Skocz do zawartości

Dialekt Group

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
Gość Tomek

Ja słyszałem że do rabarbaru płacą 12 na godzinę ale u nas za 12 to nasi chodzą do plewienia truskawek teraz. Chyba więcej jak 8 plus jakieś normalne kwatery to max więcej to się nasi znajdą co na noc do siebie wracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

lubelskie rabarbar płaca 20 gr z kg praca na akord. a wracjąc do ukrainców to moi maja 7 zł, domek typu holenderskiego sami sobie jedzenie robia i sami kupuja rzeczy spozywcze,, za prąd wode i gaz nie licze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak można interpretować sytaucje z bezwizowym ruchem ludzi z ua odnośnie pracy na zachodzie? Bo oficjalnie mogą wjechać tylko w celach niepracowniczych. Czy istnieje możliwość zatrudnienia takiej osoby przez np. Francuza poza droga pracy na czarno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darson

jak u was z pracownikami z ukrainy? ja juz obdzwonilem wszystich kierowców co ich wodzili i karzdy mówi ze jest problem i nie chcą przyjeżdzać na robote w polu tylko na firmy jeżdżą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wogle problemow z ludzmi do pracy w polu s Ukrainy, wole kobiiety do pracy wiec moze dlatego-mezczyzni wola budowy bo wiecej zarobia, ale nie ma reguly,

stawk 8zl/h ale slyszalem rowniez ze sadownicy placa i po 7zl, wiec wszystko zalezy od przewoznikow, ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ukrainski nygus

ja płacę 6zł i mam ich pod dostatkiem ogólnie Ukraińcy to nygusy nie chce im się robić to widać co mają na Ukrainie strzechę, najwięcej zostawili tam i zrobili Polacy wymordowani przez zazdrosnych Ukraińców. Ukrainki przyjeżdżaj tylko znaleźć męża i zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolniczka

nie mam wogle problemow z ludzmi do pracy w polu s Ukrainy, wole kobiiety do pracy wiec moze dlatego-mezczyzni wola budowy bo wiecej zarobia, ale nie ma reguly,

stawk 8zl/h ale slyszalem rowniez ze sadownicy placa i po 7zl, wiec wszystko zalezy od przewoznikow, ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gorilla

przyjmę Ukrainki, Bydgoszcz, zbiór na akord, 2,3zł koszyk, a po truskawkach inne prace polowe 10 zł/h

Edytowane przez IGRiT
To jest forum. Proszę się ogłosić w sekcji ogłoszeń. Swoją drogą to nie podano danych kontaktowych ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podniecają się wszyscy ta praca Ukraińców na zachodzie a oni mogą tylko na czarno robić. I aż się prosi takich nielegalnych i pracodawców na służby graniczne zgłosić. Kara w de to kilkadziesiąt tysięcy euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polityka mlodsze pokolenia Polakow nie chca zapierniczac wpracach rolniczych w UE to wpuszczaja ukraincow by dalej byc konkurecyjnym z tania sila robocza dwa lata i w polsce do prac na roli nie bedzie nikogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...