Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

pójdziecie wreszcie całą rodziną do sadu, a nie liczyć tylko na ukraińców za 7zł na godz i mieć w du*pie rwanie siedząc w ciągniku i słuchając radia

ja sobie wypraszam takie teksty bo cały sezon z mężem zapierniczamy przy jabłkach a w sobotę to i dzieci nasze chodzą do zbierania i jeszcze nikomu włos z głowy nie spadł .Jak słysze że w sadzie jest ciężko zrywać czy zbierać jabłka to niech idą na budowę do pustaków i cementu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość piotrek

ale zimą odpoczywasz, każdy musi zapierniczać i to przez cały rok a nie "Sezon". A za moich czasów to dzieci pomagały i codziennie po szkole a nie tylko soboty i też nikomu włos nie spadł i sie żyło jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piorte

uchodzców przyjmuja to ukrainców nie przyjmą ? jedyny plus że Niemcy są duzo dalej i nie będa chcieli co niektórzy taki kawał jechać ale to tylko niektórzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w duzej firmie w W-wie na stanowisku managerskim. Obecnie zatrudniamy ok 20 osob z Uk.... do logistyki. Sa to osoby zatrudnione przez firme zewnetrzna. Firmie placimy 17,5zl brutto. Firma ponos koszta zusy, nocleg, przywozi i zabiera ich od Nas. Pracownicy maja papiery na wozki, do kazdych 10 osob jest jeden ich koordynator (za ta sama stawke). Warunek w umowie jest, ze osoby nie moga sie zmieniac czesciej niz 3 miesiace (musza byc produktywni). Od marca firma bedzie dostarczac pracownikow do naszych kolejnych 6 oddzialow w W-wie. Ilu bedziemy chcoeli tylu bedzie. Go pomyslcie ile dostaje ten Ukrainiec do reki? SAMI SIE NAKRECACIE, JAKIE 20ZL, JAKIE 15? OCZYWISICIE CZESC WPISOW TO PROPAGANDA OSOB KTORE CHCA WYRWAC TE PIENIADZE.Naszczescie sadownicy dobrze licza koszta i zyski tak jak Moja duza korporacja. Tyle jest cos warte ile, ktos chce za to zaplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek

a co nagle managera z Wawy obchodzi ile sadownik płaci i komu ? piszesz o propagandzie i chyba twój post jest tego przykładem. Czas pokaże co będzie, taniej na pewno sie nie znajdzie pracownika jedynie bedzie drożej. Każdy ma swój rozum i jak gdzieś za tą samą robote dostanie więcej to pójdzie tam gdzie jest wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obchodzi, ponieważ Moi rodzice prowadzą gospodarstwo sadownicze. Myślisz, że dostaniesz wysoka stawkę, dach nad głową, czysta pościel, światło, ogrzewanie, warzywa i jeszcze dupe za darmo będziemy Wam wozić do Biedronki. Zejc na ziemię,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam pod Warszawą i wiem że pracowników z zachodu jest bardzo duzo. Od 5 rano stoją i czekają na robotę, w mojej okolicy ok 50-60 ludzi co dziennie. Przy pracy tak jak umnie, ok tygodnia co miesiec w sezonie, 10 zł na h i można wybierać tych którym lepiej praca idzie. Wydaje mi sie ze przy wiekszym czasie zatrudnienia można zejść z tak ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obchodzi, ponieważ Moi rodzice prowadzą gospodarstwo sadownicze. Myślisz, że dostaniesz wysoka stawkę, dach nad głową, czysta pościel, światło, ogrzewanie, warzywa i jeszcze dupe za darmo będziemy Wam wozić do Biedronki. Zejc na ziemię,

 

 

a ja myślę zę jesteś sadownikiem a nie managerem bo manager pracujący w wawie zna język polski (piszemy zejdź a nie zejć) a po drugie to ja nie jestem żaden ukrainiec, sam zejdź na ziemię. Myślisz że ukraińcy tu wchodzą aby o stawkach pisać ?  :D  nie pasuje pracujcie bez ukraińców, nikt nikogo nie zmusza do ich zatrudniania. Skończyły sie czasy że ktoś za 6 zł na godz przyszedł i zrobił wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę zę jesteś sadownikiem a nie managerem bo manager pracujący w wawie zna język polski (piszemy zejdź a nie zejć) a po drugie to ja nie jestem żaden ukrainiec, sam zejdź na ziemię. Myślisz że ukraińcy tu wchodzą aby o stawkach pisać ? :D nie pasuje pracujcie bez ukraińców, nikt nikogo nie zmusza do ich zatrudniania. Skończyły sie czasy że ktoś za 6 zł na godz przyszedł i zrobił wszystko

Kim ty jesteś? Polskim Ukraincem, który chce wyrwać więcej? Może jesteś polskim cwaniaczkiem, który założył fikcyjna firmę i pośredniczy w zatrudnianiu Ukraińców? Jedno jest pewne przyjmujac taka postawę na tym forum, chcesz wyrwać większe stawki. Nie wieże w to, że jesteś np. sadownikow, rolnikiem, który nie może doczekać się wzrostu kosztów produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Kim ty jesteś? Polskim Ukraincem, który chce wyrwać więcej? Może jesteś polskim cwaniaczkiem, który założył fikcyjna firmę i pośredniczy w zatrudnianiu Ukraińców? Jedno jest pewne przyjmujac taka postawę na tym forum, chcesz wyrwać większe stawki. Nie wieże w to, że jesteś np. sadownikow, rolnikiem, który nie może doczekać się wzrostu kosztów produkcji.

Z klawiatury komputera można sobie wystukać 12 i 20 może nawet więcej tylko że to w żaden sposób nie jest obligatoryjne.Praca to towar jak każdy inny,cena zależy od popytu i podaży,a popyt od rentowności danej branży.Przy obecnej rentowności gospodarstw rolnych pola do podwyżek brakuje.W przyszłości - być może,w tym sezonie zostanę stawki z poprzedniego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio co chwila dzwonia ludzie z Ukrainy i chca pracowac u mnie, przewoznicy sami tez dzwonia, a pracy nie ma, a co do stawek to rok temu placilem na jesieni 7zl/h plus zakwaterowanie i nie mialem problemu z iloscia osob do pracy (12 osob zatrudnialem). Co do wyzszych stawek poki ceny za plody rolne sa niskie nie wiem z czego chcecie placic wiecej, a co do zachodu-beda zniesione wizy turystyczne, a nie pracownicze, myslicie ze ktos z Ukrainy pojedzie do Niemiec pracowac na wizie turystycznej??? A jak pracodawca go zglosi? Troche rozsadku zycze... Czy wogle wiecie jakie sa wynagrodzenia na Ukrainie? Ile tam sie zarabia? Mysle ze nie i dlatego niektorzy wroza podwyzki, na Ukrainie zarobki miesieczne sa na poziomie 240-400 zl/miesiac wiec w Polsce na wsi oni jak sobie wszystko policza to bardzo dobrze zarabiaja (swoja droga zycie na Ukrainie nie jest duzo tansze niz u nas gdzies 20% jest taniej wiekszosc zeczy, ale kawa, czekolada sa u nas sporo tansze niz u nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Jak masz namiary na przewoźników i ludzi z Ukrainy chętnych do pracy to chętnie skorzystam. podaj namiary do kontaktu do siebie

 

Edytowane przez Marcin
Proszę nie cytować ostatniego posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MADZIA

Ja swoim pracownikom z ukrainy płacę 7,50 zł na godzinę. bez wyżywienia . daję im mieszkanie i opał . odciągam od mieszkania dziennie 5 zł. przy 7 miu osobach na miesiąc coś już jest. Ukraińcy u siebie zarabiają 2,50- 3 zł na godzinę . mają u nas amerykę. nie rozpieszczajcie ich wysokimi cenami za godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtas

Rozmawiałem z ukraincem który pracował u mnie rok temu i on sam zarabiając u mnie 7 zł na godzinę mówił że dla nich to dobry pieniądz i są zadowoleni. Nie rozumiem czemu sadownicy niszczą sami siebie i piszą tu takie pierdoly o jakiś 20 zł na godzinę. Ludzie.....rynek nam się wali produkcja jabłka zaczyna być słabym biznesem a są tacy którzy chwalą się że płacą 9 zł na godzinę. Produkcję rolniczą w dzisiejszych czasach można porównać do prowadzenia przedsiębiorstwa a dobry i mądry przedsiębiorca to taki który umie zmniejszać koszty a nie podnieca się jak małpa dynamitem jak to on dużo płaci za rwanie....byłem na Ukrainie dwa razy wiem jakie są realia jakie są ich zarobki tam i dlatego mówię....traktujmy ich jak najlepiej z szacunkiem itd. ale szanujmy siebie i swój pieniądz który w naszej branży coraz trudniej zarobić. Oczywiście wiem ile osób na tym forum mnie zaraz skrytykuje ale jestem pewien słów które tu napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...