Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.11.2019 o 19:47, Agrokom Trade napisał:

Ukraina nie ma cebuli żeby eksportować, sama już zaczęła import z Kazachstanu. Niedługo w Holandii ceny w górę, bo ruszył eksport na Indie, Bangladesz i  Sri Lankę. Pierwsze kontenery już płyną w tamtą stronę.Tak samo Afganistan, Egipt i Turcja wszystko wysyła do  tych państw.  Bangladesz ładuje nawet samoloty z Turcji a Turcy ładują auta w Uzbekistanie, utworzyli tam nawet swoją bazę załadunkową, więc cebula w Uzbekistanie powoli w górę. Jeżeli ten trend się utrzyma to w Holandii zabraknie cebuli. Same Indie potrzebują około miliona ton.

 

2 godziny temu, Turysta napisał:

Nie wożę mu. Za taką cenę to może się gonić. 

za tydzien bedziesz prosil so taka cene 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nie będę, bo mam kontrakty. Woziłem mu nadprodukcję, ale już jestem dogadamy, że wezmą tam gdzie mam zakontraktowane. 

Nawet gdybym tego nie miał to ludzi przerzucę na inne zadania i nie będę obieral. Od biedy mógłbym nawet dać im tydzień czy dwa wolnego. Z głodu nie umrę. Nie można się poniżać i wozić za grosze. 

 

A czekam tylko na wysokie ceny cebuli żeby moja cebulką z Kazachstanu mogła do mnie jechać. Bo już zaklepana tylko czeka na lepsze czasy cenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Turysta napisał:

Nie będę, bo mam kontrakty. Woziłem mu nadprodukcję, ale już jestem dogadamy, że wezmą tam gdzie mam zakontraktowane. 

Nawet gdybym tego nie miał to ludzi przerzucę na inne zadania i nie będę obieral. Od biedy mógłbym nawet dać im tydzień czy dwa wolnego. Z głodu nie umrę. Nie można się poniżać i wozić za grosze. 

 

A czekam tylko na wysokie ceny cebuli żeby moja cebulką z Kazachstanu mogła do mnie jechać. Bo już zaklepana tylko czeka na lepsze czasy cenowe. 

to czekaj i zdrowaski wal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na obieranie cebulę kupują od 40 do 60 groszy mam dość ładnego rijsburgera szkoda się go teraz pozbywać jak może poleżeć. Jak myślicie cena będzie w styczniu jak polecą hiszpany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Adam napisał:

Panowie na obieranie cebulę kupują od 40 do 60 groszy mam dość ładnego rijsburgera szkoda się go teraz pozbywać jak może poleżeć. Jak myślicie cena będzie w styczniu jak polecą hiszpany?

Zalezy ile i jakiej jakości towaru będzie wjeżdżało z zagranicy , rok temu od pazdziernika do końca listopada cena fruneła do góry a teraz cisza i ceny w miejscu a to pokazuję ,że towaru na świecie na ten rok jest wystarczająco , ale są też inne czynniki takie jak spekulacja itp , dlatego ceny na dany miesiąc ciężko wywróżyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione

Witam! Ja mysle ze juz niedlugo braknie krajowego bo ja juz powoli nie mam co brac w kraju, jedna gorsza od drugiej.. a co do importu to wiadomo ze przyjdzie ale za jakies w miare pieniadze nie za grosze jak teraz sie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebullione2
W dniu 23.11.2019 o 08:39, Gość Cebullione napisał:

Witam! Ja mysle ze juz niedlugo braknie krajowego bo ja juz powoli nie mam co brac w kraju, jedna gorsza od drugiej.. a co do importu to wiadomo ze przyjdzie ale za jakies w miare pieniadze nie za grosze jak teraz sie kupuje

bzdury panie wypisujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
14 godzin temu, Gość cebullione2 napisał:

bzdury panie wypisujesz :)

W sensie ze nie braknie krajowego do obierania? No chyba ze masz ochote obierac drobne rijsburgery.... czy moze w sensie ze import wjedzie tanio??? Po ile po 0.40 jak teraz kupujemy.. rozwin swoja wypowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bzdury panie wypisujesz :)

troszke się człek rozpedził,ale,co tam.,sam mam 7 rijsburgera,ale czekam bo dobrze lezy,zobacze w styczniu,a utrzymając klimat,gniją,gniją,ale dziwnie chłodnie biorą wszystko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Cebulorz

Panowie tez tak macie, ze jak dzwonicie do ...

 

-----

Od Administracji - wypowiedź jest typową opinią negatywną o firmie - z tego to powdiu nie możemy jej opublikować jesli jest wysłana przez Anonimową osobę.

Dodatkowo zwracam uwagę, że miejsce tego typu wypowiedzi jest w sekcji Opinie i ostrzeżenia

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...