Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ten co trafił z odmiana i dobrze przypilnował grzyba i wciornastka to towar będzie miał reszta która olała sprawę będzie zbierać ale groszek nie towar handlowy. Późne cebule łamią już szczypior ale średnia wielkość jest w granicach 6-7cm także nie jest źle. Hiszpany jeszcze rosną w najlepszym i nie widać narazie żeby miały jakoś szybko paść. A z ta cena 10-15 gr nie wierzcie dziś płaca 25-30 wszystko zależy jaki towar. 

 

Nie wiem z jakiego regionu jesteś ale na kujawach I okolice Kalisza to taki kaliber to nawet większość dymek nie miała. A siewki padają już wszystkie co widziałem A o takim kaliberze jak piszesz to 90% może pomarzyć, nie wspominając o słabej obsadzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i tak większość cebuli która nie nadawała się by ją trzymać została sprzedana więc cena 20 gr odchodzi w zapomnienie ale tak jak kolega napisał trzeba wstrzymać odbieranie bo kupić towar za 40 gr i go obierać to mija się z celem.

Moja siewka już ledwo się trzyma mączniak dał radę i faktycznie kaliber nie będzie zadowalający trafiają się sztuki po 50 dg ale to mały udział.

Pytanie jeszcze raz powtórzę czy mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre rękawice do obierania cebuli lub jak u was zabezpieczają dłonie przed pocięciem i jakich noży używacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz
18 minut temu, Gość Xxx napisał:

Jaka cena cebuli zoltej w worku??

Oplaca sie magazynowac czy odrazu na luz lepiej?

Tutaj na pewno się prawdy dowiesz .Żyjesz w takim katolickim kraju że tu wszyscy prawdę piszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Xxx napisał:

Jaka cena cebuli zoltej w worku??

Oplaca sie magazynowac czy odrazu na luz lepiej?

Worek 0,6-0,7zl/kg

Myślę że na widoczne podwyżki cenowe możemy liczyć pod koniec października. Jak znajdziesz kupca po 0,30zł to sprzedawaj. 

2 godziny temu, Gość Gość centeum napisał:

U nas szczypioru zostało 20 procent cebula nie dorosła. W okolicy to samo większość 4-6 cm. Plonu nie będzie. Wydajności przy obieraniu też nie.

Zgadza się. Choroby atakują a opryski nie dają rady. Szczypior jeszcze nie opadł, mam nadzieję że trochę jeszcze nabierze masy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Gość centeum napisał:

U nas szczypioru zostało 20 procent cebula nie dorosła. W okolicy to samo większość 4-6 cm. Plonu nie będzie. Wydajności przy obieraniu też nie.

u mnie też szału nie ma na 3 klasie wygląda to ok ale na 4klasie to 20ton.deszczowana z 7 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ogarnijcie się zobaczcie na cebule od Włocławka po Inowrocław i pokażcie mi jakaś super plantacje cebuli większość 4-4,5 cm albo i mniej choroby opanowały żadne opryski nie dawały rady. Trochę Hiszpany w lepszym stanie ale tez bez rewelacji wiec skąd będzie towar na worek i obieranie ??? Cena musi wzrosnąć bo towaru braknie i to bardzo szybko. Zagranica towaru za 15-30 gr nie sprzeda wiec nasi tez musza podnieść ceny w skupach. Obieraną zaczyna delikatnie po kilka groszy odrabiać łuska tez już łapie 30gr. Ale jak ktoś ma zdrowy towar i ładny to trzymać nie spradawac za bezcen. Zacznijcie myśleć żeby za wasza ciężka i kosztowna prace dostać godziwa cenę za wyprodukowany towar co przekłada się na godziwy zarobek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawiczek to muszą być najpierw założone białe bawełniane kosmetyczne po 1 zł w Internecie. Następnie nitrylowe niebieski lub czarne, przed covidem 100 szt kosztowało ok 10 do 12 zł teraz wydatek powyżej 50 zł za opakowanie. Nożyk kuchenny do warzyw np solingen 6cm i ostrzałka do noży diamentowa. Każdy pracownik ma swoje upodobania. Można też kupić w drogerii na literę R rękawiczki kuchenne pakowane po 60 szt z lateksu 12,99 zl za 60 szt. Najgorsze rękawiczki są z winilu gdyż szybko pękają. Ktoś kto ma wprawe zużycie 2-3 pary na dzień ale są tacy że braknie 5 par. Najlepiej kupić kilka różnych opakowań i przetestować u siebie co jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Chyba wszyscy wreszcie zauważyli jak wyglądają siewki bo cena wzrasta a w ogłoszeniach większość kupię. Pogoda zweryfikowała. Cebuli ładnej do przechowania będzie niewiele także może sezon jeszcze nie stracony. Nawet jakby zagranicom było lepiej to za 20gr nam nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mario Mario

Świętokrzyskie siewki marne większość kaliber do 6 dymki  i zimówki wykopane ale nie zbierają bo gniją  a i cena nie zachęca także zobaczymy jak to jeszcze będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 14:36, Gość Gosc napisał:

Wiecie coś o cenie obieranej na przyszły tydzień ???

Ogólnie śmieszne pare groszy do góry za obraną , kupcy cicho o podwyżce za towar do obierania w łusce a za tydzień nie będą mieli z czego robić,bo zimówe albo już odbrali albo się już rozpłyneła i lezy na kompostownikach, Dymki jest mało siewka ogólnie słaba (trafiają się oczywiście lepsze pola) a zagranicy nic za te pieniądze nie przyjedzie (Holandia i Niemcy lichotę mają). Także najwyższa pora panowie producenci zaczynać rozmowy od 0,5zł bo dość już dymania cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Zgadzam się ze te podwyżki są śmieszne. Przetwórcy myslom że zaraz zaczna się hiszpany to towar będzie no to się pomyla, bo hiszpany to dno  a późnej ładnej nikt za te grosze im nie sprzeda. Pisałem już że przetwórcy pomylą się w tym sezonie. Obecnie niżej jak 0.50zl łuski nikt nie powinien sprzedawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość kujawy napisał:

Zgadzam się ze te podwyżki są śmieszne. Przetwórcy myslom że zaraz zaczna się hiszpany to towar będzie no to się pomyla, bo hiszpany to dno  a późnej ładnej nikt za te grosze im nie sprzeda. Pisałem już że przetwórcy pomylą się w tym sezonie. Obecnie niżej jak 0.50zl łuski nikt nie powinien sprzedawac

50 gr? To nadal jest za darmo. Przy maks 20t towaru powyżej 40mm jeszcze brakuje na koszty. Bo większość cebuli tak rokuje. Gdzie tu logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

A gdzie logika jak teraz sprzedajom po 0,3zl i sprzedawali taniej. 0,5zl pewnie ze to nie jakieś cuda ale poniżej tej stawki to dno tak jak obecnie jest. A 0,8zl za obranom to dno dna przy tych kosztach pracy itd to już tylko wegetacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Gość napisał:

50 gr? To nadal jest za darmo. Przy maks 20t towaru powyżej 40mm jeszcze brakuje na koszty. Bo większość cebuli tak rokuje. Gdzie tu logika.

Jak 40+  przecież wszyscy na maszynowe chcą 50 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość Eryk napisał:

Jak 40+  przecież wszyscy na maszynowe chcą 50 +

Patrzę realiami tego sezonu. W tym sezonie jak producent usłyszy że "kalibrujemy od 50+" to podziękuje bo trzeba będzie oddać w prezencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i znowu będziecie mnie krytykować ale ktoś musi to napisać. Jeżeli kolejny rok z rzędu będziecie zbierali po 20 do 30 ton cebuli z hektara to przestańcie siać cebulę jest wiele innych prostszych upraw którym powinniście podołać. Wiem, że dwa lata temu nawet w Holandii były niskie plony cebuli ale oni potrafili rok później to sobie zrekompensować. Na forum w zasadzie powinniśmy sobie pomagać. Więc moja rada jest taka jeśli już coś robisz to rób to dobrze a nie winę zwalaj na producentów nasion, środków, nawozów czy też firmy skupowe. Obejrzyjcie się wokół siebie bo na pewno w waszej wsi lub wioskę obok jest jakiś rolnik który mimo tych wszystkich trudności które wy mieliście wbrew wszystkiemu ma ładna cebulę. Kluczem dla niektórych może też być zmniejszenie areau cebuli w gospodarstwie. Skoro nie jesteś w stanie nadążyć z opryskami i nawadnianiem 15 ha cebuli może w następnym roku posiej 8 ha i dopilnuj tego jak należy. Na każdy hektar uprawy cebuli potrzeba minimum 10 tyś zł. Jeżeli wiesz że będziesz mógł włożyć w pole z cebulą 50 tyś to nie siej 8 ha tylko 4 do 5 ha. Jeżeli brak wam wiedzy o uprawie to można było przed covidem jeździć na konferencję i spotkania cebulowe tylko mało kto na tych spotkaniach suchal prelegentów. Przeważnie najważniejsze było darmowe piwo i jedzenie oraz pierdoly z znajomymi.

Wielu narzeka na kontrakty a trzeba wprost powiedzieć, że z kontraktem bardzo często otrzymujecie opiekę agronoma nad plantacja cebuli. Dzięki temu możecie korzystać z fachowego doradztwa u siebie na polu a nie u kogoś w Internecie który ma inną klasę gleby i inną agrotechnike od was. Nikt was nie przymusza żebyście wszystko kontraktowali ale 20 do 30 procent areau nie powinno być dla was większym problemem. Podsumowując nieważne ile będziecie krzyczeć, że wam się należy bo macie niski plon i jakość to i tak rynek i zagranicą ustala ceny. 

Co do  pytania na forum to jeżeli w cebuli jest sucho ale jeszcze ma szczypior i może rosnąć to nawodnienia na pewno więcej pomoże niż zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...