Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Zdzisław

OD NOWEGO ROKU SKOŃCZY WAM SIE ZATRUDNIANIE ZA 7-8 ZŁ KAZDY MUSIAŁ BEDZIE PŁACIĆ NAJMNIEJ 12 ZŁ  NIE BEDZIE WYZYSKU PRACOWNIKA SAMOCHODY Z SALONU PO 100-250 TYS,ZŁ  INFINITI MERCEDESY  LEKSUSY  A CHYTRY SKNERA

Ty się Roman weź do roboty - póki czas to i Ty sobie takie auto kupisz :)  albo skoro tyle o zatrudnianiu wiesz to agencję pracy tymczasowej załóż he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo podpuchy w tych komentarzach i napędzania biznesu agencjom .... itd

 

Tymczasem szykują się kolejne zmiany w zatrudnianiu, może trochę lepiej dostosowane do naszej specyfiki:

 

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1034239,prace-sezonowe-rolnicy-wolni-od-stawki-godzinowej.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna-Praca+(Gazeta+Prawna+-+Praca+i+ubezpieczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się Roman weź do roboty - póki czas to i Ty sobie takie auto kupisz :)  albo skoro tyle o zatrudnianiu wiesz to agencję pracy tymczasowej załóż he he

taka jest prawda rolnikowi nie jest potrzebne takie drogie auto chyba zeby szpanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej święte słowa!!! gdy polak jedzie na zachód pracuje ciężej, w gorszych miejscach i za mniejsza kase niz miejscowi. A najgorsze jest że to my pracodawcy sami sobie nakręcamy takie stawki dla pracowników ze wschodu oczywiście z całym szacunkiem dla tych ludzi. Polak to jest jednak mistrz głupoty często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy szczypiorze cala zime siedza 4 Ukrainki za 6 zl plus nocleg (chetnych mam caly czas) na obieralniach tez wiecej nie daja.w pole na deszcz, czy dzwigac do kapuchy nikt za tyle nie pojdzie trzeba dac min. 10 w sadzie 8, 9. ale jak ktos na ostatnia chwile czeka zeby sasiadowi podebrac, to daje 12.zalezy tez jacy ludzie ,trafily sie dwie co liczyly ze do kurortu jada-nie wyrabialy polowy co pozostale,zaproponowalem akord to same zrezygnowaly.jak ktos zna sie na robocie to nie szkoda zaplacic i 12. chociaz ile by nie zaplacil jak sie z nimi nie robi to sciemniaja jak sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek, wlkp

Ja w sadzie płace 10 zł, a przy szparagach 12, do tego zakwaterowanie za darmo, ubranie robocze-rękawice, woda. Coś złego w tym widzicie? Dlaczego mam wykorzystywać ludzi? Bo są z Ukrainy? U mnie pracują lepiej niż polacy. Polacy nie chcą pracować w Polsce i ukraińcy za grosze też pracować nie będą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik małopolska

stawki dla pracowników z ukrainy to 6zł za godzinę +wyżywienie +nocleg / tak płacimy w małopolsce / ukrainców do wyboru do koloru / Panowie Rolnicy średnia płaca na UKRAINIE to 150-200USD  o ile się ją znajdzie  /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z wielkopolski

stawki dla pracowników z ukrainy to 6zł za godzinę +wyżywienie +nocleg / tak płacimy w małopolsce / ukrainców do wyboru do koloru / Panowie Rolnicy średnia płaca na UKRAINIE to 150-200USD  o ile się ją znajdzie  /

ja bym chciał żebys sam popracował za 6zł ciekawe cz byś robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Swiadomy

ja bym chciał żebys sam popracował za 6zł ciekawe cz byś robił

 

Jak żeś taki cwany to chodź dam Ci 11zł - 250zł za wynajem domku, + opłaty woda gaz prad + jedzenie po twojej stronie jasna rzecz . Zobaczymy co ci lepiej wyjdzie . 

 

U nas w mazowieckim płacimy 6-7zł. Ja na przykład oferuje prysznic, ciepla woda, TV, kuchenka gazowa, pralka i do tego ziemniaki + cebula . 

 

Mam ludzi co rok za te pieniadze w takich warunkach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić ze ten tyle a ten tyle. Niestety to jest minus ze samemu nie ogarnie się tematu robocizny. Ja myślę że stawki w rolnictwie pójdą w górę do 15-18 zl za h.

Mieciu, już po Nowym Roku, takie stawki to tylko Twoje życzenia. Za traktorzyste/operatora maszyn/polaka to może ktoś tyle zapłaci ale nie za robotnika do pola. Ulkraińcowi do pola nie więcej jak 6-7zł - ja tak płace i jakoś nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Świadomy

Mieciu, już po Nowym Roku, takie stawki to tylko Twoje życzenia. Za traktorzyste/operatora maszyn/polaka to może ktoś tyle zapłaci ale nie za robotnika do pola. Ulkraińcowi do pola nie więcej jak 6-7zł - ja tak płace i jakoś nie narzekają.

 

 

Dokładnie.. Ja płaciłem 12zł ukraińcowi za to, że nadzorował całą resztę na drugim polu, gdzie nie mogłem po prostu być ani nikt z rodziny . 15-18zł wiesz jaka to dniówka dzienna ? 10h x 18zł = 180 zł . k**wa, to ja już wolałbym do kogoś robić i nie martwić się czy mi grad zbije, czy nie zmrozi . Pensja miesięczna przy 25/26 dniach roboczych w miesiącu to masz 4500 zł bez opłat / bez ubezpieczenia tylko jedzenie, czyś ty och*jał człowieku za przeproszeniem . Patologia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić ze ten tyle a ten tyle. Niestety to jest minus ze samemu nie ogarnie się tematu robocizny. Ja myślę że stawki w rolnictwie pójdą w górę do 15-18 zl za h.

 

Jasne, może i pójdą ale skoro stawki za robociznę będą dwa razy większe niż teraz to wtedy ceny żywności pójdą 2 razy w górę również bo inaczej to nie ma szans aby to się opłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

hehhe ale wy jestescie .... 15zł to zarabia operator traktora akurat Polak i ok.  moze zarabiac z 18 zł jesli mu ktos tyle da  ale za konkretna prace nie za przyjazd i wg jego widzimisie.

zreszta w wlkp ukraincy z umiejetnosciami maja te 12zł to czemu nie moze wzrosnąć im kasa do 15zł.... kwestia czasu. chociaz ja bym swojemu zapłacił tyle  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela  śląsk

hehhe ale wy jestescie .... 15zł to zarabia operator traktora akurat Polak i ok.  moze zarabiac z 18 zł jesli mu ktos tyle da  ale za konkretna prace nie za przyjazd i wg jego widzimisie.

zreszta w wlkp ukraincy z umiejetnosciami maja te 12zł to czemu nie moze wzrosnąć im kasa do 15zł.... kwestia czasu. chociaz ja bym swojemu zapłacił tyle  

MIECIU A Z JAKIEGO OBWODU JESTEŚ  , NIECH ZGADNE  TARNOPOLSKA  OBŁAST ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Ukraińcem ale gospodarzem i widzę kto za ile pracuje i ze stawki się zmieniają. Wiecie że z czasem wszystko się zmienia. No w końcu polskie zarobki się przybliza do tych w de ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela  śląsk

Nie jestem Ukraińcem ale gospodarzem i widzę kto za ile pracuje i ze stawki się zmieniają. Wiecie że z czasem wszystko się zmienia. No w końcu polskie zarobki się przybliza do tych w de ...

GDYBYŚ BYŁ POLSKIM ROLNIKIEM TO TAK BYŚ SIĘ NAZYWAŁ . .POLSKI ROLNIK..-    GOSPODARZE I GOSPODYNIE TO NA UKRAINIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczery

Plony w sezonie 2017 ze względu na duże przymrozki będą niższe w wielu gospodarstwach o 50% i więcej.

Tzn pracowników będzie potrzeba dużo mniej, niż rok wcześniej. Będziecie się prosić o pracę za 7zl/h.

Oto co Was czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Ogrodnik

7zl na godzine z zakwaterowaniem to jest swiat a ludzie,miesiecznie do reki 1700zl bez zadnych kosztow podatkow itd,nie placa za prad,gaz,wode itd jak by to policzyc to te 7zl na godzine to bedzie wiecej niz nie jeden zarabia na magazynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...