Skocz do zawartości
Advertisement

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

"W Holandii 0,44€ płacono już we wrześniu"

Holandia, Cena aktualna super towar 0.30-0.35ekg, -mi nu s- tara 5-7% - mi nu s- transport do sortowni na koszt kupującego(0.01--0.02ekg) . Piszcie prawde chłopcy ...

Dania jako rynek hermetyczny zamkniety zaknebliwany ogranicza sie do swojej produkcji lojalnej bo to nacjonaliści są i stać ich by być ... przez producentów. Tu w Europie mamy wolny rynek.

 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto treści prowokacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw
16 godzin temu, Gość Bolek napisał:

"W Holandii 0,44€ płacono już we wrześniu"

Holandia, Cena aktualna super towar 0.30-0.35ekg, -mi nu s- tara 5-7% - mi nu s- transport do sortowni na koszt kupującego(0.01--0.02ekg) . Piszcie prawde chłopcy ...

Dania jako rynek hermetyczny zamkniety zaknebliwany ogranicza sie do swojej produkcji lojalnej bo to nacjonaliści są i stać ich by być ... przez producentów. Tu w Europie mamy wolny rynek.

 

Jaki to wolny rynek skoro często jest zmowa cenowa......to nas dymają pośrednicy !!!! Cały czas słyszałem ze pośrednik zarabia max 0,20 zł a teraz lament ze przy tych cenach to zostaje im nie więcej jak 0,20zł to gdzie tu jest prawda!!!! Nikogo nie interesowało ile dokładam do cebuli sprzedając ja po 0,20-0,25 rok temu,dwa lata temu po 0,12zł a teraz ja mam sprzedawać taniej żeby pośrednikowi zostało więcej jak  0,20zł hahaha    To samo dotyczy pietruszki i marchwi !!! Zawsze powtarzam ze kij ma dwa końce !!! I niech mi nikt nie pisze o kontraktach.....co roku chce podpisać kontrakt na pietruszkę handlowa i marchew,cebule i nikt nie jest zainteresowany !!!KAŻDY MÓWI CENA RYNKOWA........w tym roku przypomina się pośrednikom ze kiedyś handlowaliśmy i w tym roku tez by chcieli nawiązać współprace !!!  Mam stałych odbiorców co nie oznacza że jestem zadowolony z cen.....Wole stałe,mniejsze ceny ale stałe....czego nikt nie chcę mi zaoferować !!! To jest nasz wolny rynek !!!

Przykład zboża,zawsze tłumaczą ze chleb idzie do góry jak cena zboża rośnie,jeżeli zboże tanieje tłumaczą to tym że cena zboża w chlebie to tylko 20% ceny ,więc to mało znaczące !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na kontrakty mozna przyjrzec sie np. Sytuacji na rynku brokula . Roza jest caly rok w cenie okolo 2 zl/kg . Ta cena jest wylacznie dzieki kontraktom. Firmy wiedzą ze nie ma sensu a placic wiecej bo to nie zwiekszy podaży a podwyzka zrobi tylko im krzywde . Dlatego szt. jakis czas temu kosztowala 1.5-2 zl a kg róż ciagle 2 do. Zero odzwierciedlenia w sytuacji na rynku . Na szczescie a moze i nie cebula rzadzi sie swoimi prawami . W tym roku kto ma ten wygra bądź wygrał bo brakuje towaru wszędzie i gadanie posrednikow i straszenie nic nie da bo poprostu podaz w ten sposob tez nie wzrosnie. Cebuli w europie brakuje i jak to.kiedys ktos napisal tankowce nie uzupelnia braków . Chociaż nie ma co marzyc o 2zl/kg bo ten czas nie nastąpi wg. Mnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Bolek napisał:

"W Holandii 0,44€ płacono już we wrześniu"

Holandia, Cena aktualna super towar 0.30-0.35ekg, -mi nu s- tara 5-7% - mi nu s- transport do sortowni na koszt kupującego(0.01--0.02ekg) . Piszcie prawde chłopcy ...

Dania jako rynek hermetyczny zamkniety zaknebliwany ogranicza sie do swojej produkcji lojalnej bo to nacjonaliści są i stać ich by być ... przez producentów. Tu w Europie mamy wolny rynek.

 

Zdecyduj się... "super towar" czy "tara 5-7%"?

Jeżeli jednak upierasz się przy swoim to poproszę na czwartek z 200 ton "super towaru" za 0,30 €/kg u mnie. Jak będzie super to ani tary nie potrącę ani transportu.

Sam płaciłem za cebulę 0,40€ we wrześniu i zapewniam, że nie była to najdroższa transakcja.

Wolny rynek to mają Duńczycy. Oni mając wybór, wybierają cebulę, która posiada ona interesujące ich parametry. To o czym piszesz to niewolnictwo ceny i chorobliwe uwielbienie tanizny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Wjmt napisał:

I tutaj pojawia się staropolskie powiedzenie, czemuś biedny, boś głupi, czemuś głupi boś biedny

Coś w tym jest.

Widać to w wielu dziedzinach życia.

Niestety działa tu także efekt domina. Konsument głupio wybiera tani produkt więc przetwórca, producent, rolnik, zmuszeni są wytwarzać tanio, Z oszczędności płacą mizernie pracownikom a Ci psioczą na szefa ale w sklepie znowu wybierają taniznę i... koło się zamyka.

Jacek z Danii mógłby Wam dokładnie wyjaśnić jak to wygląda w kraju gdzie konsument wzbogaca się wydając więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw
2 minuty temu, Global Onions Holland napisał:

Coś w tym jest.

Widać to w wielu dziedzinach życia.

Niestety działa tu także efekt domina. Konsument głupio wybiera tani produkt więc przetwórca, producent, rolnik, zmuszeni są wytwarzać tanio, Z oszczędności płacą mizernie pracownikom a Ci psioczą na szefa ale w sklepie znowu wybierają taniznę i... koło się zamyka.

Jacek z Danii mógłby Wam dokładnie wyjaśnić jak to wygląda w kraju gdzie konsument wzbogaca się wydając więcej.

Moim zdaniem z asortymentem warzywnym powinno być tak jak z mięsnym.....masz wybór i kupujesz tańsze i gorsze lub droższe i lepsze jakościowo !!! To jest wolny rynek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdecyduj się... "super towar " czy "tara 5-7%"? "

Nawet super towar w NL zawiera tarę. Ale z kąd ty Gloval możesz o tym wiedzieć. Wybaczamy brak wiedzy.

Ceny na dziś w Holandii 30% 0.25-0.27 e/kg, 60% 0.30 e/kg, 70% 0.33 e/kg.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw

Co z cenami cebulki na obieranie??? Jak towar tani to wszyscy sie rozpisuja, a w tym roku kazdy cicho siedzi,tak jest z kazdym warzywem.....wymiana informacji jest podstawa miedzy nami producentami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Zawada - rolnik

Jak to się dzieje , że taki Stanek może zapłacić szybko i dobrze, towar nie ginie obsługa rewelacja a inni wiecznie stękają że brak kasy że wieczny kryzys, że nie teraz że to że tamto!!!

Z czystym sumieniem firma godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy wszystkim, że jak chcą uzyskać lub wygłosić opinię czy to pochwalną czy negatywną o firmie lub osobie to służy do tego dedykowana sekcja Forum pt. Opinie i Ostrzeżenia: https://www.igrit.pl/forum/forum/41-opinie-i-ostrzeżenia/

Tego typu wypowiedzi nie bądą akceptowane w tym wątku.

Pozdrawiamy

Administracja Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Zmowa Cenowa

Cena obranej zapewne zostanie obniżona bo minęło już sporo czasu od spotkania przedstawicieli chłodni F., E., K., B., (podaje pierwsze literki ze wzgledu na RODO). Spotkanie ("zmowa cenowa") miało na celu obniżenie cen u głównych graczy na rynku mrożonej cebulki. Czas minął a rolnicy i obieracze bez honoru nadal wożą tam cebule i proszą szefów tych chłodni by dalej ich dymali,,,, dziwny ten nasz rolnik obieracz.

Ciekawe jakie teraz środki zapobiegawcze zorganizują ci panowie by kolejna zmowa nie wyszła na jaw...hmmmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F - wiadomo kto, E w sumie tez od razu sie domyslilem a K. i B. to...? Mozesz jakos mnie nakierowac? Np Miejscowosc? W ogole to takie spotkania typu "zmowa cenowa" nie jest karalne? Jest na to jakis paragraf? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...