Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość gość

Majątki ziemne które jeden sprytny przedsiębiorca mógł by kupić za roczny przychód z jego małej firmy:) rolnictwo w polsce to nie biznes tylko sposobu na przeżycie na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostań sprytnym przedsiębiorcą, kto zabrania ?  zapłacisz na wstępie 1100 zł Zusu na miesiąc, i zakładaj działalność jak "mała firma" takie zarobki przynosi. Nie wiem natomiast skąd te Mercedesy Audi i BMW na wsiach skoro sadownictwo sie tak nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość banki mają banki dadzą :)

a no to jak ktoś sie zapożycza i ryzykuje to jego kłopot. Nikt nikomu nie obiecywał że będzie wszystko płacić przez nastepne lata. Mądry odkładał na lata "chudsze",  a głupi szpanował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to jak ktoś sie zapożycza i ryzykuje to jego kłopot. Nikt nikomu nie obiecywał że będzie wszystko płacić przez nastepne lata. Mądry odkładał na lata "chudsze",  a głupi szpanował

 

 

Jacek a no nie każdy ma takie myślenie. Połowa wolała zadać szyku pod kosciołem a teraz płacz jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Dzisiaj dzwonili do mnie Ukraińcy że szukają pracy rzecz jasna odmówiłem bo teraz pracy dla nich niema.Ale pytam jakia stawka ich interesuje a on nato że 8-9zł będzie ok.Więc płacenie im 12zł to juz nasza fanaberia panowie.Acha wyżywienie maja swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

za to polak może nie chcieć pracowac za mniej niz 12, ukraina to wiadomo że zawsze mniej dostawała (dla nich 9 zł to i tak 3x tyle co by u siebie zarobili) otworzą sie Niemcy to nie bedzie i ukraińców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

oni maja mieć ruch bezwizowy dla celów turystycznych biznesowych i rodzinnych a jak chca robic w de to musza mieć pozwolenie na prace. Inaczej na czarno będą robić. Ale myślę ze nie uniknie się podwyżek stawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

pracownik jak przychodzi do pracy do mnie do kapusty to niema przelewek ja płace wymagam trzeba mieć twardą reke ja wymagam mówię jak ci nie pasuje to wypad jesteś zwykłym robolem drugi przyjdzie na twoje miejsce ja płace i masz pracować niema stękania niema co sie z nimi cackać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

a no to jak ktoś sie zapożycza i ryzykuje to jego kłopot. Nikt nikomu nie obiecywał że będzie wszystko płacić przez nastepne lata. Mądry odkładał na lata "chudsze", a głupi szpanował

Banki kolego ostatni rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość weronik

10zł/h do 12zł/h jeśli potrafi coś więcej poza fizyczną pracą, mieszkanie odliczamy wyżywienie we własnym zakresie, stawka w sezonie wysokim, i tylko wtedy kiedy pracuje powyżej 2 miesięcy nie będę każdego przyuczał a on po tygodniu stwierdzi że jedzie do domu bo mu auto ukradli, babcia zmarła czy coś tam coś tam płacze etc. jak widzę że zarobił i chce jechać mówię 7zł/h dobremu pracownikowi warto zapłacić ale nierobowi nigdy, dla mnie to słabo wypadają w porównaniu do Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mówicie o stawkach niskich typu 7-8 zl i rynkowych 10-12zl.

To teraz pomyślcie o stawkach rzędu 20zl bo takie wg mnie przed nami. W tej calej emigracji chodzi o kasę a jedynym sposobem jest poprostu zaplacenie stawek porównalnych z zachodnimi.

Przyczyną jest kasa.

Jestem sadownikiem i jesli kogos nie będzie stać płacić tyle to niestety będzie połknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romek

jak bys  chciał wiedzieć jezdze do niemiec do pracy legalnej mamubezpieczenie i na miesiąc po odliczeniu kosztów mam 5 tys zł na czysto nigdy wiecej nie pujde do polskiego rolnika do pracy do obozu pracy sacunku niema zadnego byłem nie jeden raz pry warzywach  przy pracy na podajnik do cięcia  pojezdza ciągnikiem gospodarz  tepo po kilku dniach człowiek ma dosyć  praca jak w oswiecimiu  a byk siedzi na traktorze w cieple   sie podsmiewa 

a to kto ma podjedzac traktorem?sadownik?załóż sobie sad to bedziesz podjezdzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Witam,koledzy bankruci. No bo chyba inaczej tego nie można nazwać skoro płaciliście 12-15 zł za godzinę pracy chociażby przy kapuście. Wszyscy wiemy, ze ceny warzyw w tym roku są bardzo niskie. Samo zebranie wspomnianej kapusty + obróbka a później żebranie na giełdzie to już dokładka. Chociaż koledzy za wschodniej granicy godnie zarobili HEH i nigdy nie dorównamy stawkami płacy zachodnim rolnikom, poprostu nas na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...