Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość kujawy

Można wiedzieć gdzie dokładnie na Kujawach te super wschody? I pewnie utych bez nawadniania też? Jestem z Kujaw i widzę słabe wschody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kujawiak

Rolnik ale 26 kwietnia to termin w jakim teraz sialem :D ja zawsze sieje po 20

kwietnia cebula wychodzi 7-8 dni i bardzo szybko rosnie wiec ja nie boje sie samego przesiania tylko terminu pytam sie czy faktycznie szczypior moze nie dorosnac bo agronomowie mnie tym strasza.. Pozdrawiam

W dniu 26.04.2020 o 13:42, Gość Gutek napisał:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Chcesz ode mnie uslyszec ze sa slabe wschody ? I ze kazdy bedzie nam walil do drzwi po towar ? Nie wiem jaka jest sytuacja gdzie indziej bo nie jezdzilem po ludziach bo nie mialem czasu mamy duzo szykowania towaru i pilnowania swoich plantacji dopiero od tygodnia nie podlewamy ja nie robie duzo cebuli lacznie z dymka 6 ha wiec nie bede sie wypowiadal w mojej gminie kazdy kto uprawia warzywa ma dzialki z woda a jak nie kupuje wode od sasiada :) tak to wyglada nikt nikomu nie zaluje nie traktujemy sie jak wrogow ja mam cale 70 ha z nawadnianiem dzierzwwy bez wody oddalem w tamtym roku jestem z okolic lubranca gdzie teraz pada ulewny deszcz bajka :) wogole maj jest u nas na prawde spoko powiem tak pietruszka lana 6 razy zeby wyszla marchew 2 razy cebula 4 razy no ale spalilem czesc :( dodam jeszcxe ze gleby z obornikowane wywapnowane dobry sprzet i doswiadczenie i poszlo powiem tak kto sial chyba koniec marca pietruchy to faktycznie narzekaja ale mi sie wydaje ze nie ma tragedii ciekawe jak jest na poludniu bo slyszalem ze dostali deszczu i wschodzi jezeli tak to bedzie znow ciezko sprzedac towar :( moze nie ciezko tylko za ile 30 ha robie ziemniaka i jakby ktos mi powiedzial w lutym ze w maju sprzedaz padnie to powiedzialbym ze oddalbym reke i wiecie co ;D nie mialbym teraz reki ! Pozdro dla kumatych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Kujawiak napisał:

Witam mam pytanie po ostatnim zabiegu herbicydowym spalilem 1,5 ha cebuli hyball chcialbym jutro ja zasiac ponownie ziemia ciepla 2 klasa posiadam podlewanie wiem ze jest pozno , planuje zasiac rijsniburger 5 czy przy odpowiedniej ochronie jestem w stanie osiagnac przywoity plon prosze o fachowa odpowiedz oparta doswiedczeniem nie zapisami w ksiazkach Pozdrawiam

Pytanie czy substancja która spaliles cebulę nie będzie hamować nowej przesianej cebuli. Na późniejsze siewy może lepiej w typie hiszpańskim niż rinsburger. Bezpieczniejszy był by by raczej buraczek niż cebula w tym terminie. 

W temacie zimowek powiem tylko że zawsze część idzie w bak narazie nie ma co pankowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman

Moim zdaniem to nie jest zła cena, może być gorzej 5 lat temu przemysł ok 0,50gr a rok 2017 obrana zimówka na giełdę 1,00zł. Patrząc na to ile osób nowych posiało zimówki to może być powtórka z cebula zimowa na giełdę. Jeden przez drugiego będzie chciał sprzedawać i każdy będzie obniżał ceny a później płacz ze tak tanio. Zacznijcie się cenić to zarobicie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Tylko te siane w ostatnich dniach sierpnia  będą bez kwiatu , reszta to sam bąk będzie . 

U mnie na plantacji 6 ha to co miało wybic juz jest (okolo 15 %) kroiłem i wiem ze wiecej nie wybije siana 15 sierpnia Wiec te twoje spostrzezenia zachowaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

To jeśli już jest 15% , to tam sam kwiat będzie . U nas nawet 5 % nie wybiło jeszcze , dopiero zacznie wypuszczać . Tylko mój najbliższy sąsiad siał w pierwszym tygodniu września i u niego raczej nic kwiatu nie  nie będzie .  W niedziele oglądałem największą  cebulę w naszej okolicy  to  gdzielek już coś było , wczoraj koło niej jechałem to już właśnie jakieś 15% już było . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

To jeśli już jest 15% , to tam sam kwiat będzie . U nas nawet 5 % nie wybiło jeszcze , dopiero zacznie wypuszczać . Tylko mój najbliższy sąsiad siał w pierwszym tygodniu września i u niego raczej nic kwiatu nie  nie będzie .  W niedziele oglądałem największą  cebulę w naszej okolicy  to  gdzielek już coś było , wczoraj koło niej jechałem to już właśnie jakieś 15% już było . 

Umiesz czytać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazik
1 godzinę temu, Gość Www napisał:

Witam panowie. Jak tam u was wyglądają wschody siewki w tym roku? Na kujawach bywa w tym roku różnie.

Lepiej jak będzie słabo bo jak to wszystko urośnie to dopiero będzie problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawiak
10 godzin temu, Gość Gość kujawy napisał:

Niedawno pan z lubranca napisał że wschody piękne na Kujawach. 

Wczesnie siana wschody super w pozniejszym terminie  juz jest gorzej .Tak to wyglada w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obieracz2
W dniu 5.03.2020 o 13:32, Gość Kazik napisał:

Przyszły tydzień niestety nic więcej nie udało mi się wynegocjować zostaje 1,5 zł 

 

37 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Temat ceny białej ???

1 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...