Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kropa

Najgorsi są Ukraińcy obiboki, którzy nie zasługują na żadną stawkę. Myślą że w Polsce wszystko spada z nieba i jak sami mówią trzeba tak robić żeby się nie narobić. Ale co zrobić jak trafi się taka grupka, która stoi i udaje że coś robi pomimo obecności gospodarza na polu. Akurat taka trafiła się u sąsiadów... najgorsze jest to że widzą to Ukraińcy dookoła i skłania ich to do nieuczciwej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość.ania.

Wy sadowniki, powinniści płacić po 20zl/h mało tego całodzienne wyżywienie, ubranie, fajki i piwko zapewnić ukraińcom bo tego sami nauczyciliście ich przez ostatnie 10 lat!!!! Polaków nie ma kto zatrudnić tylko te  ukraińskie!!! Jak zaczniecie w samych majtkach w zimę latać i chodzić głodni to się może rozumu nauczycie!!! A tak ukrainiec bogaty i wesoły a chłop???

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Wy sadowniki, powinniści płacić po 20zl/h mało tego całodzienne wyżywienie, ubranie, fajki i piwko zapewnić ukraińcom bo tego sami nauczyciliście ich przez ostatnie 10 lat!!!! Polaków nie ma kto zatrudnić tylko te  ukraińskie!!! Jak zaczniecie w samych majtkach w zimę latać i chodzić głodni to się może rozumu nauczycie!!! A tak ukrainiec bogaty i wesoły a chłop???

Podniosłem Polakowi do przepisowych 13 zł,to zaczął przychodzić do pracy co 3 dzień,a w końcu zaczął pić w pracy.Ukraińcy których mam tego nie robią. Dodam ,że po tego Polaka wysyłałem samochód z kierowcą(8 km).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mimi

Zarówno Ukraińcy jak i Polacy to tylko ludzie, są lepsi i gorsi zależy jak się trafi. A co do stawki dla Ukraińców szanujmy swoje pieniądze i nie przesadzajmy ze stawką. Nawet jeśli im damy 20zł na godzinę oni bedą chcieli więcej i więcej taka ich mentalność. Jednak wróćmy do realnych stawek, 7zł/godz to jest max z wyżywieniem, 8zł/godz bez wyżywienia.

 

Czy są tu producenci truskawek? Niech się ktoś wypowie ile placiliście za łubiankę Ukraińcowi i ile zamierzacie płacić w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieciu2

Dzis czytałem artykuł o pracy Polaków w Francji . Komentarze pod artykułem na Money.pl.bija taka nienawiścią i glupota ze nie dziwie się Polacy to tania sila robocza. Jeszcze straszą ze Polaków zastąpi ukry bo maja ruch bezwizowy....

A nikt z tych oszołomów komentujących nie wie ze kara dla pracodawcy za zatrudnienie pracownika na czarno w Francji to 50tys euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość botanik

1,5 zł / za łubiankę, łubianki muszą ważyć, truskawki zrywane z szypułką, jak są upały to muszą zwozić do przechowalni + zakwaterowanie: kuchnia, łazienka, wc itd. 

Wyżywienie mają we własnym zakresie. Jeden raz w tygodniu wyjazd do sklepu .... 

W związku z uczestnictwem w akcji "Dobre, bo Polskie" będę płacił prawdopodobnie więcej jeżeli będzie wymagane układanie wierzchniej warstwy w łubiance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrz

Za lubianke to max 1 zł lub 7 zł/h bez życia płaciłem i płacić będę, nie ważne czy to Ukrainiec czy Polaczek, ludzi nie brakuje, nie przyjdą polaki bo 500+ dostają, to przyjdzie Ukrainiec i będzie zadowolony, nie ma co za dużo płacić bo w głowach im się przewraca. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Willy

Za lubianke to max 1 zł lub 7 zł/h bez życia płaciłem i płacić będę, nie ważne czy to Ukrainiec czy Polaczek, ludzi nie brakuje, nie przyjdą polaki bo 500+ dostają, to przyjdzie Ukrainiec i będzie zadowolony, nie ma co za dużo płacić bo w głowach im się przewraca. Tyle w temacie

 

Uważaj żebyś za "Polaczka" w mordę nie dostał. Jeśli nie wiesz  o co mi chodzi to poszukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Widzę że ktoś tu trafił na pseudo pracownika, który to nic nie robi a tylko się mądrzy, nie chcesz to nie pracuj za tyle! Proste. Jeśli dziennie zerwiesz 150-200 lubianek to takie masz wynagrodzenie. Nie dziwne że przez takich ludzi gospodarze wolą zatrudniac cudzoziemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jane

Jak czytam te komentarze to widać że stawki powyżej 8 zł to piszą osoby które tyle by chciały zarabiać albo nie znają realiów produkcji. A 6-8 zł/h to normalna cena i nie powiem Polak dostaje 1zl więcej pod warunkiem że nie mieszka u pracodawcy i nie dostaje nic, może poza butelka wody w gorący dzień. Chętnych do pracy nie brakuje. No i faktycznie te 500+ psuje ludzi, kiedyś w firmie było 20 Polaków, a teraz max 10 bo kasę za nic dostają i pozostali tylko ci co pracować chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrz

Uważaj żebyś za "Polaczka" w mordę nie dostał. Jeśli nie wiesz o co mi chodzi to poszukaj.

Hahaha... :-) już nie jeden ode mnie dostał, możesz być kolejny nierobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Willy

Hahaha... :-) już nie jeden ode mnie dostał, możesz być kolejny nierobie.

Nie strasz nie strasz bo się....    ;)  taaaa pewnie Sam dostałeś i teraz figo fago  :)   :) nie wiem po czym wnioskujesz że jestem nierobem. Akurat tak się składa że mam jabłonie i śliwy i zatrudniam Ukraińców. Śmiechu co nie miara z Ciebie dzieciaku, mówili  Ci już sąsiedzi że słoma z butów Ci wystaję?  Widać nie zrozumiałeś nic z mojej wypowiedzi. Polaczek to jest określenie obraźliwe dla obywateli Polski. Cwaniak w necie ******* w świecie  :) A tak już zupełnie na temat to u nas są stawki 7-8zł na godzinę . W sadzie już u Nas nie robią żadni Polacy, ten który chce pracować to znajdzie pracę na cały rok a leń pozostanie leniem i  nie pójdzie pracować za takie pieniądze. Będzie wolał przestać pod sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregor

Chłopy.. I wy się dziwicie że za 7 zł polacy u was nie robią ?? Weź za to godnie żyj... Jałmużna...

Inna sprawa że za produkt też chu**wo płacą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prawdziwy gospodarz .

Chłopy.. I wy się dziwicie że za 7 zł polacy u was nie robią ?? Weź za to godnie żyj... Jałmużna...

Inna sprawa że za produkt też chu**wo płacą..

Polski nierobie 27 jak ktos uczciwie pracuje dni biorac pod uwage ze i w soboty bedzie robil to masz na czysto 1890zł. Dom Cię nie obchodzi, rachunki cie nie obchodza, ciepla wode masz, prysznic, kuchenke co ty bys chcial 3 tysiace na reke i drinka z slomka? najnizsza krajowa jest chyba cos w granicach 1500zł i tyle ludzie na kasach w biedronce zarabiaja i maja rodzine do utrzymania, rachunki do poplacenia, do czego ty sie porownujesz patalachu, bylo sie uczyc a nie piwska walic pod sklepem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pff heh

odezwał sie uczony z Koziej Wólki  :D  chłopie za kogo ty sie uważasz ?  sadzisz jakąś kapuche albo buroki i masz czelność ludzmi pomiatać ?  nie każdy dostal w spadku gospodarke po ojcu i nie każdy ma łeb do nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

Ja płaciłem od 8 do 10 zł za godzinę za wyrywanie chwastów to i tak większość pracownice spędziły na fajce i kawie. Każdy myśli ile to ten co ma plantacje truskawek czy inną zarobi. Nikt nie liczy że trzeba kupić sadzonki , paliwo ogrodzić plantacje, przypilnować żeby ludzie nie zrobili większej szkody niż sarny. A ludzie mimo że im się zapłaci uczciwie nawet za przerwy (tyle samo dostajesz u dużych pracodawców ) to jeszcze pod ściółkę potrafią wsunąć większość owoców.


 


pozdrawiam tych którzy dają innym pracę i uczciwych pracowników


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja płaciłem od 8 do 10 zł za godzinę za wyrywanie chwastów to i tak większość pracownice spędziły na fajce i kawie. Każdy myśli ile to ten co ma plantacje truskawek czy inną zarobi. Nikt nie liczy że trzeba kupić sadzonki , paliwo ogrodzić plantacje, przypilnować żeby ludzie nie zrobili większej szkody niż sarny. A ludzie mimo że im się zapłaci uczciwie nawet za przerwy (tyle samo dostajesz u dużych pracodawców ) to jeszcze pod ściółkę potrafią wsunąć większość owoców.

pozdrawiam tych którzy dają innym pracę i uczciwych pracowników

tu się zgadzam że czesto pracownik więcej krzywdy zrobi niż dobrego, np złamie gałązkę i powie"a przecież i tak będziesz szedł ciąć drzewka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzecie sami pijaków spod sklepu żeby zapłacić 1 czy 2 zł mnniej na godzine a potem wielkie zdziwienie że ktoś średnio pracuje. Nie lepiej dac 2 zł więcej komuś kto zrobi 30 % roboty wiecej ? przecież to już po twrazy zazwyczaj widac czy sie ktoś nadaje i jest kumaty czy przyszedł zarobić na fajki i ćwiartke i to wszystko. wezmiesz kogoś kto sie zgodzi taniej pracowac to zrobi połowe roboty. Ale jak sie szuka ochotników za 7 zł na godzine to nic dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Który Polak pójdzie pracować za 7/8 zł do chłopa, przy zrywaniu truskawek, czy ich pieleniu.... Co wy chłopki wypisujecie.. Szkoda słów..

Arystokrata się odezwał panicz z koziej wólki idżna kasę do biedronki zarobisz więcej albo za ciecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burak ze wsi

Arystokrata się odezwał panicz z koziej wólki idżna kasę do biedronki zarobisz więcej albo za ciecia

 

 

70 zł dniówki to ma być dla polaka dobra stawka za robote w upale na polu ? chyba kpisz, frajerów to sobie poszukaj pod sklepem, a potem postękaj że zle pracują, bo nawet pijakom sie nie chce za tyle pracować. W biedronce akurat sie dostaje 1800 na ręke i jest ubezpieczenie i zaręczam że sie człowiek mniej narobi niż w polu więc co to za porówanywanie do biedronek w kółko. 

 

sam pracuj jeden z drugim jak żescie tacy pracusie i nie najmuj nierobów i po problemie. Ciekawe jak chętnie byscie szli do kogoś do roboty za te 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...