Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam fazorowana i wszystko jest ok ale widzę że znów nerwy puszczają co niektórym. Narazie warunki do przechowywania cebuli nawet w nieprofesjonalnych przechowalniach są dość dobre. Cebula na worek będzie mieć cenę i pokup a na obraną niskie ceny już się skończyły. Teraz jeszcze tylko pogoda może troche namieszać ale raczej w kierunku wzrostów niż spadku ceny. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
3 godziny temu, Włodzimierz napisał:

Ja mam fazorowana i wszystko jest ok ale widzę że znów nerwy puszczają co niektórym. Narazie warunki do przechowywania cebuli nawet w nieprofesjonalnych przechowalniach są dość dobre. Cebula na worek będzie mieć cenę i pokup a na obraną niskie ceny już się skończyły. Teraz jeszcze tylko pogoda może troche namieszać ale raczej w kierunku wzrostów niż spadku ceny. Pozdro

Myślisz że będzie pod koniec stycznia złotkówka za worek? Ja myślę że obrana 1.1 nie przekroczy. Ale obym się mylił. Pewnie liczysz na mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
29 minut temu, Gość Paweł napisał:

Myślisz że będzie pod koniec stycznia złotkówka za worek? Ja myślę że obrana 1.1 nie przekroczy. Ale obym się mylił. Pewnie liczysz na mrozy

Frost 0.90 nawet nie chce dac na poniedzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Styczeń

Chłodnie spróbują wyciągnąć od frajerów tanio kilka dni bo przecież po świętach obieracze muszą robić choćby za darmo ( takie dziwne zboczenie, wynaturzenie). Poczekajmy aż ruszy export. I panikaże matematycy z Wielkopolski splajtują bo tam jest największy problem z logicznym myśleniem i kalkulacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, nowy rok już się zaczął lecz nowe otwarcie na rynku cebuli będzie 04.01.2021 roku. Po 2 tygodniach spotkań rodzinnych i wymianie płynów między ludźmi liczba zarażonych obieraczy nie pozwoli na zaspokojenie potrzeb rynu który należy wspomnieć pierwszy raz w historii miał tak dlógą przerwę w produkcji mrożonek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Adam napisał:

Jakby było z czego opuszczać . I gdzie są Ci co podwyżki tak krzyczeli po nowym roku?

Nie chcę nikogo urazić, ale skąd się biorą takie niemoty. Handel na dobre rozpocznie się w połowie stycznia, a nie w sobotę drugiego. Ludzie, myślcie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś niemota. Tak się składa że sprzedajemy tam obraną cebule i naprawdę nie jest to śmieszne obniżanie ceny bo ja na 5 groszach nie tracę 5 zł bo dostarczamy jakieś tam ilości. Cena na kontraktcie podpisana a raczej teraz wolno rynkowa nie spadła więc dlaczego wolny rynek stoi tyle samo co kontrakt po jakiego grzyba podpisywać te kontrakty w cebuli jak tracimy w dobrym roku a w słabym cenowo jest tak samo jak bez umowy? Greenyard to firma która ma gdzie przetrzymać towar więc takie gadanie że czekają na eksport na eksport to może sobie stanek czekać. Cebula którą obieram i tak nie pójdzie na worek. Zastój jest co roku ale w świeżym rynku ale mnie już ta współpraca coraz mniej bawi i nie mówię tylko o tej firmie. Trzeba chyba szukać jakiś alternatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzasz, że jednak jesteś niemota. Kontrakty to są dla kupującego, a nie dostawcy. Tylko niemoty tego nie kumają. Nie pasują cyferki to nie obieraj. Proste. Zrób dwa-trzy tygodnie przerwy. Gdyby tak zrobiły pozostałe niemoty to i cena by szybciej wzrosła. No ale maszyny do obierania pobrane w leasingi czy kredyty i za***rdalać trzeba. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo mam zakontraktowane 4 gatunki warzyw do kilku firm i niestety bez kontraktu w tym roku było by skromnie. Ty jesteś ograniczony do cebuli i się cieszysz że zarobisz niby więcej a pamiętaj jedno jak była po 2 złote obrana to ja dostawałem 1.6 ty zarobiłeś więcej ale i ja zarobiłem. A jak był rok z rekordowym plonem ja woziłem za 95 groszy a Ty za ile? Woziłeś za 50. Ja zarobiłem a ty dołożyłeś. Kontrakty powinny być dla każdego jakimś rodzajem zabezpieczenia ale wszystko powinno być z poszanowaniem a przyjdzie rok że będziesz prosił żeby wzięli bez kontraktu problem jest taki z kontraktem że jak mam na teraz 1.05 netto to oni tyle nie płacą a właśnie kontrakt powinien być 1.05 a wolny rynek 80 i niech płaczą i wożą chłopaki a nie różnica 5 groszy. Obieramy ręcznie. Zaraz mnie wyśmiejesz jednak lepiej obierać ręcznie gdzie zasypię sam w skrzynie, poważymy skrzynie co 2 dzień więc nie mam praktycznie kosztów poza światłem opałem i kosztem ludzi a Ty co pewnie obierasz maszyną za setki tysięcy i 40 procent odpadu. Ciekawe jak Ty wychodzisz mądralo i jak Ci idzie ta gospodarka bo w internecie każdy jest mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nic o mnie nie wiesz i zmyślasz. Jak idzie moja gospodarka to moja sprawa, ale po Twoich wypocinach podejrzewam, że spokojnie bym Cię wykupił razem z Tobie podobnymi narzekaczami. Po drugie: nigdy nie miałem, nie mam i nie będę miał na żaden towar, który sprzedaję. Po trzecie: jak obraną sprzedawałeś po 1.6pln ja sprzedawałem w łusce po 2,0pln. Po czwarte: nigdy nie obierałem i nie będę obierał. Po piąte: jak ty woziłeś po 0,95 na kontrakt, to bez kontraktu wozili po 0,85. Zrozum, że kontrakt działa tylko w jedną stronę. Jak masz kontrakt po 1,0pln, a rynek stoi po 0,7pln, to Ty też tyle dostaniesz, bo Cię uwalą np. na procencie. Jak rynek będzie po 1,3pln Ty dostaniesz cenę z kontraktu. Ja wiem i rozumiem, że tak nie powinno być, ale tak jest i to powinieneś zrozumieć i przestać narzekać. Mimo wszystko powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Płacę 30 groszy ludzi nie woże a zależy od ludzi i gospodarza bo są tacy co 25 płacą i gdzie robią to robią gdzie się zburzyli ludzie tam podnieśli na 30. Uważam że 30 groszy to mało bo wychodzą u mnie od 80 do 120 za dzień 10 godzin obierania jednak stawki nie pozwalają na wyższy zarobek a z drugiej strony to nikt nie broni tym słabszym robić za 120. Maszyny do obierania u niektórych stoją i mówią że się nie opłaca  a drudzy na siłe robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...