Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Abcd napisał:

Jaka cena jest teraz cebuli czerwonej? I czy znacie kogoś kto potrzebuje może?... 

Tutaj raczej nikt nie podzieli się swoim rynkiem zbytu. Jest kilka dużych firm które kupują bądź jeśli chcesz napewno wezmą za darmo wszystko. Była o nich mowa. A kontakt to znajdziesz nawet jak otworzysz lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Globtroter.
3 godziny temu, Turysta napisał:

Pytasz o worek czy na obieranie? 

Jak facet wywiezie wszytko z moich magazynów to pewnie będzie chciał więcej, ale cena musi być naprawdę atrakcyjna. 

Masz aż jednego odbiorcę? Grubo :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Turysta napisał:

Miałem czerwonej akurat tyle ile on potrzebował więc zamiast wozić się z innymi całość pogoniłem do niego. Gdzie widzisz problem? :):):)

Widzisz, śledzę te fora od dawna. Niestety zamiast kwitnąć tu współpraca i początki kooperacji, to raczej jest wymawianie jeden drugiemu i docinanie. Szkoda. Ale tak w każdej branży. Strach komuś pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przerobiłem w swoim życiu już kilka "branż" i chyba nigdzie ludzie nie są tak nieżyczliwi albo fałszywi jak przy warzywach. Czasami mam wrażenie, że za 2 grosze to by matkę sprzedali byle zarobić. 

Już nie wspominam o problemach w płatnościach, próbach wyłudzenia towaru czy jakiś odliczeniach wziętych z powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Rolnik napisał:

1zł/ kg tak jak leci z pola za czerwona  , biała jak ładna i mocna łuska to 0,90 gr / kg luzem 

To jak na ten okres to można powiedzieć że jest całkiem nieźle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc Rolnik

W Holandii rekordowy rok w zbiorach, oni będą dyktować ceny na rynku. Plon 60 t na hektar, ale nadrobili obszarej zasiewow. 

Luska bedzie tania, co z ludzmi do obierania ?

Cena na dziś za pryzmę od 7 eurocentow, plus transport, to 48 groszy z dostawa na miejsce.

https://www.boerenbusiness.nl/akkerbouw/artikel/10884036/vta-039-oogst-zaaiuien-2019-verdubbeld-039

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość Gosc Rolnik napisał:

W Holandii rekordowy rok w zbiorach, oni będą dyktować ceny na rynku. Plon 60 t na hektar, ale nadrobili obszarej zasiewow. 

Luska bedzie tania, co z ludzmi do obierania ?

Cena na dziś za pryzmę od 7 eurocentow, plus transport, to 48 groszy z dostawa na miejsce.

https://www.boerenbusiness.nl/akkerbouw/artikel/10884036/vta-039-oogst-zaaiuien-2019-verdubbeld-039

 

 

a Polska to ma teraz najdroższa cebule w Europie - ciekawe jak dlugo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
3 godziny temu, Gość Gosc Rolnik napisał:

W Holandii rekordowy rok w zbiorach, oni będą dyktować ceny na rynku. Plon 60 t na hektar, ale nadrobili obszarej zasiewow. 

Luska bedzie tania, co z ludzmi do obierania ?

Cena na dziś za pryzmę od 7 eurocentow, plus transport, to 48 groszy z dostawa na miejsce.

https://www.boerenbusiness.nl/akkerbouw/artikel/10884036/vta-039-oogst-zaaiuien-2019-verdubbeld-039

 

 

Tak bylo ale chyba trend sie odwraca

Screenshot_20190919-112812_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,65 dolara, taka jest średnia cena  na światowym rynku ale nie ma się tym za bardzo co sugerować bo rozstrzał jest spory. Znalazłem to na tridge.com. Jest tam też taka fajna mapka i pokazane są aktualne ceny hurtowe w różnych krajach na świecie(m.in Ukraina, Kazachstan). W większości te ceny idą w górę. Trzeba patrzeć na chłodno, nie wpadać w panikę. Emocje to zawsze najgorszy doradca. Widzę, że jest tutaj sporo starających się grać na emocjach.

Jesteśmy na szczycie podażowym a cena trzyma opór (względny opór). Towar jest kiepski i trudny do przechowania więc cześć naszych producentów wyzbywa się go już teraz. Raz z obawy, że będą duże straty w przechowaniu dwa po rajdzie cenowym w dół z ponad 2 zł do 0,65 gr to naturalnym myśleniem jest  " Lepiej wyjść teraz kiedy jestem jeszcze na plusie bo za miesiąc nie wiadomo co będzie..." 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NaChłopskiRozum napisał:

0,65 dolara, taka jest średnia cena  na światowym rynku ale nie ma się tym za bardzo co sugerować bo rozstrzał jest spory. Znalazłem to na tridge.com. Jest tam też taka fajna mapka i pokazane są aktualne ceny hurtowe w różnych krajach na świecie(m.in Ukraina, Kazachstan). W większości te ceny idą w górę. Trzeba patrzeć na chłodno, nie wpadać w panikę. Emocje to zawsze najgorszy doradca. Widzę, że jest tutaj sporo starających się grać na emocjach.

Jesteśmy na szczycie podażowym a cena trzyma opór (względny opór). Towar jest kiepski i trudny do przechowania więc cześć naszych producentów wyzbywa się go już teraz. Raz z obawy, że będą duże straty w przechowaniu dwa po rajdzie cenowym w dół z ponad 2 zł do 0,65 gr to naturalnym myśleniem jest  " Lepiej wyjść teraz kiedy jestem jeszcze na plusie bo za miesiąc nie wiadomo co będzie..." 

 

image.png

Tylko polska cebula to ma g.... wplyw na cene na swiecie eiec sie prosze nie podniecac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o podniecanie chodzi, raczej tylko o ocenę w jakim miejscu jest rynek i próbę odpowiedzenia sobie w którym kierunku będzie szedł. Ja jako producent muszę podjąć decyzję kiedy z tego rynku wyjść. Jeśli dziś popełnię błąd to szanse na podjęcie lepszej decyzji nie będę miał jutro tylko za rok więc dobrze by było podejmować ją w oparciu o twarde argumenty niż w oparciu o strach napędzany np. na forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ubiegłym roku na rynku europejskim do zaspokojenia popytu zabrakło około 1 mln ton cebuli. W 2019 roku, zbiory są nieco lepsze niż rok wcześniej, ale szacunki wskazuje na niedostatek cebuli w Europie na poziomie 700-750 tys. ton – uważa Władysław Tokarczyk. W Polsce w 2018 roku zbiory cebuli były o około 25% niższe względem średniej wieloletniej, podczas gdy w 2019 roku są jeszcze niższe. Braki dotyczyć będą przede wszystkim cebuli o dobrej i bardzo dobrej jakości, takiej jak Vision F1 uzyskany na polach Państwa Groblewskich."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 21:08, NaChłopskiRozum napisał:

Tu nie o podniecanie chodzi, raczej tylko o ocenę w jakim miejscu jest rynek i próbę odpowiedzenia sobie w którym kierunku będzie szedł. Ja jako producent muszę podjąć decyzję kiedy z tego rynku wyjść. Jeśli dziś popełnię błąd to szanse na podjęcie lepszej decyzji nie będę miał jutro tylko za rok więc dobrze by było podejmować ją w oparciu o twarde argumenty niż w oparciu o strach napędzany np. na forum :) 

to spekuluj :D zawsze mozesz zarobic albo i nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...