Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szok

Cena na cebulę w worku w Holandii 1.75zl worek 15kg

Brak cebuli do obierania. Szok dla Europy Cebula w Holandii się skończyła. Odsort w 28 stopni to 50%odpaduminimum lub reklamacja z chłodni. 

Większość obieraczy stoi reszta na oparach jedzie a zimówka pójdzie na worek skoro starej nie ma. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość Szok napisał:

Cena na cebulę w worku w Holandii 1.75zl worek 15kg

Brak cebuli do obierania. Szok dla Europy Cebula w Holandii się skończyła. Odsort w 28 stopni to 50%odpaduminimum lub reklamacja z chłodni. 

Większość obieraczy stoi reszta na oparach jedzie a zimówka pójdzie na worek skoro starej nie ma. Pzdr

to jest wkoncu ta cebula czy nie?pisesz ze nie ma a odsort jest .to z czego ten odsort?logiki tu zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość aaa napisał:

to jest wkoncu ta cebula czy nie?pisesz ze nie ma a odsort jest .to z czego ten odsort?logiki tu zero

U nas obrana na poziomie 90 groszy, polska w łusce już dawno się skończyła. Holendrzy nie chcą obniżyć ceny bo wolą sprzedać na sortownie, idzie import odsortów ale wszystko do czasu kiedy nie przyjdą wyższe temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bąkami to przesadzacie  tylko augusta mocno idzie w kwiat.A jezeli stara cebula sie konczy to dobrze bo zimowki jest duzo i kapitalne są (kryszwica inowrocław radziejów) i bedzie zbyt na nią i cena też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość rolnik z łódzkiego

Witam Wszystkich! Może ktoś pomoże... mam problem w cebuli siewce mam brodziszka drobnego czym mogę go zawlczyć? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.8 litra Baduru przed wschodem to bardzo dużo chyba że zawartość próchnicy na Twoim polu wynosi ok 3%. Tak duże dawki są konieczne gdy jest bardzo dużo samosiewow rzepaku ale i tak w takim wypadku lepiej zastosować np 2 razy po 0,5. Pytanie jest jeszcze czy piszesz o dymce czy siewce?  Niekiedy na cebulę niekorzystnie działają herbicydy stosowane na przedplon lub niedostateczne wyplukanie opryskiwacza po wcześniejszych zabiegach. Chłody i przymrozki po zastosowaniu herbicydow mogą osłabić ich działania lub doprowadzić do uszkodzenia rośliny uprawnej. Każdy przypadek, pole i odmiana cebuli czy też faza rozwojową w dniu zabiegu trzeba rozpatrywać indywidualnie. Czynników mogło być wiele. Jeśli na ten moment cebula jest kiepska to na pewno nie masz co liczyć na satysfakcjonujący plon i może lepiej by było zastosować uprawa zastepcza której obecnie powodzenie też będzie obarczone dużym ryzykiem. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bodi

Tylko teraz jeśli nie bandur to jaki inny środek polecacie ?

Ja u siebie też mam problem dziś zaobserwowany pojawiło się zamieranie liści bandur poszedł w dawce 0.6 w sobotę więc albo to wina przymrozków u nas środa czwartek albo sam nie wiem bo na objawy po zabiegu chyba za szybko

IMG_20200525_191922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
47 minut temu, Gość Bodi napisał:

Tylko teraz jeśli nie bandur to jaki inny środek polecacie ?

Ja u siebie też mam problem dziś zaobserwowany pojawiło się zamieranie liści bandur poszedł w dawce 0.6 w sobotę więc albo to wina przymrozków u nas środa czwartek albo sam nie wiem bo na objawy po zabiegu chyba za szybko

IMG_20200525_191922.jpg

Na moje oko wygląda to bardziej na zbyt dużą dawkę środka kontaktowego. Ewentualnie nie wypłukany dobrze opryskiwacz. Jest też opcja pozostałości herbicydu z przedplonu. Albo zbyt duża kumulacja doglebówek o ile nie była nawadniana. Ostatnio dostała deszczu to pociągła. Także przypuszczeń może być wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawiak
7 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Masa osób narzeka na bandur i przy dawkach 0,5 + 0,5 nie radzi sobie z rzepakiem

U mnie dawka 0,3 w mieszaninie położyła rzepak.

 

30 minut temu, beowulf87 napisał:

Mam to samo, w środę zabieg 0,3 l banduru

Raczej nie od banduru w takiej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Zimno panowie . U mnie w dawno niczym nie trutej dymce też takie objawy od niedawna . Robaka nie ma , doglebowych w gruncie coraz mniej . Zaraz czerwiec a kuku żółte  i ledwo od ziemi widać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Gość Kujawy
Godzinę temu, Gość jurek napisał:

0,4+0,4+0,5 Banduru w trzech zabiegach można dać od drugiego liścia , nie więcej, ale pole powinno być już po tych zabiegach czyste .

Fajnie piszesz sam bandur wiele nie żdziała doświadczenia widzę brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rurrrek
W dniu 21.05.2020 o 20:19, Gość Szok napisał:

Cena na cebulę w worku w Holandii 1.75zl worek 15kg

Brak cebuli do obierania. Szok dla Europy Cebula w Holandii się skończyła. Odsort w 28 stopni to 50%odpaduminimum lub reklamacja z chłodni. 

Większość obieraczy stoi reszta na oparach jedzie a zimówka pójdzie na worek skoro starej nie ma. Pzdr

bzdury piszesz - holender Ciebie pod wlos bierze abys zaplacil mu wiecej  - :) zaraz zimowka bedzie wiec po co nam NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość juras
6 godzin temu, Gość rurrrek napisał:

bzdury piszesz - holender Ciebie pod wlos bierze abys zaplacil mu wiecej  - :) zaraz zimowka bedzie wiec po co nam NL

Polska zimówka na trzy tygodnie do obierania a Holandia na pozostałe 11 miesięcy ? niestety drobiazg 3-5 cm za cięzki do obierki a tekie siewki rodzime ostatnie dwa lata są zbierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...