Skocz do zawartości
Advertisement

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

To sprzedawaj na worek, odbiorcy próbują wszelkich możliwości,aby zastraszyć rolników by w panice pozbyli się resztek. Tak na marginesie dzisiaj w markecie widziałem cebule czerwoną po 2,99zł za uwaga  500g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały obieracz
1 godzinę temu, Gość ceebulione napisał:

Łatwo powiedzieć, jak odbiorcy twierdzą, że jest zastój w mrożonce

To po co na siłę obierasz ? A tak koledzy jak tam maszyny w tym sezonie na maszynach to zarobili  Ci co je produkują a nie  ci  co je kupili taka jest prawda ale czy ktoś z was się do tego przyzna wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebulione. A co taki odbiorca ma ci powiedzieć?że idzie jak szalona!? Cena cebuli obieranej idzie do góry!! A jak się nie godzą na nasze warunki to niech nie biorą!! I co nie wezmą.. wezmą bo wiedzą że za 1,5 miesiąc w Polsce cebuli do obierania nie będzie!Cebula na worek  będzie tak droga, że nikt kto będzie miał ładny towar nie sprzeda go na obieranie!!I 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Włodzimierz

Z kupnem maszyny poczekalbym do wrzesnia bo w tej chwili oraz w najblizszym czasie nie bedzie opłacać sie obierać cebuli ze względu na zbyt wysoką cenę łuski do białej. Co innego będzie jak pojawi się cebula ze zbiorów 2019 które jak się wydaje po ilości nowo zainteresowanych uprawą cebuli skoczków powino zbić cenę do dobrze znanej wieloletnim plantatorom czyli 6 do 10 gr loko obieralnia. Na spotkaniach cebulowych są tłumy ludzi więc maszyny napewno przydadzą się od września a zaoszczędzone pieniądze zainwestujcie w nasiona cebuli to będziecie mieć pod dostatkiem swojego towaru i w ciągu kilku tygodni do czegoś dojdziecie ale narazie nie wiem do czego może inni forumowicze podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Włodzimierz napisał:

Z kupnem maszyny poczekalbym do wrzesnia bo w tej chwili oraz w najblizszym czasie nie bedzie opłacać sie obierać cebuli ze względu na zbyt wysoką cenę łuski do białej. Co innego będzie jak pojawi się cebula ze zbiorów 2019 które jak się wydaje po ilości nowo zainteresowanych uprawą cebuli skoczków powino zbić cenę do dobrze znanej wieloletnim plantatorom czyli 6 do 10 gr loko obieralnia. Na spotkaniach cebulowych są tłumy ludzi więc maszyny napewno przydadzą się od września a zaoszczędzone pieniądze zainwestujcie w nasiona cebuli to będziecie mieć pod dostatkiem swojego towaru i w ciągu kilku tygodni do czegoś dojdziecie ale narazie nie wiem do czego może inni forumowicze podpowiedzą.

Dobrze powiedziane , jak można teraz obierać cebulę w łusce za 1,40-1,60zł na biało po 2,00- 2,20 zł. Obierać teraz może tylko ten kto ma zapasy (zdrowej cebuli) z września - pazdziernika. .Obieranie na chwilę obecną kupnej cebuli to dokładanie do interesu . A za parę miesięcy po wrześniowych zbiorach cebuli będzie tyle towaru ,że w łusce będzie po 5-15 groszy ,ale temat cebuli zawsze był i będzie nieprzewidywalny . Na chwilę obecną jeśli chłodnie nie podwyższą  ceny białej to będzie obierać 1/4 obieraczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wasze spekulacje to z kapelusza co roku cebuli jest nasiane i tych takzwanych skoczków tez jest. Tylko co można przewidywać jak nie wiecie czy nie powtórzy się pogoda jak w tamtym roku. Będzie upał to znowu cebuli będzie mało bo nawet deszczowanie nie pomogło. Także tym wróżbita dziękujemy za te przepowiednie. Przyjdzie wrzesień to zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad u was ta pewnosc ze cebula bedzie po 5 10groszy??. Czy ktos z was madrzy panowie zastanowil sie jakie sa koszty produkcji ??? Zreszta wszyscy pisza ze cebuli kapusty i marchwi bedzie oporowo ale spokojnie bo jest taki najwazniejszy czynnik jak POGODA i to zdecyduje jakie ceny beda w nowym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

Wyciągnąłem te same wnioski co Pan, że to nie jest dobry czas na zakup maszyny, ale wiadomo że taki zakup planuje się jakiś czas do przodu i warto popytać co sądzą inni.... dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

Koledzy sam uprawiam cebulę, ale zastanawiam się jak podnieść opłacalność uprawy dlatego myślę o maszynie do obierania, wiadomo ten rok jest bardzo udany obieranie byłoby w moim przypadku bez sensu po 1,2 zł sprzedałem luzem jak leci i dziekuje do widzenia ale dwa poprzednie sezony a właściwie ostatni sezon to już było APOGEUM cebula po 10 groszy, brak klienta brak chętnego bo wszędzie towaru full a jak już znalazlem klienta któremu sprzedałem cebulę to mnie oszukał i niezapłacił i sprawa w sądzie ciągnie się już prawie rok i nic. także rok rokowi nie równy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
14 godzin temu, Gość Exporter napisał:

Witam, Panowie znacie jakieś zagraniczne chłodnie do których można bezpośrednio sprzedać cebule obraną? dzięki

Pittemsestraat 58 A 
8850 Ardooie

 

Tel: +32 (0)51 74 69 91
Fax: +32 (0)51 74 69 68

Tak na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Exporter
14 minut temu, Gość Aleksander napisał:

Pittemsestraat 58 A 
8850 Ardooie

 

Tel: +32 (0)51 74 69 91
Fax: +32 (0)51 74 69 68

Tak na szybko

Witam, sprzedawał ktoś do tej firmy? jakieś spostrzeżenia, rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a co eksport nie chodzi ?
1 godzinę temu, Gość Aleksander napisał:

Witam, Panowie znacie jakieś zagraniczne chłodnie do których można bezpośrednio sprzedać cebule obraną? dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz

Z racji tego że tenatem tego forum są ceny prognozy i opinie o rynku cebuli pytanie do was oraz moderatora kiedy bedzie 3 z przodu w cenie bialej i po ile jest biala w zachodniej europie skoro łuska w holandii jest po 55 euro centow. Bo u nas w Polsce niedługo biala bedzie tańsza od łuski. Takich mamy pośredników co tylko straty chcą przerzucić na polskiego rolnika i obieracza a sami chcą czerpać mega zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xxx.com

Z przykrością informuje iż Belgia jak i inne chłodnie w Europie posiłkują się mrożonką z Chin, Indii, Usa, Rosji, Ukrainy. W polsce robią kosmetyczne zakupy by był papier że towar unijny.

Ten rok jest istotny bo nasze miejsce jako producenta zajmą inni nowi producenci obranej oraz mrożonki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Xxx.com napisał:

Z przykrością informuje iż Belgia jak i inne chłodnie w Europie posiłkują się mrożonką z Chin, Indii, Usa, Rosji, Ukrainy. W polsce robią kosmetyczne zakupy by był papier że towar unijny.

Ten rok jest istotny bo nasze miejsce jako producenta zajmą inni nowi producenci obranej oraz mrożonki.

 

Ha ha ha jeśli myślisz że cena cebuli zbita. Jestem za tym żeby kto inny zajął nasze niewolnicze miejsce a my przestaniemy robić cebule za bezcen tylko wskoczymy na miejsce niemcow czy hiszpani bo u nich nie ma ludzi za nawet 20 euro za godzine co by chcieli robić w rolnictwie tak się  składa że warzywnictwo jest bardzo pracochłonne i wszystkiego nie zmechanizujesz. Na zachodzie nikt nie obiera i nie będzie odbierał bo nie ma w kogo. A import jak import 2 lub 3 tygodnie jest tani a później ceny i tak zrownaja się wszędzie. Tak więc jestem za zamianą miejsc bo nikt w Europie nie jest traktowany gorzej niż Polski rolnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób, tyle zdań. Jako producent cebuli mam pewne obawy co do tegorocznego obszaru zasiewów w kraju bo wysoka cena w tym sezonie na pewno będzie zachęcać do zwiększania powierzchni. Nie przekreślał bym jednak godnych cen w nowym sezonie z kilku powodów:

- nie mamy pojęcia jaki będzie przebieg pogody, zaszkodzić może nie tylko ewentualna susza, ale też kiepska pogoda przy wschodach, za duża wilgotność w czasie wegetacji i w czasie zbioru, albo zwyczajnie brak zimy co pogorszy przechowanie towaru,

- Kolega powyżej zauważył, że przetwórnie posiłkują się mrożonką z innych kontynentów, a z tego co mi wiadomo jest to zeszłoroczna mrożonka. Oznacza to, że w nowym sezonie nie będzie zapasów, którymi można by straszyć producentów cebuli, tak jak ma to miejsce w tym sezonie,

- Rynek cebuli jest rynkiem globalnym, a główni konsumenci tego warzywa- Chiny i Indie mają coraz większe zapotrzebowanie. Jeśli im "nie urośnie" to cebula będzie w cenie, pewnie nie w takiej jak w tym sezonie, ale opłacalność zostanie zachowana.

Ja zasiewów nie zwiększam i nie zmniejszam. 

P.S. 

Jestem ciekaw propozycji kontraktów w nadchodzącym sezonie. Gdyby ktoś miał jakieś informacje będę ukontentowany jeśli się nimi podzieli.

Pozdrawiam i życzę pomyślności! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Tylko pytanie, czy jak będzie w sklepie po 0,50pln to klienci kupią więcej? Wątpię.

Jestem starym plantatorem, sieje co roku podobny areał. Jak cena w nowym sezonie będzie na poziomie 30g za luz, to będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MICHAŁ

CERES TO GENIALNY PRZYKŁAD NA TO CZYM KOŃCZY SIĘ ROK GDY CEBULA JEST NADZWYCZAJ DROGA....UPADKI CHŁODNI TO ZOBACZYMY W TYM I NASTĘPNYM ROKU JAKONASTĘPSTWO OBECNYCH MEGA CEN NA CEBULE ORAZ INNE PRODUKTY. CHŁODNIE ROBIĄ KONTRAKTY NA ZACHODZIE DŁLÓGOTERMINOWE BO TEGO SIE OD NICH WYMAGA. I TYLKO CZĘŚĆ POKRYWAJĄ KONTRAKTAMI Z POLSKIMI FARMERAMI. ….. W TYM MOMENCIE JEST JUZ KILKA CHŁODNI W POLSCE KTÓRE PRAWDOPODOBNIE UPADNĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...