Skocz do zawartości

Ochorna przed złodziejami


Gość brodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brodnik

Człowiek wszystkiego nie jest w stanie upilnować. Wiecie jak jest. Zastanawiam się w związku z tym w jaki sposób ogarnąć temat związany z ochroną, monitorowaniem - przede wszystkim sprzętu. Czasami trzeba gdzieś pojechać - najbliższych sąsiadów właściwie nie ma. Pytanie, jak rozwiązać ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jest kilka sposobów na to:

1. Ubezpiecz się abyś w razie W miał tzw pupochrona

2. W przypadku większego sprzętu spisz wszelkie numery seryjne i możesz zamontować/ukryć nadajnik GPS/Glonas tak aby w razie W móc zlokalizować gdzie to wywędrowało

3. Znajomy ostatnio sprawił sobie system monitoringu z czujkami ruchu, jak tylko kot przejdzie przez podwórze to się to uaktywnia i nagrywa w miejscu centralnym na jakimś dysku i nawet po kilku tygodniach można wrócić do nagrań - do tego możesz dołożyć powiadamianie na SMS lub na MMS, tj. jak coś się dzieje dostajesz zdjęcie z kamery na telefon

4. Najmij ludzi

5. Spuść psy ;)

 

Nie wiem co jeszcze ale pewnie sposobów jest sporo, niestety każdy praktycznie kosztuje ale jak to mówią za darmo to boli gardło :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski

Mnie w ciągu pół roku w 2015 roku okradziono 3 razy na łączną kwotę 30 tys. zł. Raz, po wielkiej batalii z ubezpieczycielem dostałem 12 tys. Odwoływałem się chyba 4 razy. Za każdym razem znaleźli kolejne powody, żeby odmówić wypłaty. W ostatnim piśmie zagroziłem zakończeniem współpracy po wygaśnięciu blisko  60 polis (mam wiele działalności)... Po dwóch dniach pieniądze były na koncie bez żadnego pisma (to doszło dopiero kilka dni później). Po tych wydarzeniach założyłem kamery, kontaktrony na bramach oraz przenośne czujki we wszystkich ciągnikach i innych wartościowych pojazdach (przed załączeniem systemu wieczorem wszystkie pojazdy muszą mieć pozamykane drzwi i okna). Dodatkowo mam powiadomienia na telefon oraz do firmy ochraniarskiej. Przyjeżdżają w ciągu 10 min. od zainicjowania systemu. Od tej pory, odpukać, kradzieże się skończyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barszcz

Ubezpieczenie większej ilości sprzętu - szczególnie od kradzieży jest drogie. Już taniej wychodzi od pożaru czy innych tego typu kataklizmów.

Monitoring i system alarmowy. Wydatek zależy od wybranego rozwiązania, ale dobre systemy można kupić w granicach 1-2 tys zł. Monitoring w podobnej cenie. Przykład zestawu z kamerami, rejestratorem i niezbędnym osprzętem: http://nvr.pl/monitoring-domu

Już sama wartość prewencyjna jest tego warta. Gdzieś czytałem ankiety wśród skazanych złodziei, że raczej rezygnują z wejścia gdy widzą alarm lub monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...