zapowiadają się super plony. Hiszpanki sypną pewnie po 100 ton. Żeby ta cena 40gr się utrzymała to będzie cudownie. Pozdrawiam

Byłem niedawno w okolicy Kruszwicy i widziałem te "piękne cebule " i to co zobaczyłem tylko utwierdza w przekonaniu że z ceną 60 gr nie będzie problemu. Nie mówię że wszystkie cebule bo zdarzają się ładne ale to zdecydowana mniejszość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
On 7/19/2018 at 9:48 PM, Guest Obierka said:

Odwrót chłodni od współpracy ze skupami? Pierwsze słyszę, u nas skupy maja się wyśmienicie 

 

To tylko pozory lub kwestia czasu. Nigdzie w cywilizowanym świecie już takie punkty skupu nie istnieją. W Niemczech nie widziałem takiego od 20 lat a warzywa dostarczam co tydzień na niemieckie przetwórnie.

Zapewne chłodnie w Polsce nie chcą być już śmietnikami dla skupów. Przy niskich cenach w poprzednim sezonie, nawet na skupach trafiała się dobra cebula. Teraz gdy nadchodzi drogi sezon i lada moment ruszy rzeka odsortów z Niemiec, na skupy pojedzie to czego obieracz będzie się bał na chłodnie zawieźć. Skup pomięsza, umyja, przysypie z góry świeżą i wepchnie na chłodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
W dniu 21.07.2018 o 10:08, Gość Kruszwica napisał:

Hej u nas cebula piękna. Zapowiadają się super plony. Hiszpanki sypną pewnie po 100 ton. Żeby ta cena 40gr się utrzymała to będzie cudownie. Pozdrawiam

Witam, kolego jak sypnie po 100 ton to tacy jak Ty zdołują cenę momentalnie i te 0,40gr teraz to nie jest cudowna cena!!!! Można dostać więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się biorą tacy ludzie? 

Na tą chwilę sprzedaż po 0,60 to głupota bo niby dlaczego opuszczać cenę skoro ceny w Austrii, Holandii czy nawet Ukrainie są ponad złotówkę? 

Czy polski rolnik zawsze musi robić z siebie dziada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
6 godzin temu, Gość Kici napisał:

Skąd się biorą tacy ludzie? 

Na tą chwilę sprzedaż po 0,60 to głupota bo niby dlaczego opuszczać cenę skoro ceny w Austrii, Holandii czy nawet Ukrainie są ponad złotówkę? 

Czy polski rolnik zawsze musi robić z siebie dziada?

Ano właśnie! Ogłaszają się już po 60gr a złotówkę bez problemu można by wyciągnąć! Ja akurat sprzedaje luzem do pakowania to inna jakość i kaliber jak na obieranie ale jak handlowiec zobaczy takie ogłoszenia to ile więcej mi dołoży?10-20gr? Teraz dostaję 1.1zl/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek maz.

Nie podniecajcie sie.popadalo i zrobily sie braki, stad aktualna cena.za 2 tygodnie w worku bedzie po 45 gr bo siewka juz sie zalamuje.kto ma na juz niech kozysta. moze wiosna zaplaci bo ostatnie kilka lat prosto z pola byla drozsza niz z przechowalni. ziemniak na Bronkach 10 dni temu byl ponad 2 dyszki a dzis 8 w porywach 10 na worki.cebula tez siada, co dzien zlotowa nizej na worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.08.2018 o 00:15, Gość Max napisał:

Rozumiem kupców, którzy próbują w tym roku zaniżać ceny, nie rozumiem sprzedawców, którzy zaniżają sobie  ceny. 

Chyba nikt takich nie rozumie. W NL nie da się kupić zdrowej cebuli z magazynu poniżej 20 centów. Gruba 24 centy. Francja i Dania jeszcze droższe. Polacy równie dobry towar ogłaszają za... 10 centów. No chyba,że to nie rolnicy tylko ogłoszenia spekulantów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw
4 godziny temu, Gość Mark napisał:

Global ma racje ,czemu tak przyzwyczailismy sie do nedzy ze az nam glupiio proponowac godna cene.??

Bo większość chłopków chce sprzedać przed  sąsiadem........!!! A jak już widzi cenę 0,50- 0,60zł to małpiego rozumu dostaje!!! I liczy ile to zarobił a nie może policzyć ile może zarobić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione

A co ma zrobić chłop z  cebulą z dymki która wytrzyma maks 2 miechy bo warunki były jakie były i jeszcze nie ma magazynów?!! To chyba normalne że sprzedaje po 0,60gr bo więcej obieracze nie zapłacą bo cena białej to 1.25!!! Jak taki mądry jeden z drugim to kupcie se ja po te 0,60 i sprzedajcie z  zyskiem jak tacy obeznani w handlu światowym jestescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddać cebuli przez 2-3 tygodnie i nie będzie biała po 1,25zł no chyba że sprowadzą z zachodu łuskę po 1 zł i zmieszczą się w kosztach 0,25zł żeby przerobić ją na biało ?. Kupię od ciebie, kolegi, drugiego kolegi a i tak 3 się znajdzie, że odda tanio i dlatego to my rolnicy nie dyktujemy cen za swoje towary tylko kupcy wykorzystują brak naszej organizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...