Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
59 minut temu, Gość Deszcz napisał:

Popadało i cena na obraną wzrośnie od poniedziałku bo nie ma z czego robić. Cena miała już być 2 grosze a tu za 0,60 nie można kupić. A chłodnie przekładają realizację kontraktów bo czekają za darmową Cebulą. Na obecną chwilę cena na chłodniach 1,25-1,40zl 

Patrząc na wigor siewek w tym roku to ciekawe skąd wezmą ta darmową cebulę. Holender też nie odda za darmo bo szału też tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione

Panowie wczoraj jechalem fungicydem cebule bo maczniak idzie pencozeb 2kg, luna 0.6 i aminokwasy do tego adiuwant hiperion  po 3.5 godz przyszedl ulewny deszcz, jak mysliscie wchlonelo cos tego oprysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolan
2 godziny temu, Gość Cebulione napisał:

Panowie wczoraj jechalem fungicydem cebule bo maczniak idzie pencozeb 2kg, luna 0.6 i aminokwasy do tego adiuwant hiperion  po 3.5 godz przyszedl ulewny deszcz, jak mysliscie wchlonelo cos tego oprysku?

Luna+amino (amino w teorii poprawia i przyspiesza wchłanianie substancji) więc powinno działać, a kontaktówka poszła do morza. Więc za pare dni wjedź z cabrio duo lub ridomil no chyba, że coś z tych „tańszych” typu fandango albo signum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Pisaliście tu brednie że Radziejów i okolice bąka nie mają . W samym Radziejowie na przeciw stacji paliwa sam kwiat i tak jest prawie u każdego , na dodatek tak tam doj..ło że kajakiem można po polach pływać . Dymki  już kwiat zaczynają tam pokazywać i tak jest wszędzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawiak
13 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Pisaliście tu brednie że Radziejów i okolice bąka nie mają . W samym Radziejowie na przeciw stacji paliwa sam kwiat i tak jest prawie u każdego , na dodatek tak tam doj..ło że kajakiem można po polach pływać . Dymki  już kwiat zaczynają tam pokazywać i tak jest wszędzie . 

hahaha ty chyba pomyliłeś miejscowości !!! Faktycznie dolało w sobotę 12 mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ale po co te błazenady człowieku piszesz , zajrzyj na e-warzywa  i dopisz jedną cyferkę . Ponad 100mm wczoraj tam .

Osobiście wczoraj tam byłem i tę topiel widziałem . To że musicie kontrakty wypełnić , nie znaczy że rzeczywistość zakłamiecie . 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto link do medium konkurencyjnego zgodnie z regulaminem IGRIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Kujawy 3 dni opad deszczu od 30l do 150l większość rejonów. Zimówka pływa i zapomnijcie o kopaniu. Cena u Stanka 70gr za zimową a i tak surowca brak bo wszystko w błocie mają plantacje. Kto ma zimówkę na worek szykuje się bo zapotrzebowanie ogromne. Coś czuję po kościach że Cebula będzie droga ty bardziej że w Europie rośnie jak by chciała a nie mogła i w Holandia już mówią o 30%mniejszych zbiorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawiak
2 godziny temu, Gość Kujawiak napisał:

Kujawy 3 dni opad deszczu od 30l do 150l większość rejonów. Zimówka pływa i zapomnijcie o kopaniu. Cena u Stanka 70gr za zimową a i tak surowca brak bo wszystko w błocie mają plantacje. Kto ma zimówkę na worek szykuje się bo zapotrzebowanie ogromne. Coś czuję po kościach że Cebula będzie droga ty bardziej że w Europie rośnie jak by chciała a nie mogła i w Holandia już mówią o 30%mniejszych zbiorach. 

Masz racje co do ilości opadów ,tak było.

 

18 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Pisaliście tu brednie że Radziejów i okolice bąka nie mają . W samym Radziejowie na przeciw stacji paliwa sam kwiat i tak jest prawie u każdego , na dodatek tak tam doj..ło że kajakiem można po polach pływać . Dymki  już kwiat zaczynają tam pokazywać i tak jest wszędzie . 

Tylko że w Radziejowie od czwartku do dziś spadło 37 mm deszczu to jak mogłeś widzieć pływającą cebulę na przeciwko stacji ? Największy opad jednorazowy to 12mm.

 

2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Ale po co te błazenady człowieku piszesz , zajrzyj na e-warzywa  i dopisz jedną cyferkę . Ponad 100mm wczoraj tam .

Osobiście wczoraj tam byłem i tę topiel widziałem . To że musicie kontrakty wypełnić , nie znaczy że rzeczywistość zakłamiecie . 

Więc kto tu pisze błazenady,sieje propagandę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Czyli ci co te filmy i zdjęcia wstawiają to fikcja ???? 

Radziejów ma więcej plantacji z bąkiem niż bez ,z zaś okolice pod wodą .

Edytowane przez IGRiT
Usunięto link do medium konkurencyjnego zgodnie z regulaminem IGRIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Ale po co te błazenady człowieku piszesz , zajrzyj na e-warzywa  i dopisz jedną cyferkę . Ponad 100mm wczoraj tam .

Osobiście wczoraj tam byłem i tę topiel widziałem . To że musicie kontrakty wypełnić , nie znaczy że rzeczywistość zakłamiecie . 

Mieszkam rzut beretem od Radziejowa, dokładnie 6km, jestem rolnikiem. U mnie jak i w Radziejowie przez ostatnie 3dni spadło 30mm.

 

21 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Pisaliście tu brednie że Radziejów i okolice bąka nie mają . W samym Radziejowie na przeciw stacji paliwa sam kwiat i tak jest prawie u każdego , na dodatek tak tam doj..ło że kajakiem można po polach pływać . Dymki  już kwiat zaczynają tam pokazywać i tak jest wszędzie . 

Naprzeciwko stacji paliw w Radziejowie rośnie u Stacha cebula z siewu wiosennego, więc skąd bąki. Tak więc nie pier**l głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
23 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Pisaliście tu brednie że Radziejów i okolice bąka nie mają . W samym Radziejowie na przeciw stacji paliwa sam kwiat i tak jest prawie u każdego , na dodatek tak tam doj..ło że kajakiem można po polach pływać . Dymki  już kwiat zaczynają tam pokazywać i tak jest wszędzie . 

czwartek 5l, piątek 7l, sobota 5l i niedziela 12l , jeszcze nas nie zalało hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nie wiem ile stacji jest w Radziejowie , ale przy głównym skrzyżowaniu  jest stacja na przeciw której jest zimówka z bąkiem . Zakład o 1000 zł i pojadę film , lub foty zrobić i wstawić . Radziejów ma wody w normie , ale ościenne miejscowości sami możecie zobaczyć na e- warzywa jak pływają . 

 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto link do medium konkurencyjnego zgodnie z regulaminem IGRIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawiak
3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Czyli ci co te filmy i zdjęcia wstawiają to fikcja ???? 

Radziejów ma więcej plantacji z bąkiem niż bez ,z zaś okolice pod wodą .

To nie fikcja tylko nie w okolicy Radziejowa !!! Duża woda w okolicy Inowrocławia ,Gniewkowa,Aleksandrowa. Słabo widzisz albo nie byłeś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Jechaliśmy w niedziele od strony Gniezna  w kierunku centrum kraju i jak tylko Radziejów minęliśmy to i lało jak szalone i pola już były pozalewane .  U nas coś takiego się nie przydarzy bo mamy tereny nierówne , znaczy nie ma takich płaskich jak u Was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nie wiem ile stacji jest w Radziejowie , ale przy głównym skrzyżowaniu  jest stacja na przeciw której jest zimówka z bąkiem . Zakład o 1000 zł i pojadę film , lub foty zrobić i wstawić . Radziejów ma wody w normie , ale ościenne miejscowości sami możecie zobaczyć na e- warzywa jak pływają . 

 

Naprzeciwko stacji o której piszesz jest salon ze starymi mercami, a w drugą stronę naprzeciwko jest obiekt po procamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 21:43, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nie wiem ile stacji jest w Radziejowie , ale przy głównym skrzyżowaniu  jest stacja na przeciw której jest zimówka z bąkiem . Zakład o 1000 zł i pojadę film , lub foty zrobić i wstawić . Radziejów ma wody w normie , ale ościenne miejscowości sami możecie zobaczyć na e- warzywa jak pływają . 

 

 Jestem z okolic Radziejowa i masz rację na przeciwko Orlenu jest dymka (nie zimowka) której znaczna  część poszło w kwiat. W powiecie radziejowskim opady są w normie ale powiat inowrocławski i aleksandrowski Z opadem trzydniowym ok 150 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz stacja jest cz jej nie ma należy pryskać na grzyba i wciornastka bardzo często. Pogoda sprzyja a za chwilę super farmerzy zaczną Orkanami  podrzucać grzyby z zimówek do nieba i problem zacznie się roznosić po Polsce. 

Pryskajcie profilaktycznie na grzyba już dziś bo jutro będzie za późno. Cebula droga nie będzie ale tonami nadrobicie i zdrowotnością. 

Inwestujcie w dobre i zapewne drógie środki. To inwestycja która się zwraca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym kraju intensywne opady deszczu przez co zbiór cebuli zimówki stał się niemożliwy. Niedobór surowca do obierania spowodował import starej cebuli z Holandii. 

Poniżej zdjęcie cebuli z jednej z pod radziejowskich firm zajmujących się obieraniem cebuli. Jakość tej cebuli to jest SKANDAL, mokra, zgniła i drobna. Taka cebula trafia do ludzi na obieranie. Wynagrodzenie jakie proponują to 30groszy! 

Ja rozumiem brak surowca do obierania ale chyba co niektórzy zapomnieli że produkują żywność dla ludzi. 

IMG_20200625_132435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...