Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Gdzie takie ceny Panowie? Bo ja tu nie widze takich cen.Na Kujawach 68gr,no max to idzie 0'75 gr każdy dostaje ale ciekawe gdzie nikt konkret nie napiszę,a pisać może każdy po ile to ma ,albo to celowe działanie na podbicie ceny łuski albo konkrety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebula na obieranie 2 tyg temu 15/20gr dostępność spora Hiszpanek. Dzis 30gr dostępność słaba, koniec Hiszpanek i zostały mega groszki do obierania. Kilka chłodni chyba się zorientowało że tanio już było i zaczęli skupy i realizację kontraktów bo ostatni moment wyrwać od frajerom coś tanio. 

Dzis realna cena łuski na obieranie to 35gr i rośnie. Obrana na chłodniach 90-95gr, export kupuje mega wielkie ilości na belgie Francję Niemcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Arek napisał:

Cebula na obieranie 2 tyg temu 15/20gr dostępność spora Hiszpanek. Dzis 30gr dostępność słaba, koniec Hiszpanek i zostały mega groszki do obierania. Kilka chłodni chyba się zorientowało że tanio już było i zaczęli skupy i realizację kontraktów bo ostatni moment wyrwać od frajerom coś tanio. 

Dzis realna cena łuski na obieranie to 35gr i rośnie. Obrana na chłodniach 90-95gr, export kupuje mega wielkie ilości na belgie Francję Niemcy. 

Jaka Belgia, Francja, NIemcy co ty piszesz za bzdury ? NIe ma zadnego eksportu i nie bedzie bo sa lockdowny w tych krajach a zreszta kto ma IFS w Polsce z obieralni aby eksportowac ???. Chlodnie juz mniej produkuja bo rynek nie chce kupowac mrożonki ! Lipa to bedzie dopiero w styczniu i lutym !!!! jakie kontrakty ??? masz jakies  ???bo ja nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obierka 2
W dniu 21.11.2020 o 18:43, Gość Roman napisał:

Chlodnie Polskie 0,85 to teraz powinien być standard nie bujcie się walczyć o swoje!! Wszyscy zaczeli mrozić cebule, sami dzwonią, export na wysokim poziomie. Za 2 tygodnie 1zł na chlodniach 

ja mysle po nowym roku to juz wogole zjazd w dół będzie :( a kto to są wszyscy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurek ty to chyba z wlkp jesteś ze masz tylko frosta i nikogo innego nie widzisz dookoła. Zostawimy ciebie w spokoju i będziemy sprzedawać drożej realnie bo chłodni w pl jest 20 kilka i setki małych zakladzikow które cebulkę biorą . Export idzie znakomicie i to bez papierów a kto ma papiery to ok po prostu koszta sobie nabija a i tak wszyscy kupują bez bo liczy się cena. Lockdawn nie ograniczył konsumpcji cebuli tylko przemeblował produkty. Mrożonki idą tylko ciemnota wierzy ze nie. Cena w całej Europie za surowiec 80gr-1zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Arek napisał:

Cebula na obieranie 2 tyg temu 15/20gr dostępność spora Hiszpanek. Dzis 30gr dostępność słaba, koniec Hiszpanek i zostały mega groszki do obierania. Kilka chłodni chyba się zorientowało że tanio już było i zaczęli skupy i realizację kontraktów bo ostatni moment wyrwać od frajerom coś tanio. 

Dzis realna cena łuski na obieranie to 35gr i rośnie. Obrana na chłodniach 90-95gr, export kupuje mega wielkie ilości na belgie Francję Niemcy. 

Dziś chlodnia z Włocławka proponowała dostawę na 14 grudnia narazie odmowilem poniżej 1.5 zł nie obieram i nie zawoze mimo że moce przerobowe mam na 20-25 ton dziennie a kontakrakty mam dwa podpisane i obydwa anulowane bo nie realizowane są ceny zawarte w kontraktcie. Kto ma jaja ten umie się postawić kto nie ma ten wozi po 0.7-0.8 i niech dalej wozi aż się dorobi...Północ polski pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Roman napisał:

Dziś chlodnia z Włocławka proponowała dostawę na 14 grudnia narazie odmowilem poniżej 1.5 zł nie obieram i nie zawoze mimo że moce przerobowe mam na 20-25 ton dziennie a kontakrakty mam dwa podpisane i obydwa anulowane bo nie realizowane są ceny zawarte w kontraktcie. Kto ma jaja ten umie się postawić kto nie ma ten wozi po 0.7-0.8 i niech dalej wozi aż się dorobi...Północ polski pozdrawiam 

Większych bredni już nie mogłeś napisać? Ty jesteś mądry a reszta to idioci, opamiętaj się i parę kieliszków mniej bo tym żalu nie utopisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Większych bredni już nie mogłeś napisać? Ty jesteś mądry a reszta to idioci, opamiętaj się i parę kieliszków mniej bo tym żalu nie utopisz.

A czy gdzieś napisałem ze reszta to idioci?  Nie to po co sobie dodajesz masz problemy z  czytaniem ze zrozumieniem to popros kogoś może ci wytłumaczy skoro dla ciebie to za trudne..innymi słowy reszta skoro Widzi biznes w obieraniu cebuli po 0.7-0.8 niech dalej tak robi to ich biznes .ja biznesu nie widzę w takim układzie..i problemy z kieliszkiem to zacznij od siebie bo ja z tym problemu nie mam dziś zaladowalem 22 tony 1.4 zł bez VAT odbiorca z Szwecji masz jakieś jescze pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej rurek cyknął link do tekstu na podstawie Eurostat.... Śmiech na sali. Ten text dziś ukazał się w 4 portalach i każdy inny będzie te brednie powielał. Każda cyfra to totalna abstrakcja jak pomiar zarażonych na covid19. Widzę że lobby chłodnicze działa prężnie i próbuje zamęt wnieść w dusze rolnicze. 

Brednie o exporcik brednie o produkcji brednie o jakości brednie jakich dawno nie widziałem!!! 

Kto widział w tym roku ta super jakość ten cudny kaliber te hektary te miliony!!! 

Polska Cebula ostatnie 3 lata to dno totalne generalnie i kto ma w miarę dobry towar, bo takowy jest, sprzeda drogo bo reszta już dawno wyjechała na pizze i kebaby oraz s powrotem na pole. Taki z nas lider jak z koziej d trąbka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Roman napisał:

A czy gdzieś napisałem ze reszta to idioci?  Nie to po co sobie dodajesz masz problemy z  czytaniem ze zrozumieniem to popros kogoś może ci wytłumaczy skoro dla ciebie to za trudne..innymi słowy reszta skoro Widzi biznes w obieraniu cebuli po 0.7-0.8 niech dalej tak robi to ich biznes .ja biznesu nie widzę w takim układzie..i problemy z kieliszkiem to zacznij od siebie bo ja z tym problemu nie mam dziś zaladowalem 22 tony 1.4 zł bez VAT odbiorca z Szwecji masz jakieś jescze pytania ?

a szwed zaplacil ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Cebulione napisał:

No i gdzie te .95 gr? Bo chlodnie narazie cie kocham piszcza maks 0.85....a raczej standard to 0.80

przeca pisal kolega wczesniej ze eksport chodzi na potegę i to za gruuuba kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...