Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wolny rynek

Zmowa cenowa w tym okresue to MUS!!! Wszystkie chłodnie przepychają sie o kontrakty na zachodzie wschodzie połódniu północy . Czym??... A no ceną bo przy dzisiejszej technoligii z g...na można zrobić mrożonke i jakość jest taka sama u wszystkuch. Tak więc chłodnie podpisały na 3/6/9/12 miesiecy kontrakty i oczywiscie po trzech latach niskich cen brały za podstawe ceny cebuli obranej na poziomie 0.60-0.90zł i zapewne większość z wolnego rynku planowano kupić. Aaaaa tu taki zonk i cena jest 1.40-1.60zł i straty idą w miliony a dla kilku chłodni w tym roku to wyrok śmierci. Tak więc ci z nożem na gardle E.F.K. spotkali sie i dogadali cene max 1.30-1.35 i E po dwóch dniach olał ziomów i podniósł ceny hehehe i zaczeło sie dymanie koleszków;) . pozdrawiamy zwolenników kontraktacji , wątpiących w zmowy cenowe, pośredników , rolników i konsumentów.

Ps a to dopiero początek wzrostu cen. Na żółtą bo czerwona bydzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Advertisement Advertisement
Gość Obierka UK
1 godzinę temu, Gość Cebulione napisał:

Napisz jeszcze jakie standardy trzeba spełnić żeby uzyskać taką cenę, i jakz płatnościami bo bez kasy to i za 3 zł nie sztuką sprzedac

Cebulione czy ty kiedykolwiek zajmowałeś się importem-exportem jakichkowiek produktów? Nie wliczając w to zakupów na AliExpress.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie podobna cena różnica +/- 0,Więc bardzo dziwią mnie ogłoszenia o sprzedaży cebuli po 0,90-1,00zł Chyba że to na worek. Przy cenie 1,60 obrana to za cebulę można zapłacić maksymalnie 0,75zl inaczej nie widzę sensu w obieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz

Witam,

Mam pytanie czy można zarobić na obieraniu cebuli? bo jeśli:

Kupimy cebule po 80 groszy kg i obierzemy ją z 25% odpadem (mniejszy odpad to nasz zysk, ale jak piszecie "cebula gnije" to w dłuższej perspektywie taki odpad nam wyjdzie i cebula jest mała), czyli

Z 1 tony zostało nam 750 kg obranej cebuli i 250 kg odpadu.

Za obranie ręczne 750 kg zapłacimy od 0,25 gr do ….. sami wiecie ile za kg

750 kg razy 1,5 zł za kg obranej daję nam 1125 zł przychodu odjąć 800 zł za surowiec

czyli 1125 -800 równa się 325 zł i jeśli nasze koszty są mniejsze od tej sumy jest zysk

Potem towar trzeba zważyć, zawieść, dostanie się potrącenia coś się zepsuje, plus prąd i takie tam

Czy więc nie ma racji jeden z forumowiczów pisząc na cholerę obierać tą cebule?

Podpowiedzcie gdzie tu sens pracy jeśli obrana po 1,5 zł a za łuskę chcieliby 1 zł. Jak to pogodzić?

Jeden na drugiego znów patrzy wilkiem, że ten chce go okraść a tu matematyka płata figle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu Wlodzimierzu

Zapewne masz na myśli obieranie na czarno. Więc jeśli się pytasz czy można zarobic na obieraniu cebuli to Ci odpowiem: - Można zarobić, ale gdy się posiada profesjonalną obieralnie i się zatrudnia pracowników o umowę o pracę, a nie jakieś smieciówki. Rok temu pisał tu Gość Lipiński o obieralni. Podał swoje wyliczenia w kosztach obierania itp. ( zachęcam do przeczytania) 

Ludzie jeśli chcecie się zajmować obieraniem cebuli to zmodernizujcie jakiś budynek mało używany pod prawdziwą obieralnie. Skończmy z tym obieraniem w kurniku lub pod chmurką. Zerwijmy z tą doktryną, że opłaca się tylko na czarno i na skup. Rolnicy kontraktujmy cebule tak jak to robią rolnicy na zachodzie! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz

No właśnie, nawet na czarno się nie opłaci, więc rynek nie lubi próżni i w końcu będą tylko legalne obieralnie i wyjdzie to na korzyść wszystkim a szczególnie biednym ludziom.

Tylko pytanie skoro na czarno nie kalkuluje się kupić za 0,8 zł i sprzedać za 1,5-1,6 to jaka jest cena dla legalnych obieralni, że im się opłaca.

Wiem, że niektórzy mają maszyny i że koszty wyglądają wtedy inaczej, ale maszyna pięknie robi świeżą cebule a taką co gnije lepiej robią ludzie.

Pytanie dla was

Która cena szybciej i mocniej wystrzeli do góry łuski czy białej bo na razie to co poszła łuska do góry to prawie tyle samo do góry poszła biała.

Każdy chce zarobić albo przynajmniej nie tracić (w niektórych latach).

Tak z ciekawości po ile jest łuska w Holandii albo we Francji czy Niemczech? może ktoś wie?

Jeżeli nie jestem w stanie wyliczyć sobie zysku z obierania na czarno to sprzedam łuskę i wszyscy będą zadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Dawid Pietrzak napisał:

Gosciu Wlodzimierzu

Zapewne masz na myśli obieranie na czarno. Więc jeśli się pytasz czy można zarobic na obieraniu cebuli to Ci odpowiem: - Można zarobić, ale gdy się posiada profesjonalną obieralnie i się zatrudnia pracowników o umowę o pracę, a nie jakieś smieciówki. Rok temu pisał tu Gość Lipiński o obieralni. Podał swoje wyliczenia w kosztach obierania itp. ( zachęcam do przeczytania) 

Ludzie jeśli chcecie się zajmować obieraniem cebuli to zmodernizujcie jakiś budynek mało używany pod prawdziwą obieralnie. Skończmy z tym obieraniem w kurniku lub pod chmurką. Zerwijmy z tą doktryną, że opłaca się tylko na czarno i na skup. Rolnicy kontraktujmy cebule tak jak to robią rolnicy na zachodzie! 

 

 

30 lat nigdy nie miałem kontraktu i nie żałuję, w tamtym roku straciłem 10gr w tym roku zyskałem 70gr dlatego że nie miałem kontraktu, tak samo jest w innych uprawach. Jest wolny rynek (prawie) i on ustala ceny a pogoda ilość towaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Max napisał:

30 lat nigdy nie miałem kontraktu i nie żałuję, w tamtym roku straciłem 10gr w tym roku zyskałem 70gr dlatego że nie miałem kontraktu, tak samo jest w innych uprawach. Jest wolny rynek (prawie) i on ustala ceny a pogoda ilość towaru 

Kontrakt jest to pewny zysk. Licząc nasze zyski i straty cenowe z biegiem lat wychodzi, że lepiej opłaca się mieć kontrakt. Tym bardziej opłaca się to rolnikom, którzy nie mają gdzie przechować warzyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...