Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Na chłodnuach 0.95zl. Przyszly tydzien 1 zl minimum bo podaż obranej jest mała. Powody: mały kaliber , mrozy, brak rąk do pracy, maszyny nue obierają twardych odmian. Cebula na worek idzie dobrze. Odziwo surowca w polsce mało a holandii przyjeżdża szajs drobny i pognity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+-30 netto towar kiepski sredni kaliber. Sąsiad dostal od holendra 30%60+ masakra:) podobno taka czeka na polske w holandii. Grubej nie dajom bo kosztuje 50 gr i wiecej. Sporo magazynow płynie jyz holenderskimi kanałami do moza hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz ktos pomyskał o tym że: w tym sezonie w Polsce oraz od Rosji po Hiszpanie jest mniej cwbuli oeaz gorsza jakiść. W procesie Pakowanua i Obierania odpad również jest o 5-10%wyższy, czesc towaru 5%+- pozostała w polu i na pewno troche wypłynie z magazynów. Sumując szacuje że w polsce cebuli mniej o 15%+- . Holandia mimo rekordowych zbiorów tez ma rekordową drobnice i rolnicy liczą ze to Polska kipi a le nue za PIS hehe bo drobnicy i odsortu nikt juz nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz ktos pomyskał o tym że: w tym sezonie w Polsce oraz od Rosji po Hiszpanie jest mniej cwbuli oeaz gorsza jakiść. W procesie Pakowanua i Obierania odpad również jest o 5-10%wyższy, czesc towaru 5%+- pozostała w polu i na pewno troche wypłynie z magazynów. Sumując szacuje że w polsce cebuli mniej o 15%+- . Holandia mimo rekordowych zbiorów tez ma rekordową drobnice i rolnicy liczą ze to Polska kipi a le nue za PIS hehe bo drobnicy i odsortu nikt juz nie chce

Wydaje mi się, że na polu zostało znacznie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Chełmiczki 0,85 zl + VAT. od tego poniedziałku to dla mnie rolnika zdecydowanie 0.30 na plus. Gdybym nie obrał to musiał bym oddać handlarzom za 0.30 zl minus  procent. 

To sobie do tych 0,30 co dostałbyś od handlarzy dolicz 30% ubytku przy obieraniu to masz 0,40 daj ludziom 0,30 za obieranie to masz 0,7,

zapłać należny ZUS od umowy o dzieło lub świadczenia usług oraz zaliczka na podatek to kolejne 0,15 razem masz 0,85, a gdzie prąd ,ogrzewanie 

paliwo itp i mówisz o zarobku przy legalnym zatrudnieniu? Nie wspominam nawet o 13zł/h które obowiązują w tym roku przy umowach, bo to jeszcze drożej wychodzi.Jeśli dalej uważasz że na tym zarabiasz to podaj adres chętnie przyjadę zobaczyć jak to się robi żeby przy tej cenie zarabiać.

Nie masz się czego obawiać, przecież ludzi zatrudniasz legalnie, a cebuli nie masz kradzionej.

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Chelmiczkach dzisiaj.. Mały dostawca cena 85+vat, duzy dostawca 88gr+vat. Mysle, ze to jest super cena jak na ten okres. Pozdrawiam

super cena to jest na jabłka, na cebule była w 98 r 2002 i 03 i chyba w 2010 czy 11 gdzie łuska luzem była po 1,2zł teraz jest lepiej niż w roku ubiegłym, ale do super jeszcze dużo, dużo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Michał Anioł

Jestem rolnikiem,jestem mieszkańcem wsi, jestem pokoleniem o których nikt nie chce pamiętać bo wszyscy czekają bym umarł i problem się rozwiąże. Mam 11 hektarow ba mozaice za malo by żyć za dóżo by umierać. Obieram cebule w domu z małżonką i kiedyś dzieci pomagały , teraz sporadycznie, przychodzą dwie sąsiadki mało regularnie , bo też nają po oare h i nie mogą opuscić gospodarstwa bardziej z sętymętu bk rola to.miłość podobno. Janusz i jemu podobni donosiciele próbują nasze i tak często brzydkie życie jeszcze obrzydzić bardziej bo za nuezapłacony zus i dochodowy wkoncu żoba dostala pralke i żelazko tefal. Janusz jesli masz pomysł co z nami zrobic (w kraju jest nas setki tysiecy za starych za mlodych za brzydkich za ladnych ) to wal smiało a nie plujesz zawiscią że ktoś jest zaradny i zamiast zdycgać z glodu probuje wegetować i doczekac smierci z godnoscią. Podszywający sie pod Janusza oby ktos poswiecił czas i namieżył cię potem oglosił twoje nazwisko adres, niechaj twoi sąsiedzi w kosciele podziekują ci za "wsparcie" viekawe ilu ich jest va twojej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rolnikiem,jestem mieszkańcem wsi, jestem pokoleniem o których nikt nie chce pamiętać bo wszyscy czekają bym umarł i problem się rozwiąże. Mam 11 hektarow ba mozaice za malo by żyć za dóżo by umierać. Obieram cebule w domu z małżonką i kiedyś dzieci pomagały , teraz sporadycznie, przychodzą dwie sąsiadki mało regularnie , bo też nają po oare h i nie mogą opuscić gospodarstwa bardziej z sętymętu bk rola to.miłość podobno. Janusz i jemu podobni donosiciele próbują nasze i tak często brzydkie życie jeszcze obrzydzić bardziej bo za nuezapłacony zus i dochodowy wkoncu żoba dostala pralke i żelazko tefal. Janusz jesli masz pomysł co z nami zrobic (w kraju jest nas setki tysiecy za starych za mlodych za brzydkich za ladnych ) to wal smiało a nie plujesz zawiscią że ktoś jest zaradny i zamiast zdycgać z glodu probuje wegetować i doczekac smierci z godnoscią. Podszywający sie pod Janusza oby ktos poswiecił czas i namieżył cię potem oglosił twoje nazwisko adres, niechaj twoi sąsiedzi w kosciele podziekują ci za "wsparcie" viekawe ilu ich jest va twojej wsi.

Dzień Dobry Michał Anioł

Analizując treść Twojej wypowiedzi sugeruje że powinieneś przyjąć pseudonim Michał Kiepski. Masz 11 ha ziemi i nie Wiesz co z nimi zrobić to dlatego uprawisz cebulę "zatrudniasz pozornie" ( pomoc sąsiedzka i rodziny pomoc) żeby wymigać się od płacenia składek ZUS i podatków. Szkalujesz tych którzy są uczciwi i płacą daniny dla Państwa, nazywając ich donosicielami chociaż nie masz na to dowodów, że nimi są. Ubolewasz że wszyscy czekają na Twoją śmierć. Ja im się nie dziwię, bo jak się ma takiego sąsiada, to lepiej byłoby gdyby się wyprowadził, mogliby uprawiać cebulę, zatrudniać pracowników, płacić im wynagrodzenie za pracę i odprowadzać składki na ZUS, żeby mieli emeryturę później i nie musieli robić z siebie OFIAR LOSU tak jak TY.

Jeżeli potrafisz pisać na tym forum, to nie jesteś tym za kogo się podajesz. Jesteś abo pod wpływem pewnych środków (i nie są to środki ochrony roślin),lub marionetką w rękach skupujących cebulę obraną. Proponuję abyś wziął kalkulator (prostszy w obsłudze od komputera) i policzył jeszcze raz czy cena 0,85zł/kg obranej cebuli to jest opłacalne? Można bez wahania powiedzieć że tak tylko że nie dla rolnika. Jeżeli nie masz z tymi 11 ha co zrobić to oddaj w dzierżawę tym co potrafią lub sprzedaj, bo jak się jest malarzem pokojowym, to nigdy się nie będzie Michałem Aniołem.

 

Pozdrawiam

Janusz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...