Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ukraincy robili tylko jeden dzień przy kapuscie  za 7 zł  stwierdzili ze za ciezko  wole zatrudnić polaka dac  14 zł ale tną  az miło patrzeć

a ty byś cioł aż miło za 7 zł ? :angry:

Edytowane przez IGRiT
usunięto wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak bylbym ukraincem to bym za...lal za ta stawke. Dlatego, ze to 6 razy tyle co na Ukrainie. I tak ma byc. Do puki my nie dostaniemy rentownej ceny za warzywa i owoce. Wy bedziecie za te ceny pracowac. Nie dostaniecie wiecej i mozecie pisac glupoty o stawkach 14 zl i tak nik tyle wam nie zaplac!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał płacić ludziom i 200 a nawet 300 zł za 8h pracy, posiłek, praca bez spiny, ale nie ma z czego i w tym kraju chyba rolnictwo nigdy nie będzie tym czym jest w Skandynawii, w Szwajcarii i innych państwach w których się dba o rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rolnikiem i niepotrzebuję żeby o mnie dbano byle politycy się nie wpier...li w moje gospodarzenie jakimiś embargami, fitami, limitami czy wymogami wzajemnej zgodności! Gardze nimi za to że traktują mnie jak matoła który sam nic nie rozumie i nie umie oprócz trzymania wideł w ręce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy co piszecie te 11-15 zl policzcie wszystko i zobaczcie czy wy pracujecie u tych ukrainców czy oni u was przy takich cenach warzyw i owoców to 7 zł jest wygorowana cena i wszyscy tak płaca w sadownictwie i warzywnictwie nie piszcie bredni i nie twórzcie propagandy bo to nicemu nie służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy co piszecie te 11-15 zl policzcie wszystko i zobaczcie czy wy pracujecie u tych ukrainców czy oni u was przy takich cenach warzyw i owoców to 7 zł jest wygorowana cena i wszyscy tak płaca w sadownictwie i warzywnictwie nie piszcie bredni i nie twórzcie propagandy bo to nicemu nie służy

jak  sie nie opłaci to nie zatrudniaj poco sprzątasz tą tanizne   z pola   nie stać biede klep  na szczescie są rolnicy oligarchowie co stać ich na pracownika  nie jezdzą polnezem albo fiatem tylko mają  porządną fure za minim. 50 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie opłaci to nie zatrudniaj poco sprzątasz tą tanizne z pola nie stać biede klep na szczescie są rolnicy oligarchowie co stać ich na pracownika nie jezdzą polnezem albo fiatem tylko mają porządną fure za minim. 50 tys.

To mnie rozbawiles. Ten twoj "oligarcha" to batem cie przegoni po sadzie za 7 zl tylko co najwyzej dupe ci do Biedry tym drogim samochodem zawiezie. Nie wazne jest czym sie pryska (Fendem za 150 tys, czy starym ursusem za 15 tys) tylko ile sie zarabia na towarze, a zarowno jeden jak i drugi sprzedaje w tych samych cenach. I tak dostaniecie nie wiecej niz 7 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, lubelskie okolice Nałeczowa. mam kapuste i ok 12 ludzi do pracy , 3 ukrainców mieszkajac u mnie zarabia 7 zł na godzi a Polacy maja po 8 i dopiero w tym roku stawka została podniesiona.. i nikt nie stoi nad nimi .. kto ma kapuste to wie jak to nalezy zbierac, nie obijac nie rzucac.. pracuja po 8 godz i wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomału kończę sezon i płaciłem przy jabłku 7-8zł/h Polakowi, dałem im jeszcze kartofle i cebulę, i nikt nie narzekał przez trzy miesiące...Są bardzo zadowoleni, chcieli by pewnie do wiosny zostać, ale przy moim małym gospodarstwie 10ha cztery osoby to tylko do rwania, a zimą sami sobie po trochu potniemy, a jak by nie dało rady zimą to wiosną najmuje sie 1-2 osoby i problemu nie ma za 7-8/h jak narazie...Z opowieści Polaków wynika że nie nawiedzą tam gdzie robią Ukrainy, oraz tam gdzie są normalnie przepełnione zakwaterowanie tak zwane kołchozy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam wszystkich forumowiczów. Jestem z okolic Opola Lubelskiego i co do płacy Ukraińcom to ja płaciłem za zrywanie malin letnich 3 zł za łubiankę,wyżywienie we własnym zakresie dodawałem :ziemniaki,cebulę i marchewkę. Za zrywanie jabłek czy jakieś plewienie chwastów 7 zł za godz. i wyżywienie jak wyżej, oczywiście były nieraz bulwersacje,że za mało ale takie czarne owce jak ja to nazywam odsyłam do domu bez dyskutowania, jak za mało to na ukrainie zarobisz więcej mówię tylko i wypłata i sio do domu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam wszystkich forumowiczów. Jestem z okolic Opola Lubelskiego i co do płacy Ukraińcom to ja płaciłem za zrywanie malin letnich 3 zł za łubiankę,wyżywienie we własnym zakresie dodawałem :ziemniaki,cebulę i marchewkę. Za zrywanie jabłek czy jakieś plewienie chwastów 7 zł za godz. i wyżywienie jak wyżej, oczywiście były nieraz bulwersacje,że za mało ale takie czarne owce jak ja to nazywam odsyłam do domu bez dyskutowania, jak za mało to na ukrainie zarobisz więcej mówię tylko i wypłata i sio do domu!!!

 

Dokładnie! paszoł doma jak się nie podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! paszoł doma jak się nie podoba!

jak bedziesz taki harny sam będziesz pracował jak taki gosc koło sieradza tez myslał ze jest taki mądry dzisaj są telefony  i na biezoco zna sie ceny  okolice sieradza 13 zł do ciencia kapusty i ani grosza taniej nikt nie przyjdzie nawet mowy niema a są juz tacy rolnicy co płacą 15 zł bo  na tasme ludzie niechcą pracowac  przy kapuscie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, przed chwilą płacili 7 a teraz już 15? ceny kapusty idą w górę?  :lol:

a co ma cena kapusty wspólnego z ceną za prace fizyczną  to są dwie inne sprawy  jak tania to sie nie zbiera  zostawia sie na polu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma cena kapusty wspólnego z ceną za prace fizyczną  to są dwie inne sprawy  jak tania to sie nie zbiera  zostawia sie na polu 

 

jak to co? naprawdę tego nie widzisz? jak cena za kapustę jest to od razu wiesz, że jesteś w stanie zapłacić za pracę, jak nie ma to nie masz z czego zapłacić tych 15 zł bo zbankrutujesz więc nie płacisz i albo znajdziesz takich zo zrobią to za mniej albo sam zbierzesz i się garba dorobisz albo zostawiasz w polu i orzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownika nie interesuje po ile jest kapusta czy co innego. Przychodzi odwalić robote za dany pieniądz. Czy coś płąci czy nie płąci to już nie jego problem bo on tak czy tak wykona taką samą robote. Jak kogoś nie stać na pracownika to już jego problem, trudno żeby ktoś za pół darmo pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownika nie interesuje po ile jest kapusta czy co innego. Przychodzi odwalić robote za dany pieniądz. Czy coś płąci czy nie płąci to już nie jego problem bo on tak czy tak wykona taką samą robote. Jak kogoś nie stać na pracownika to już jego problem, trudno żeby ktoś za pół darmo pracował

 

no ok, prawda to ale my tutaj jesteśmy z drugiej strony barykady

pracodawcy nie interesuję ile chce pracownik jeśli nie jest w stanie tyle zapłacić

trudno aby zapłacić tyle co chce pracownik a potem zabankrutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, prawda to ale my tutaj jesteśmy z drugiej strony barykady

pracodawcy nie interesuję ile chce pracownik jeśli nie jest w stanie tyle zapłacić

trudno aby zapłacić tyle co chce pracownik a potem zabankrutować

kolego pracownik na dzień dzisiejszy do kapusty stawki są 13-15 zł    jak uwazasz niechcesz zapłacić sadz mniej i nie najmuj  mało zasadzisz sam wytniesz poco najmować niema ludzi do pracy przy kapuscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

bzdury piszesz że pracodawcy nie interesuje ile chce pracownik. Pracownik chce tyle ile sie dostaje za dana robote.  Jak pracownika na to nie stać aby zapłacić tyle ile sie nalezy to juz jego kłopot. Ktoś ma za pół darmo pracować ? niech nie zatrudnia jak go nie stać na pracownika a nie szuka frajera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...