Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Holandia melduje o niskich plonach cebuli.

Problemy z plonem cebuli
Według Jaapa plony nowej cebuli są przerażające. Zwłaszcza na obszarach, gdzie nawadnianie nie było dozwolone. „Nie chodzi tylko o suchą pogodę. To w połączeniu z zimnym północnym wiatrem. Zła struktura cebuli oznacza brak wzrostu. Może to być katastrofalne, jeśli sytuacja nie zmieni się w ciągu najbliższych trzech tygodni.”

„Już teraz zakładamy, że zbiory cebuli będą niższe o 50 procent. Obejmuje to również bloki, które są już zaorane. W ubiegłym roku oczywiście osiągnęliśmy rekordowe plony wynoszące ponad 70 ton. Teraz myślę, że wielu rolników będzie zadowolonych, jeśli osiągną 35 ton. A przez pogodę, jaką synoptycy zapowiadają na najbliższe dwa tygodnie zbiory cebuli siewnej również będą o co najmniej 25 procent niższe”- podsumowuje Jaap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

To  się szykuje jazda . Holandia  mniej , największy  producent na świecie i zarazem konsument tragedia  . 23 kraje już spustoszone w tym Indie .

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-05-28/drugi-najliczniejszy-kraj-swiata-atakowany-przez-wielkie-powodzie-potworne-upaly-i-plage-szaranczy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obierak
8 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Przed niedzielą młoda  była po 2 zł i masa towaru na rynku , dziś ponoć 4 zł  . 

jasne a truskawka byla 2 tyg po 25 pln a dzisiaj po 9 pln :) a cebula co cena nagle rosnie ? bo jest warzywem ktorego nigdzie nima hahahahaahaa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
3 minuty temu, Gość obierak napisał:

jasne a truskawka byla 2 tyg po 25 pln a dzisiaj po 9 pln :) a cebula co cena nagle rosnie ? bo jest warzywem ktorego nigdzie nima hahahahaahaa 

Zwyczajnie każdy policzył  ile ludzie zabiorą za obranie , ile odejdzie , a ile jeszcze przyrośnie i na sucho się sprzeda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik centrum
2 godziny temu, Turysta napisał:

Ja dostałem jak na razie tylko ofertę na odsort z NL za 0,55 

I to w sumie lepsze niż towar od nas. Tylko ta cena

Wyjaśnij mi co tobie nie pasuje towar czy cena...... Bo twój post jest dziwny !!! Skoro towar lepszy od naszego to płać i kupuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Teraz sobie na mapach Ventuskyego Holandię  sprawdziłem , to do połowy czerwca u nich nadal  za dnia 10 stopni  chłodniej jak w Polsce . Nam się widzi że w Polsce mamy zimno i nic przez to nie rośnie , a tam jest o wiele gorzej  i to nie tylko Holandia taka zimnica , Francja , Niemcy , Belgia a nawet Hiszpania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość rolnik centrum napisał:

Wyjaśnij mi co tobie nie pasuje towar czy cena...... Bo twój post jest dziwny !!! Skoro towar lepszy od naszego to płać i kupuj .

Następny dziki. Nie pasuje mi cena na Holandii i jakość naszej cebuli na obieranie. Wolę polską cebulę, ale co z tego jak jest słaba, albo mega droga.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz centrum

Dokładnie nasza słaba,a do tego też się cenią.na starej nie chcą zejść z ceny a za chwilę będą co nie którzy po polu rozsypywac szczypior rośnie a cebulą gnije lepiej chyba jeszcze przeczekać ten okres.a jakie ceny u was Panowie ? Obieracie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrrek
W dniu 2.06.2020 o 13:37, Agrokom Trade napisał:

Holandia melduje o niskich plonach cebuli.

Problemy z plonem cebuli
Według Jaapa plony nowej cebuli są przerażające. Zwłaszcza na obszarach, gdzie nawadnianie nie było dozwolone. „Nie chodzi tylko o suchą pogodę. To w połączeniu z zimnym północnym wiatrem. Zła struktura cebuli oznacza brak wzrostu. Może to być katastrofalne, jeśli sytuacja nie zmieni się w ciągu najbliższych trzech tygodni.”

„Już teraz zakładamy, że zbiory cebuli będą niższe o 50 procent. Obejmuje to również bloki, które są już zaorane. W ubiegłym roku oczywiście osiągnęliśmy rekordowe plony wynoszące ponad 70 ton. Teraz myślę, że wielu rolników będzie zadowolonych, jeśli osiągną 35 ton. A przez pogodę, jaką synoptycy zapowiadają na najbliższe dwa tygodnie zbiory cebuli siewnej również będą o co najmniej 25 procent niższe”- podsumowuje Jaap.

wow jest i znawca cebulione ale sie nakrecaj no zaraz na zawal zejdziesz od „guldenow” na koncie ! tylko pomysl jak w NL niby bedzie susza to co NL zrobi z cebula 3-4, 3-5 cm ? bo na Afryke i do marketow w EU nie wysle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Lukasz centrum napisał:

Dokładnie nasza słaba,a do tego też się cenią.na starej nie chcą zejść z ceny a za chwilę będą co nie którzy po polu rozsypywac szczypior rośnie a cebulą gnije lepiej chyba jeszcze przeczekać ten okres.a jakie ceny u was Panowie ? Obieracie czy nie ?

Ja stoję. Nie ma sensu obierać na granicy opłacalności. 

Ceny o jakich słyszałem w tym tygodniu wahają się pomiędzy 1,05 a 1,15 netto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik centrum
9 godzin temu, Turysta napisał:

Ja stoję. Nie ma sensu obierać na granicy opłacalności. 

Ceny o jakich słyszałem w tym tygodniu wahają się pomiędzy 1,05 a 1,15 netto 

Praktycznie masz racje tylko co to obchodzi producenta cebuli. Ile razy jest tak ze to obieracze zarabiaja a producent idzie po kosztach a bywały lata ze dokładał. Ty możesz wstrzymac obieranie  a producent musi wczesniej czy pozniej sprzedac. Taki nasz los.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość rurrrek napisał:

wow jest i znawca cebulione ale sie nakrecaj no zaraz na zawal zejdziesz od „guldenow” na koncie ! tylko pomysl jak w NL niby bedzie susza to co NL zrobi z cebula 3-4, 3-5 cm ? bo na Afryke i do marketow w EU nie wysle :) 

Proszę czytać ze zrozumieniem, to nie moje słowa tylko holenderskiego eksportera, który wysyła cebulę w różne zakątki świata a nie tylko na giełdę do np. Krakowa czy jakiejś obieralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość rolnik centrum napisał:

Praktycznie masz racje tylko co to obchodzi producenta cebuli. Ile razy jest tak ze to obieracze zarabiaja a producent idzie po kosztach a bywały lata ze dokładał. Ty możesz wstrzymac obieranie  a producent musi wczesniej czy pozniej sprzedac. Taki nasz los.......

No, ale ja napisałem gdzieś, że mam z tym problem? Pisze tylko ja jest. Cebula jest słaba i droga i nie odbija się to na cenie białej i tyle. 

Producent musi robić widocznie tak jak inni producenci i kontraktować. Albo kupić sobie maszynę do obierania i samemu obierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Zrobiłem dziś rekonesans w dwóch powiatach i oto moje spostrzeżenia : Z  około 30 plantacji zimówek praktycznie wszystko bąk , dwie plantacje na moich oczach były talerzowane .  Dymki  całkiem ładne a siewki to na tę chwilę jakby to kwiecień był , smutek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Zrobiłem dziś rekonesans w dwóch powiatach i oto moje spostrzeżenia : Z  około 30 plantacji zimówek praktycznie wszystko bąk , dwie plantacje na moich oczach były talerzowane .  Dymki  całkiem ładne a siewki to na tę chwilę jakby to kwiecień był , smutek .

Piszesz o tych bąkach i piszesz  a i tak prawie ich nie widać .Wstaw foto tej talerzowanej to Ci uwierze.Pozdrawiam Kruszwica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolan
W dniu 5.06.2020 o 20:47, Gość Rolnik z centrum napisał:

Zrobiłem dziś rekonesans w dwóch powiatach i oto moje spostrzeżenia : Z  około 30 plantacji zimówek praktycznie wszystko bąk , dwie plantacje na moich oczach były talerzowane .  Dymki  całkiem ładne a siewki to na tę chwilę jakby to kwiecień był , smutek .

Z cebulą rewelacji nie ma i nie będzie, na południu jeszcze nie widziałem ładnej i równej plantacji cebuli siewki, dymki jeszcze w miarę ( zależy jakie pole) ale nie ma tego jakoś dużo. Siewki to jakiś dramat, kilka cebul faza 2-4 liście a reszta flaga albo dopiero co wyszła. Jak Nederlandy będą mieli słabsze plony jak Jaapa przewiduję, to powiem tak "będziemy żyli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...