Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Porter.

Ukraińcy trzymają cenę chociaż cebuli mają dużo.Sprzedają tylko ci którzy nie maja gdzie magazynować. Kto ma magazyn, chowa cebulę. Cena w okolicach Cherson to  minimum 5.5 hrywny czyli około 0.85 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek 30kg cherson ealna cena 4-5uah x 0.155zl=0.60/0.70zł, kaliber gruby lub bardzo gruby . export stoi i nie ruszy, dlatego ceny bedą spadały. w tym roku spekulanci muszą sie poddać bo cebuli jest więcej niż kiedykolwiek od uzbekistanu po hiszpanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Janek napisał:

Worek 30kg cherson ealna cena 4-5uah x 0.155zl=0.60/0.70zł, kaliber gruby lub bardzo gruby . export stoi i nie ruszy, dlatego ceny bedą spadały. w tym roku spekulanci muszą sie poddać bo cebuli jest więcej niż kiedykolwiek od uzbekistanu po hiszpanie. 

Mówisz o sobie? Nie zaginaj rzeczywistości, każdy handlarzyna chciałby po tyle kupić, ale to sfera marzeń. Jeśli myślisz ze swoim wpisem coś zmienisz to grubo się mylisz, czasy ciemnogrodu się skończyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Porter.
4 godziny temu, Gość Janek napisał:

Worek 30kg cherson ealna cena 4-5uah x 0.155zl=0.60/0.70zł, kaliber gruby lub bardzo gruby . export stoi i nie ruszy, dlatego ceny bedą spadały. w tym roku spekulanci muszą sie poddać bo cebuli jest więcej niż kiedykolwiek od uzbekistanu po hiszpanie. 

Kilogram Cherson 5,5 hrywny to jest 0.215 USD x 3.92 sie równa 0.845 złotego, plus tzw. Zatamożka pd 250 do 300 EUR za auto. Transport około 1100 EUR to daje jakieś 0.22 złotego do kilograma, plus opłaty agencji celnej w Polsce około 150 EUR. Całkowity koszt zakupu z Ukrainy to około 1.15 złotego. Kaliber nie za gruby, dużo tzw. miełkiej. Towar nie nadaje się na markety bo gubi łuskę. Normalny szajs. Ukraińcy nie spieszą się ze sprzedażą bo wiedzą że cebuli na zachód od nich za dużo nie będzie.To napisałem ja, handlarzyk który właśnie wyjechał w środę z Chersonu bo nie ma tam czego szukać. Pozdrawiam za to z Kazachstanu :) ( na Ukrainie nie pakują worków 30 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Dziś połowę dnia jeździliśmy w okolicach Inowrocławia , Kruszwicy i Radziejowa . Cebuli sporo jest nasiane , ale 50t/h to raczej 1% plantatorów osiągnie . Gro plantacji odda do 30t/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati3664
10 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Dziś połowę dnia jeździliśmy w okolicach Inowrocławia , Kruszwicy i Radziejowa . Cebuli sporo jest nasiane , ale 50t/h to raczej 1% plantatorów osiągnie . Gro plantacji odda do 30t/h 

Plantacje podlewane być może. Te nie podlewane lub na słabszych glebach osiągną wydajność dobrej pszenicy lub kukurydzy. Dużo producentów w ogóle nie będzie zbierać jej gdyż kaliber poniżej 4.Dodatkowym problemem jest różowatosc korzeni i fuzaryjne gnicie cebuli. Nasiane było dużo, ale zbierzemy dużo mniej niż w ubiegłym sezonie. Zdarzają się ładne plantacje, ale z reguły przechodziły tam lokalne burze, które uratowały sytuację, jak i dobór odmiany w tym sezonie zrobił swoje. Kto zasiał Hiszpanki na dobrych stanowiskach i podlewał z głową, nie w te upały ten zarobi. Problem jest taki, że w normalnym roku, przekropnym hiszpanki nikt nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek G.

Frost 1.30 zaczyna sie gierka. Dali dobrą cene dwa tygodnie zeby sobie obierwcze pokupowali towaru słabego i czekają jak pająk na sieci aż ofiary losu sie zejdą. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Pozdro z Grójca. U nas ceny lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Przywożą jakieś chujostwo z dymki z Holandii do natychmiastowej obróbki i straszą obniżką cen. Chwilowy dopływ świeżego krajowego surowca, tylko utwierdzi wszystkich w przekonaniu, że cebuli nie ma, bo dopiero towar w magazynie będzie ustalał cenę. Jeszcze trochę takiej polityki importerów i cały kraj będzie tak wyglądał jak sławetne rejony Radziejowa i Chełmiczek - zarażone i schorowane. A łachudry pokroju Frosta, za dwa tygodnie będą błagać o dostawy - czyli dokładnie wtedy, gdy skończą się wczesne cebule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Rolnik z centrum

Byłem dziś  na skupie z kapustą i rolnik przywiózł tegoroczną  cebulkę siewkę , kaliber 3-4 . Nie wiedzieli  jak rolnika potraktować , wpierw go wyśmiali a gdy szef wezwany przyszedł reszta zdumiała . Brać co jest bo lepszej w tym sezonie  nie będzie  powiedział .   Cena 1,4  za ładną łuskę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Byłem dziś  na skupie z kapustą i rolnik przywiózł tegoroczną  cebulkę siewkę , kaliber 3-4 . Nie wiedzieli  jak rolnika potraktować , wpierw go wyśmiali a gdy szef wezwany przyszedł reszta zdumiała . Brać co jest bo lepszej w tym sezonie  nie będzie  powiedział .   Cena 1,4  za ładną łuskę 

1,4zł w łusce? U mnie sprzedają obraną po 1,1zł do pośrednika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
27 minut temu, Gość Gość napisał:

Haha, Frost już podnosi cenę, chyba nie obkupił się w tym tygodniu. 

A Turysta i ten drugi Pietrzak to jacyś podli spekulanci na usługach właśnie Frosta

Dlaczego tak uważasz? Tak jak pisałem Frost był zawalony towarem dlatego ceny poszły w dół. Zwolniło im się miejsce i znowu jest lekko w górę. 

I wierz mi gdybym tylko miał możliwość sprzedawać to gdzie indziej na takich warunkach względem dostaw itd jak mam we Froscie to woziłbym w inne miejsca. 

 

Cebullion powiedz mi jak słaby trzeba mieć przerób dzienny żeby martwić się, że nie zdążysz obrać zanim się zepsuje? Pytam na poważnie nie jakoś kąśliwe. U nas w tydzień na sprzęt wchodzi prawie 100 ton surowca i bardziej martwię się tym, że nie zdążę dowozić niż, że zgnije zanim obiorę :D

Gdzieś za tydzień może dwa zaczniemy wozić już cebulę z Azji Środkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...