Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, //Dawid// napisał:

W całym kraju intensywne opady deszczu przez co zbiór cebuli zimówki stał się niemożliwy. Niedobór surowca do obierania spowodował import starej cebuli z Holandii. 

Poniżej zdjęcie cebuli z jednej z pod radziejowskich firm zajmujących się obieraniem cebuli. Jakość tej cebuli to jest SKANDAL, mokra, zgniła i drobna. Taka cebula trafia do ludzi na obieranie. Wynagrodzenie jakie proponują to 30groszy! 

Ja rozumiem brak surowca do obierania ale chyba co niektórzy zapomnieli że produkują żywność dla ludzi. 

IMG_20200625_132435.jpg

Jakim prawem to jest dopuszczone do handlu cebulą !!! To jest odpad do utylizacji !!! I tak pewnie jest w dokumentach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Myślicie ze w soczkach marwit jest marchewka z malowniczych wiosek, zbierane ręcznie w sterylnych warunkach. Wasze pyry wyglądają gorzej i każecie je w biedrze sprzedawać. 

Ta Cebula może jest i nie atrakcyjna ale w pełni wartościowa. Z tej cebuli po obraniu i obróbce termicznej będzie super mrożonka lub posypka na zapiekankę. 

Przemysł to nie market. Żarcie się nie zmarnuje i nikt głodny nie będzie. Odrobinę szacunku dla żywności. 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości i inwektywy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość No 1 napisał:

Myślicie ze w soczkach marwit jest marchewka z malowniczych wiosek, zbierane ręcznie w sterylnych warunkach. Wasze pyry wyglądają gorzej i każecie je w biedrze sprzedawać... 

Kto, jaka firma sprzedaje do Biedronki krajowe ziemniaki złej jakości? Przecież zaraz jest zwrot towaru. Bezsensu postępowanie zgodnie z zasadą najlepsza obrona jest atak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil Koło napisał:

Kto, jaka firma sprzedaje do Biedronki krajowe ziemniaki złej jakości? Przecież zaraz jest zwrot towaru. Bezsensu postępowanie zgodnie z zasadą najlepsza obrona jest atak. 

Masz racje.

Ta cebula to też odpad takie są fakty ale w PL to towar do przerobienia. SKANDAL !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ssssskandal

Polak: Wprowadzić zakaz pisorządowoprezydentowy i poru wszelakich warzyw owoców. Zakaz to ta lny! Skandal!!! Na barykady chłopy. 

Europejczyk: sankcje lustrzane wprowadzić, wstrzymać dotacje, zamknac granice dla polskich warzyw i owoców. Dziekujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 godzin temu, Gość onA napisał:

A czemu ma nie być,ładnie teraz ruszyły.

Z daleka może i widać że ruszyły. Ale jak wejdzie się dalej w pole to już tak ładnie to nie wygląda. Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody
W dniu 30.06.2020 o 23:59, Gość onA napisał:

A czemu ma nie być,ładnie teraz ruszyły.

Wszyscy myślą, że cebula będzie rosła do października i nie położy szczypioru :) Myślcie tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Mlody napisał:

Wszyscy myślą, że cebula będzie rosła do października i nie położy szczypioru :) Myślcie tak dalej :)

Siewka wiosenna 7-9 szczypiorów to czego chcieć więcej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Jedni maja 3-5 a niektórzy 7-9 szczypiorow do tego dużo po deszczach zastoisk wodnych się porobiło i będzie gnić . Także do zbiorów jeszcze daleko różnie z tym może być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione

Moja juz ma glowki 3-4cm , ale niesamowicie ida chorby stemphylium masakra i gnija glowki tam gdzie za duzo wody juz,  na ochorone pojdzie kaski ladnie.. ale mysle ze takich plantacji jak moja jest maks 30% reszta jakies kilka tygodni w tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cebulione napisał:

Moja juz ma glowki 3-4cm , ale niesamowicie ida chorby stemphylium masakra i gnija glowki tam gdzie za duzo wody juz,  na ochorone pojdzie kaski ladnie.. ale mysle ze takich plantacji jak moja jest maks 30% reszta jakies kilka tygodni w tyle...

Stemphylium lubi sucho i gorąco,tez na jednym z pól zaobserwowałem choroby grzybowe.W moim przypadku to początki alternariozy. Teoretycznie opanowałem, zobaczymy jak to wyszło w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadio
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Z tymi chorobami to fakt. W siewkach to już wszystko szaleje.

U mnie zre robal od korzenia, wyglada jakby smietka ale gosiennice mniejsze od smietki kilkukrotnie.. nie moge se poradzic za cholere.z.tym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dziwny rok dla cebuli w tym roku. Widziałem też dymki z kalibrem max  4 cm i załamany szczypior w 100%.

Rok temu dziwny , teraz też dziwny rok , jak na razie zapawiada się uprawa lepiej jak rok temu(centrum kraju), chyba ,że grzyby szkodniki i grad to zniszczą . , Ciekawe jak z ceną bo w przemyśle coś dzisiaj podobno na dół poleciało ,pewnie próba wykupienia krajowej zimówki i dymki jak najtaniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Rok temu dziwny , teraz też dziwny rok , jak na razie zapawiada się uprawa lepiej jak rok temu(centrum kraju), chyba ,że grzyby szkodniki i grad to zniszczą . , Ciekawe jak z ceną bo w przemyśle coś dzisiaj podobno na dół poleciało ,pewnie próba wykupienia krajowej zimówki i dymki jak najtaniej .

No ostatnie 3 lata byly ciezkie w uprawie, ale ten dla wielu producentow chyba ekstremalnie trudny bo ja nie wierze ze te cebule na kujawach dociagana kaliber(mowie o wiekszosci plantacji nie o wszytskim!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Rok temu dziwny , teraz też dziwny rok , jak na razie zapawiada się uprawa lepiej jak rok temu(centrum kraju), chyba ,że grzyby szkodniki i grad to zniszczą . , Ciekawe jak z ceną bo w przemyśle coś dzisiaj podobno na dół poleciało ,pewnie próba wykupienia krajowej zimówki i dymki jak najtaniej .

Z tym czy lepiej to ciężko powiedzieć. Bo patrząc z oddali to wygląda to nieźle, ale patrząc bliżej nie do końca jest tak fajnie. Narazie na korzyść działa brak upalnej pogody i opady w ostatnim czasie. O ile poradzimy sobie z chorobami bo jest dramatycznie moim zdaniem i utrzyma się pogoda to coś będzie. Nie mówię że będą super wydajności ale przez kosz może nie wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...