Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebulione
7 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Panowie ale czy 60-80gr za worek to taka zła cena? 

IMG_20200714_151058.jpg

Nie jest to zla cena i na obieranie 40-50gr nie jest zla cena przy normalnych plonach. Tylko teraz takiej ceny nie ma, a plonow normalnych na jesien z siewki tez nie bedzie , wiec do cholery musi byc cena w pazdzierniku juz chyba te wszystkie zimowy i dymki zejda i co zostanie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
9 godzin temu, Gość Cebulione napisał:

Nie jest to zla cena i na obieranie 40-50gr nie jest zla cena przy normalnych plonach. Tylko teraz takiej ceny nie ma, a plonow normalnych na jesien z siewki tez nie bedzie , wiec do cholery musi byc cena w pazdzierniku juz chyba te wszystkie zimowy i dymki zejda i co zostanie?!

Plony siewki wiosennej będą dobre lub bardzo dobre, ale u tych, co potrafią i to robią. U mnie jak i u sąsiadów zapowiada się super. Sądzę, że koło 70t się zakręci i mówię tu o cebuli do bardzo długiego przechowywania, a nie hiszpanki.

Nauczcie się jednego: opłacalność produkcji warzyw liczymy jaką średnią z 5lat, nigdy jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ggg napisał:

Plony siewki wiosennej będą dobre lub bardzo dobre, ale u tych, co potrafią i to robią. U mnie jak i u sąsiadów zapowiada się super. Sądzę, że koło 70t się zakręci i mówię tu o cebuli do bardzo długiego przechowywania, a nie hiszpanki.

Nauczcie się jednego: opłacalność produkcji warzyw liczymy jaką średnią z 5lat, nigdy jeden sezon.

Sądzę że nie jesteś w kujaw w takim razie. Bo dużo jeżdżę w terenie i większość rokuje na max 30t, o ile mączniak i stemphylium nie wykończy ich wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer
4 godziny temu, Gość ggg napisał:

Plony siewki wiosennej będą dobre lub bardzo dobre, ale u tych, co potrafią i to robią. U mnie jak i u sąsiadów zapowiada się super. Sądzę, że koło 70t się zakręci i mówię tu o cebuli do bardzo długiego przechowywania, a nie hiszpanki.

Nauczcie się jednego: opłacalność produkcji warzyw liczymy jaką średnią z 5lat, nigdy jeden sezon.

Jestem w szoku. Musisz nauczyć mnie produkować cebulę bo stałeś się moim idolem. A szczerze u mnie są miejsca z ładna cebula ale napewno nie jest lepsza jak w zeszłym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Sądzę że nie jesteś w kujaw w takim razie. Bo dużo jeżdżę w terenie i większość rokuje na max 30t, o ile mączniak i stemphylium nie wykończy ich wcześniej.

Właśnie z samego środka kujaw.

 

Godzinę temu, Gość Farmer napisał:

Jestem w szoku. Musisz nauczyć mnie produkować cebulę bo stałeś się moim idolem. A szczerze u mnie są miejsca z ładna cebula ale napewno nie jest lepsza jak w zeszłym roku. 

U mnie z kolei jest dużo lepsza jak w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość kujawy

70 ton twardej to jeszcze nie widziałem. To hiszpany ponad 100 ton. Super tylko pogratulować. A ktoś tu pisał że siewki słabe. Widzicie jakie wydajności ludzie majom a wy narzekacie na warunki pogodę itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
41 minut temu, Gość Gość kujawy napisał:

70 ton twardej to jeszcze nie widziałem. To hiszpany ponad 100 ton. Super tylko pogratulować. A ktoś tu pisał że siewki słabe. Widzicie jakie wydajności ludzie majom a wy narzekacie na warunki pogodę itd. 

Tyle że plon liczy się z hektara. A nie jak kolega wyżej z 3 ha które sieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Gość napisał:

Tyle że plon liczy się z hektara. A nie jak kolega wyżej z 3 ha które sieje.

Cebulę sieję od ćwierćwieku, od kilkunastu lat 10-15ha rocznie w zależności od obsiewanych działek.  To, że ty mnożysz plon razy trzy, nie znaczy, że wszyscy tak robią. W roku 2017 miałem 72t/ha plonu handlowego cebuli twardej, 2018-62t, 2019- tylko 51t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość jurek
3 godziny temu, Gość ggg napisał:

Cebulę sieję od ćwierćwieku, od kilkunastu lat 10-15ha rocznie w zależności od obsiewanych działek.  To, że ty mnożysz plon razy trzy, nie znaczy, że wszyscy tak robią. W roku 2017 miałem 72t/ha plonu handlowego cebuli twardej, 2018-62t, 2019- tylko 51t.

wierzę w 51 ton w ubiegłym roku w centrum kraju , (1.-plantacja praktycznie 1 na 100 ,2-deszczowanie 8-15 razy ,3-dobra  przepuszczalna ziemia ,4-oczywiście wzorowo dopilnowany wciornastek i grzybówka) 5-Idealny termin siewu............6-Wracając do punktu 2 , oplacalność cebuli przy deszczowaniu 15 krotnym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość ggg napisał:

Cebulę sieję od ćwierćwieku, od kilkunastu lat 10-15ha rocznie w zależności od obsiewanych działek.  To, że ty mnożysz plon razy trzy, nie znaczy, że wszyscy tak robią. W roku 2017 miałem 72t/ha plonu handlowego cebuli twardej, 2018-62t, 2019- tylko 51t.

Wstaw zdjęcie Twojej plantacji rokującej na 70 ton z napisem na kratce 2020 i ocenimy czy jest tak świetna jak piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wpisy nie mają na celu chwalenia się. Chcę tylko pokazać, że są plantacje dobre i bardzo dobre. Wiem, że jest ich mało, ale są. Denerwuje mnie po prostu ciągłe narzekanie rolników.

10 godzin temu, Gość jurek napisał:

wierzę w 51 ton w ubiegłym roku w centrum kraju , (1.-plantacja praktycznie 1 na 100 ,2-deszczowanie 8-15 razy ,3-dobra  przepuszczalna ziemia ,4-oczywiście wzorowo dopilnowany wciornastek i grzybówka) 5-Idealny termin siewu............6-Wracając do punktu 2 , oplacalność cebuli przy deszczowaniu 15 krotnym ??

Podlewana 8 razy. Sprzedana po 0,75pln netto, ładowana luzem ładowarką teleskopową na tira. Czy warto tyle podlewać? Osądźcie sami.

 

8 godzin temu, Gość Aas napisał:

Wstaw zdjęcie Twojej plantacji rokującej na 70 ton z napisem na kratce 2020 i ocenimy czy jest tak świetna jak piszesz 

Jestem analogowy, wstawianie zdjęć nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebullione
32 minuty temu, Gość Lukasz centrum napisał:

Ktoś może gdzieś słyszał kiedy zaczną skupować cebulę i kiedy skończy się ta niska ceną??????? Masakra obieracie czy stoicie?????

Skupować zaczną gdzies na początku sierpnia, niska cena skonczy sie gdzieś pażdziernik-listopad  (no chyba ze drugi lockdown bedzie czego sie mozna spodziewać, a wtedy to cholera wie co bedzie..) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz centrum

Ci co muszą płacić obierają , no ale co nie wiadomo ile to potrwa slyszelamem że może nawet do listopada alE pewnie to takie spekulacje raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ok 8 gr to koszt zbioru jak wcześniej pisałem to nikt wam taniej nie przywiezie z innego kraju. W zeszłym roku mowilo się na spotkaniach cebulowych, że choćby w Kazachstanie i innych wschodnich krajach od unii europejskiej cebula była by za darmo to i tak po przewiezieniu do Polski nie będzie tańsza niż 60 gr bo tyle kosztuje transport cła i inne koszty. Poza tym był wtedy taki rok że oni mieli tanią cebulę w my tanie jabłka i tiry jechały w obie strony pełne. Z chin fracht też kosztuje. Często jest tak że wystarczy że towaru jest o 5%  za dużo żeby cena spadła o 50%. Gdy zimowka niskiej jakości zgnije i zostanie tylko dobry towar i dobra dymka to okaże się że cebuli może zabraknąć zanim zacznie się siewka. Ten sezon może być z niskimi cenami ale nie musi być z cenami poniżej kosztów produkcji. Pytanie czy nie lepiej niezbierac najgorszej części pola lub cebuli najniższej jakości po to żeby tylko popsuć wszystkim rynek. Może ktoś z was wie czy cena za mrożona  cebulę spadła 5 czy 10 razy w dół tak jak stało się to z surowcem do produkcji mrożonki. Na tanim surowcu nie zarobi ani rolnik ani obieracz to wiadomo od dawna. To że cena spadła jest winą tych co obniżyli cenę byle pozbyć się towaru. Jeśli będziecie coraz taniej oferować cebulę to cena nie wzrośnie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
4 godziny temu, Gość Zenon27 napisał:

Odwoził ktoś z państwa cebulę do Stanka?

Jak z płatnością u niego? 

Firma wypłacalna. ,Ile za kg i jaki termin płatności powiedzą i przyklepią na miejscu tyle będzie w rzeczywistości. , Klasyczne -1% potrącenia to szczegół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek

Kasa u Stanka zawsze na czas i szybko. Łuska czy też obrana, płaci szybko. Chyba nikt w kraju tak nie płaci jak Sławek. Odwoziłem w tym tygodniu luske to cena była 0.25 netto bez % płatne powyżej piątki. Za obraną nigdy się nie spóźnia płatność a wożę już od 2005 roku. Plus taki ze jak braknie mi łuski to zawsze mogę dokupić u nich i ludzie mają robotę. W rejonie jest tylu cwaniaków bez kasy i dobrze ze ktoś taki jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Panowie na zero wyjdziemy w tym sezonie czy trzeba będzie dołożyć? Grzybowki praktycznie co tydzień a ceny coraz niżej. Niewierze ze chłodnie tak zasypane towarem są. Te stawki obecne to kpina z producentów i obieralni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...