Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

żadna podpucha że ukraincy chcą 10 -14 zł,przyjechało do mojego sąsiada 4 ,wysiedli z samochodu i powiedzieli 13 zł i praca tylko pod dachem,a i nasi już szukają po 14-15 zł i jeszcze katering w pole dają ....

to zrobiło 500+,dostali po 2000 tys inie myślą iść do pracy .bo i po co --żeby katarku w polu się nabawić 

 

za takie stawki to niech se na ukrainie zostaną bo u nas to polak tyle nie dostanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ukrainiec to nie brat

ukraińcom 7zł max z jednym posiłkiem dziennie albo 8 zł bez jedzenia to i tak 6 razy tyle co u siebie zarobią. tylko uwaga na tych co maja lewe zaproszenia straż graniczna ładuje mandaty po pare tysięcy od łebka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukraińcom 7zł max z jednym posiłkiem dziennie albo 8 zł bez jedzenia to i tak 6 razy tyle co u siebie zarobią. tylko uwaga na tych co maja lewe zaproszenia straż graniczna ładuje mandaty po pare tysięcy od łebka.

kto chce ukraińca do pracy w niedziele rano pełno ukrainców w markecie w sieradzu wczoraj załatwiłem sobie do pracy  4 osoby dałem im 11 zł  i nocleg i przyszli pracować ucieszyli sie bo pracowali za duzo niszą stawke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Nie wiem skąd takie stawki- u nas Polak chce 8-10zł/godz + jedzenie zależy jaka robota ,a Ukraińcy to na dniówki 70-80zł +jedzenie i nocleg. Małopolska.

u nas w okolicach sieradza nie najmiesz nikogo ponizej 11 zł  gospodarstwa po 12 ha samych kapust  i kazdy chce nająć niema ludzi do pracy  ludzie nie chcą pracować przy kapuscie  taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z gm Wróblew i też nie mogę nikogo nająć za rozsądną cenę.Ale pi.... Tniem sami w trójkę nie będę się dziadostwa prosił ile wytnę to wytnę.W tym roku towar tani a 15 zł to na 10godzin prawie tona kapusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z gm Wróblew i też nie mogę nikogo nająć za rozsądną cenę.Ale pi.... Tniem sami w trójkę nie będę się dziadostwa prosił ile wytnę to wytnę.W tym roku towar tani a 15 zł to na 10godzin prawie tona kapusty.

małe gospodarstwa co pracują sami długo juz nie pociągną przepłacisz zdrowiem zobaczysz szkoda ci 15 zł na gogzine  ja sobie siedze wygodnie w moim john deere i kieruje 6 ludzi tnie umnie i na mnie pracuje ja przyjezdzam z pola zrelaksowany wypoczety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe gospodarstwa co pracują sami długo juz nie pociągną przepłacisz zdrowiem zobaczysz szkoda ci 15 zł na gogzine  ja sobie siedze wygodnie w moim john deere i kieruje 6 ludzi tnie umnie i na mnie pracuje ja przyjezdzam z pola zrelaksowany wypoczety

ale nie rozbawiles :-). a jak dlugo jeszcze ty wytrzymasz przy tej rentownosci? jak dlugo zamierzasz brac kredyty? zastanowiles sie czy je w ogole splacisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe gospodarstwa do 10-15ha przetrwają bo maja małe koszty i łatwo można do nich w razie konieczności dołożyć naturalnie nie za często.To samo dzieje się właśnie na zachodzie.Z urzędu są zobowiazywane do ograniczenia produkcji i niema dyskusji bo poprostu obcinają im dotacje a oni są do nich ptzyspawani i bez dotacji nie istnieją.To samo za momet będzie w Polsce.Jak dojdzie do podpisania CETA to sam cwaniaku z JONDEERa się poddasz.Ja od jednego takiego zrelaksowanego w zeszłym roku kupiłem JONA na licytacji.Sąsiedzi mówili że na ludzi miał a na spłatę kredytów już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

No chylę czoła Panom Biznesmenom, którzy płacą aż 14 zł per godz. Niezłą wypłatę musicie mieć skoro jest Was Panowie Rolnicy taką stawkę dawać. Tylko, że w tym całym biznesie, to raczej pracownik dyktuje warunki niż Wy Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna podpucha że ukraincy chcą 10 -14 zł,przyjechało do mojego sąsiada 4 ,wysiedli z samochodu i powiedzieli 13 zł i praca tylko pod dachem,a i nasi już szukają po 14-15 zł i jeszcze katering w pole dają ....

to zrobiło 500+,dostali po 2000 tys inie myślą iść do pracy .bo i po co --żeby katarku w polu się nabawić 

Przestań pier**lić farmazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile placicie ludzia, ja placilem swoim ludzia z ukrainy 7zl/h i nikt z nich mi nie narzekal, a byl zadowolony ze mogl rwac jablka i zarabiac pieniadze.

Ja nie mialem problemow aby ludzie przyjechali do mnie, a nawet nie chcieli jechac odemnie,ale widocznie dobrze ich traktuje, skoro wiem ze mieli propozycjie pojsc do pracy gdzie wiecej by dostali, a woleli zostac u mnie.

 

teraz aby wam troche uswiadomic jaka jest sytuacjia materialna na ukrainie przedstawie wam zarobki tam:

-srednia pensjia w marketach wynosi 2000 hrywien-co daje okolo 350 zl

 

u nas zarabiajac 2000 zl sa w stanie normalnie przezyc na ukrainie caly rok (oczyswiscie skromnie)

 

A w polsce ludzie z ukrainy zarabiaja w trakcie prac sezonowych mniej wiecej tak:

-na malinach jak jest ladna to moga wyciagnac 100 zl, moze troche wiecej,ale na slabej zarabiaja duzo mniej

-na cebuli zarabiaja na akord 5zl za oczyszcczenie worka 25kg, co daje im 50zl/dzien, pod warunkiem ze bardzo dobrze robia

-jablka 7/8zl/h bynajmniej w moich okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy do rwania jablek wszyscy placa 7zl. W mojej rodzinie pracuje okolo 50 ukraincow i nikt nie plac wiecej. Przy tych cenach owocow nie wypada placic wiecej. W warszawie stawka netto dla pracownika na umowie na zlecenie to 10zl. Taki pracownik nie mieszka Nam na glowie, nikt nie wozi mu tylka do pracy, tylko Sam na wlasny koszt dojezdza. Trzymajcie stawke 7 zl/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

u mnie ukraincy robili tylko jeden dzień przy kapuscie za 7 zł stwierdzili ze za ciezko wole zatrudnić polaka dac 14 zł ale tną az miło patrzeć

Widze, ze slaby ekonomista i przedsiebiorca z Ciebie. Ze stawki 7zl wskoczyles od razu na 14zl. Brednie piszesz i myslisz, ze ktos w to uwierzy. Czy cena twojej kapusty z dnia na dzien wzrosnie razy 2? Cwaniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...