Skocz do zawartości
Advertisement

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie znam BF, trudno jakoś może poradzę sobie bez tej firmy. 

Co do zimowek to w centrum Polski na ten moment nie jest źle ale słyszałem że na wschód od Wisły rokowania są gorsze. Wiosna jeszcze nie ruszyła, jeszcze trochę czasu minie za nim będzie można być pewnym.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W zeszłym roku pisałem że zimówka będzie miała ogrom bąka i tak było , w tym twierdzę że na chwilę obecną cebuli przezimowały super , ale wegetacja już ruszyła i jak przyjdzie nawrót mrozów to cebulki wymarzną na bank . To samo będzie czekało zboża ozime , rzepaki  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman

Witam, rolnik z centrum czemu mówisz ze wszystkie zimówki zmarzną ? Ja już dziś mogę ci powiedzieć ze na pewno tak nie będzie bo to jest po prostu niemożliwe! Ma być śnieg i jest takie coś jak agrowłóknina wiec nie robi Pan    dramatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koniec surowca

Cebula na obieranie się kończy, z importu nie ma absolutnie nic, nawet śmieci nie ma bo została tylko premium klasa z której są tylko wiury. W Polsce trzeba dać 60gr za przyzwoity towar lub 50gr za drobnicę ale obie opcje to robota na minusie więc po co skoro cały sezon wychodzi na minusie. Dość szybko obieralnie wstrzymują produkcję z powodu braku łuski i teraz zacznie się podliczanie kosztów i śmiem twierdzić że 90% ma tyły hehehee, a gdy przyjdzie zapłacić kary ZUS, Us itd to będą mega tyły. 

Prognoza : przyszły tydzień szok bo nie będzie z czego robić obieraczom i chłodniom. Za 1-2 tygodnie przed świętami ssanie na markety worka, marketowki, mrożonek do dań. Po co obierać skoro worek płaci 60-70gr Luz i 70-90gr workowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Jeśli będzie śnieg to cebuli nic te mrozy nie zrobią , a jak suchy mróz przyjdzie to ta z pod włókniny  pierwsza poleci bo jest bardziej pobudzona . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc 12335t
W dniu 1.03.2021 o 20:37, Gość Cebulione napisał:

Frost dziady zjechali na 0.95 a w środę juz beda dzwonić cebuli szukać, dziadostwo inaczej nazwać tego nie można! 

Gdyby nie te dziady to na chleb byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
2 godziny temu, Gość Gość Łukasz napisał:

Dziwne bo już idzie kupić ceb na obieranie za 25-35 gr jak dobrze się poszuka 

Chyba jakaś mokra drobnice bo za towar w miarę krzycza 0.40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tanio już było

Realna cena za luske 

55-70 gr Luz na worek transport klienta. 50-60 gr na obieranie. 

Obrana skupy 92gr-1zl, chłodnie 1zl-1.10zl.

Łuska 25-35gr nawet słabego odsotu nie kupi w tej cenie. 

Uwaga na spekulacje, chłodnie będą próbowały przetrzymac producentów ale marne szanse bo cebuli mało, warunki do przechowywania ok, importu nie ma wcale, zimówki zmarły lub nadmiar wody i je wykończy. Dymka droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
W dniu 2.03.2021 o 21:30, Włodzimierz napisał:

eż nie znam BF, trudno jakoś może poradzę sobie bez tej firmy. 

no jak Best Foods nie znasz to o cebuli malo jednak wiesz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Gość gość Łukasz

Obraną skupy cena zaczyna się od 85 gr , a moja łuska wcale nie mokra pomału wszyscy się zaczną wyprzedawać co niektórzy już wietrzą cebulę a przecież zaczyna się czas u niektórych żeby w pole jechać,mnie łuska kosztowała 28 gr i towar niwnajgorszy także nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obieracz od 1998 roku
2 godziny temu, Gość rurrek napisał:

no jak Best Foods nie znasz to o cebuli malo jednak wiesz :D 

ja też nie znam i wcale mi nie do śmiechu gdyż, coraz gorzej na rynku z obrana cebula jeśli chodzi o uczciwego odbiorcę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Wszyscy tanio i niby tak drogo sprzedają ciekawe gdzie i jakie ilości piszcie jakie ilości sprzedajecie,a mali obieracze zmuszeni tanio kupić tanio sprzedać a później się dziwia że tak mało ktoś chce zapłacić.Podwyzej nie widać raczej obniżki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin
8 godzin temu, Gość Gość gość Łukasz napisał:

Obraną skupy cena zaczyna się od 85 gr , a moja łuska wcale nie mokra pomału wszyscy się zaczną wyprzedawać co niektórzy już wietrzą cebulę a przecież zaczyna się czas u niektórych żeby w pole jechać,mnie łuska kosztowała 28 gr i towar niwnajgorszy także nie narzeka

W sezonie byla droższa a gdzie tu przetrzymanie straty  musi byc jakaś lipna ta cebula albo mowisz o ilosciach bardzo małych mi jakby ktos taka cene zaproponował to bym go grzecznie z podwurka wypier.... Po przechowaniu do tego okresu jest juz lekko minus 8% Ubytku masy  nawey nie wietrzac jej jakos specjalnie także cena 28 groszy jest wzięta z kosmosu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkanoc

Wkrótce święta i promocje w marketach. Będzie wielkie sortowanie i ogromne potrzeby. Import nam nie zagraża bo znacznie droższy więc spokojnie czekamy na cenę. Zima doskwiera i zasiewy się opóźnią znacznie a zimówki raczej nie ma co czekać bo za zimno za wietrznie za mokro by przetrwały. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość rurrek
2 godziny temu, Gość Wielkanoc napisał:

Wkrótce święta i promocje w marketach. Będzie wielkie sortowanie i ogromne potrzeby.

widac urwales sie z choinki ale napewno nie cebulowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość

A widzisz to zależy od człowieka i od tego ile ma miejsca bo co niektórzy sprzedać nie chcą a potem rozrzucają po polu,kupiłem i jestem zadowolony i nie jakaś końcówkę tylko całe auto, jeszcze chyba coś tam zostalo jak jesteś chętny u nas w okolicy są takie ceny każdy chce się pomału pozbyć bo później może nie być co zbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Przyszły tydzień cena w dół 7 gr nie długo nie będzie opłacało się obierać już wszystko na granicy,tak jak kolega wyżej pisze albo się wyprzedają albo nie zależy kto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex

Kończy się wysyłka na Ardooie jak chłodnie Polskie nie pociągną towaru to będzie słaba końcówka sezonu, ale co niektórzy patrząc na forum myślą że odmieni się o 360 stopni!! Powodzenia w sprzedaży cebuli po 0,50 gr za luz zaraz nie będzie miał kto kupić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
Teraz, Gość Alex napisał:

Kończy się wysyłka na Ardooie jak chłodnie Polskie nie pociągną towaru to będzie słaba końcówka sezonu, ale co niektórzy patrząc na forum myślą że odmieni się o 360 stopni!! Powodzenia w sprzedaży cebuli po 0,50 gr za luz zaraz nie będzie miał kto kupić!

Idz sie wyżal swojej mamie ,że musisz płacic za cebule 50 gr .Takie teorie co ty wypisujesz na ludzi juz nie działają ...inne sezony były tez komentowane a to tiry na ukrainie całe cebuli a to statki z chin a to holender a to wszystko za siedmioma gorami lasami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość obieracz

Dokładnie jak piszesz zaraz nie będzie miał kto kupić q już pewnie połowa myśli żeby stanąć przy tych cenach zostanie nic jak wywozić na pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...