Skocz do zawartości

II Forum Ziemniaczane


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy słyszeliście ale 22-23 listopada w Rawie Mazowieckiej odbywa się II Forum Ziemniaczane.

 

Wybiera się ktoś?

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie stowarzyszenia Polski Ziemniak.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież wiadomo że jest mało ziemniaka ładnego jakościowo w dużych partiach. Stąd sprowadzanie zachodniego. Szczególnie w okresie kwiecień-czerwiec.

ziemniaka jadalnego jest coraz mniej w polsce, co nie równa się coraz mniejszej podaży na rynku, bo jest regularnie uzupełniany przez import. 

W ziemniaku jak i w całym polskim rolnictwie jest jeden główny problem - rozdrobnienie. Z tego bierze się tak niebotyczna ilość nierównego (fizycznie i jakościowo) towaru. 

Oczywiście blokada eksportu z powodu przymusowych badań na cms, a także ich brak w przypadku importu; też ma wpływ na całą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież wiadomo że jest mało ziemniaka ładnego jakościowo w dużych partiach. Stąd sprowadzanie zachodniego. Szczególnie w okresie kwiecień-czerwiec.

ziemniaka jadalnego jest coraz mniej w polsce, co nie równa się coraz mniejszej podaży na rynku, bo jest regularnie uzupełniany przez import. 

W ziemniaku jak i w całym polskim rolnictwie jest jeden główny problem - rozdrobnienie. Z tego bierze się tak niebotyczna ilość nierównego (fizycznie i jakościowo) towaru. 

Oczywiście blokada eksportu z powodu przymusowych badań na cms, a także ich brak w przypadku importu; też ma wpływ na całą sytuację.

nie wiem czy jest coś w tym prawdy bo plantacji ziemniaka jadalnego w Polsce jest coraz więcej i plon z ha tez jest coraz większy bo powyżej 50 ton z ha to już nie problem uzyskać, a kiedyś nie do pomyślenia, mam znajomych rolników z Sieradza i kiedys sadzili ok 5 ha ziemniaka jadalnego, a teraz 20ha, a w tamtych okolicach jest takich pełno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu coś się zmieni ? bo jak narazie w marketach zachodni ziemniak. Export mały a jak jest to PIORIN stwarza problemy z fito. Nie wiem w czym jest problem, może faktycznie w jakości, z gleb francuskich ziemniak lepiej się myje. Cena na poziomie 0.35 gr nie pokrywa kosztów a gdzie amortyzacja sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Może w końcu coś się zmieni ? bo jak narazie w marketach zachodni ziemniak. Export mały a jak jest to PIORIN stwarza problemy z fito. Nie wiem w czym jest problem, może faktycznie w jakości, z gleb francuskich ziemniak lepiej się myje. Cena na poziomie 0.35 gr nie pokrywa kosztów a gdzie amortyzacja sprzętu?

kazdy rolnik zasługuje na godziwe wynagrodzenie za prace niestety  co roku jest gozej ceny z roku na rok coraz gorsze sprzet sie psuje  maszyny nowe niestać  okropnie drogie   a niema   godziwych  cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość precz z francuzami

Wydaje mi się że za nadprodukcję odpowiedzialne są firmy które imporowały ziemniaka, no bo po co sprowadzać skoro pełno własnego towaru, musieli mieć w tym jakiś interes. Brak kontroli potęguje ten proceder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...