Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Odmianie musi przypasować rok tzn co rok temu na polach rosło super w tym roku może na okolicznych polach być niewypałem i odwrotnie jakaś odmiana w ubiegłym roku sobie nie radziła a teraz super wygląda. W poprzednim roku super radziły sobie w mojej okolicy Vaquero i Barbaro z typu hiszpańskiego , wiadomo ,że z hiszpana łatwiej o wyższy plon ale za to problemy z przechowaniem ,zresztą tak jak wyżej napisane odmian do wyboru do koloru i każdy wg uznania musi wybrać typ i odmianę odpowiednią dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprawiam cebule pierwszy raz i mam takie pytanie: większość szczypioru jest praktycznie uschnięta i jeśli skoszę jutro szczypior i wykopię, poleży na polu około tygodnia i zbiorę a nie będzie do końca sucha (bo u nas raz deszcz raz słońce) i spakuje ją do skrzyń lub big bag ale usypane do połowy czy ona doschnie czy może zgnić. czy jeśli jej teraz nie wykopie to po 25 września będzie co zbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
W dniu 30.08.2020 o 20:32, Gość Farmer napisał:

Jakie ceny macie na ten tydzień?? Podwyżki z tego co wiem będą. 

Niech się śpieszą z tymi podwyżkami by chłopki zdanie zmienili . kilku moich znajomych po ustaniu deszczy nie ma zamiaru przegarniać i suszyć cebulki , tylko gruber i poplon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Niech się śpieszą z tymi podwyżkami by chłopki zdanie zmienili . kilku moich znajomych po ustaniu deszczy nie ma zamiaru przegarniać i suszyć cebulki , tylko gruber i poplon 

A kaliber handlowy mają czy do 4 wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Niech się śpieszą z tymi podwyżkami by chłopki zdanie zmienili . kilku moich znajomych po ustaniu deszczy nie ma zamiaru przegarniać i suszyć cebulki , tylko gruber i poplon 

Wozili ludzie po 15 gr wozili po 12 gr to teraz wiedzą ,że nie muszą podwyższać za obraną i łuskę ,narazie  trochę brakuje towaru do obierania i dobrze ,jak chlodnie nie chcą to po co im wpychacie, aż tak się wam nie podoba mieć w posiadaniu towar ,Jak nie gnije to nie dawać za pare groszy , jak się okaże ,że na świecie brakuje cebuli to będą wam zlotem płacić a jak będzie dalej sporo towaru to będzie jak jest dzisiaj , także najważniejsze nie oddawać za bezcen jak może poleżeć i nie napędzać paniki,a że kupcy do obierania w centralnej polsce są słabę i chcą obrócić waszym towarem za gruby smalec to każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, //Dawid// napisał:

Kujawy, obrana u pośrednika 0,75zl a jak w innych rejonach? 

 W kuj-pom 0,8 u pośredników najcześciej . Ogólnie słabo obrana cały czas, u jednych pośredników 5gr wiecej u drugiego 5gr mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fun club

Na froscie liczyć trzeba się ze sporymi % typu 5,10,15,20%, bo towaru za dóżo i trzeba zarobić jakoś na mega inwestycje. Poza tym Cebula zamówiona to nie kupiona i potrafią odmawiać w środku tygodnia. Szkoda roboty. Eldom zeczywiscie płaci albo zapomina zapłacić rok dwa. Zanim ktoś gdzieś coś zawiezie wypytajcie znajomych bo z internetu specjaliści kasują opinię na Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik kujawy

Mam pytanie odnośnie polskich odmian cebuli jak wypadaja w stosunku do zagranicznych dosc ciekawą propozycją jest sława ożarowa supra grabowska ławica wiktoria skierniewic unico czy macie może jakies porównanie jak z zdrowotnoscia i plonem tych odmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość kujawy

Cebula powoli drożeje ale chłopki konsekwetnie sami zjeżdżają z ceny wystarczy popatrzeć na ogłoszenia to jest chore. Później lament bo ceny niema a na siłę sami dołują ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 22:29, Gość Rolnik kujawy napisał:

Mam pytanie odnośnie polskich odmian cebuli jak wypadaja w stosunku do zagranicznych dosc ciekawą propozycją jest sława ożarowa supra grabowska ławica wiktoria skierniewic unico czy macie może jakies porównanie jak z zdrowotnoscia i plonem tych odmian

Odmia polskie mniejsza wrażliwość na choroby grzybowe. Poleca. Znajomy ciągle robi Grabowska bez deszczowni fajny kaliber i kiedyś od niego brałem nawet w czerwcu. Osobiście zasialem supre i jest lepsza od zachodnich odmian. Mniej środków większy plon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Kujaw
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Odmia polskie mniejsza wrażliwość na choroby grzybowe. Poleca. Znajomy ciągle robi Grabowska bez deszczowni fajny kaliber i kiedyś od niego brałem nawet w czerwcu. Osobiście zasialem supre i jest lepsza od zachodnich odmian. Mniej środków większy plon. 

Dziekuje  za odp może ktos jeszcze podzieli sie swoja opinią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...