Skocz do zawartości

Kiedy będą młode ziemniaki 2017


Gość CIMITERO

Rekomendowane odpowiedzi

panowie za wczas na wróżenie jaka będzie cena rejon wielunia ziemniak pozalewany po deszczach więc różnie może być jeszcze do zimy następnej a wczesny z pod włókniny nic nie rośnie do zimy i mokro. tak więc wróżbitom dziękuje ale co rejon to inna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Na gorkach teraz moment podochodza ziemniaki pierwsZy tydzień może się coś zarobi ale później to już lipa wczesny jest już przegrany, a co do późnego to jeszcze za wcześnie żeby gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu obyś miał racje:) bo w przeciwnym razie rewelacji nie będzie

 grzegorz troche sie zgodze ale nie do końca bo jeszcze ogrodniki przed nami a przy takim zimnie jak mamy obecnie to raczej bardzo prawdopodobne ze moze po mrozić.. gdybać sobie mozemy a za miesiąc to będziemy mówić jak jest bo powinny juz być o tej porze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiadali ciezki rok 2017 przymrozki  ulewy  duza cześć ziemniaka wygnije u mnie pod folią tylko denar  lord rosnie Holenderskie odmiany w ziemie wchodzą karłowacieją nie są to odmiany na nasz klimat  polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

ja jakoś na holendry nie narzekam ładniejsze od lorda a zawsze sadze świeżym.. nie słyszałem o takiej przepowiedni roku ale jak narazie coś na to wychodzi

Ja mam Arrowa i również nie narzekam, ładniej mi idzie niż polskie obok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś na holendry nie narzekam ładniejsze od lorda a zawsze sadze świeżym.. nie słyszałem o takiej przepowiedni roku ale jak narazie coś na to wychodzi

 płacisz po 200 zł i od razu wysadzasz pod przykrycie  to trzeba 4 tony  8 tys zł na hektar na sam sadzeniak  a gdzie nawóz i włóknina  folia i zysk z czego dokładasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Zbyszek

Witam, mam jedno konkretne pytanie. Ile powinno wynosić w cm obsypwanie ziemniaka na najwcześniejszy zbiór czyli taki około 20mają oczywiście nie uwzględniając anomalii pogodowych ? Ile cm ziemi powinno być nad ziemniakiem licząc w cm od góry ziemniaka ? Przykryte folia i wloknina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno konkretne pytanie. Ile powinno wynosić w cm obsypwanie ziemniaka na najwcześniejszy zbiór czyli taki około 20mają oczywiście nie uwzględniając anomalii pogodowych ? Ile cm ziemi powinno być nad ziemniakiem licząc w cm od góry ziemniaka ? Przykryte folia i wloknina.

pod przykrycie na najwczesniejszy zbiór sadzi sie 2 -3 cm kazdy centymetr głębiej to tydzień pózniej kopanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 płacisz po 200 zł i od razu wysadzasz pod przykrycie  to trzeba 4 tony  8 tys zł na hektar na sam sadzeniak  a gdzie nawóz i włóknina  folia i zysk z czego dokładasz

oj marcin taki głupi to ja nie jestem swierzego w sensie takim ze co roku kupuje na rozmnorzek ale kazdy ma swoje rozumowanie tak jak grzegorz mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...