Skocz do zawartości
Advertisement

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

70 zł dniówki to ma być dla polaka dobra stawka za robote w upale na polu ? chyba kpisz, frajerów to sobie poszukaj pod sklepem, a potem postękaj że zle pracują, bo nawet pijakom sie nie chce za tyle pracować. W biedronce akurat sie dostaje 1800 na ręke i jest ubezpieczenie i zaręczam że sie człowiek mniej narobi niż w polu więc co to za porówanywanie do biedronek w kółko. 

 

sam pracuj jeden z drugim jak żescie tacy pracusie i nie najmuj nierobów i po problemie. Ciekawe jak chętnie byscie szli do kogoś do roboty za te 7 zł

Forum jest odnośnie stawek dla Ukraińców a nie Polaków  .a co do płacy w biedronce to dostaniesz na ręke 1800 odlicz dojazdy i pracę w każdy dzień sobota czy niedziela . Robiąc zakupy w markecie wiele razy słyszałem jak to jest strasznie ciężko towar rozłożyć albo usiąść na kasie .Poza tym w wielu firmach masz składki odprowadzane za pół etatu to i emeryturka będzie skąpa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość .....

Forum jest odnośnie stawek dla Ukraińców a nie Polaków  .a co do płacy w biedronce to dostaniesz na ręke 1800 odlicz dojazdy i pracę w każdy dzień sobota czy niedziela . Robiąc zakupy w markecie wiele razy słyszałem jak to jest strasznie ciężko towar rozłożyć albo usiąść na kasie .Poza tym w wielu firmach masz składki odprowadzane za pół etatu to i emeryturka będzie skąpa 

 

Ja to powiedziałem, im to najlepiej drinki z slomka podawac i niech leza i sie opalaja w tym upale  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na  szczęście nikt wam nie każe na siłe nikogo zatrudniać i tyle. Sami pracujcie zaoszczędzicie i kase i nerwy.  Emeryturka bedzie skąpa ? a jak bede na czarno robił u chłopa to żadne składki nie są odprowadzane to bede mial wyższą emeryture ? bo oczywiscie polski chłop o czymś takim jak ZUS to nie słyszał.  Dojazdy ? a na pole to nie musze dojezdzać coedziennie ?  może jeszcze sie zaraz dowiem że w polu to jest lżej niż biedronce z klimatyzacją ? coś słabe argumenty wyciągasz jeden z drugim. Kasjer w biedronce po 3 latach pracy dostaje 2600 brutto w lidlu mają jeszcze więcej, pracujcie sami za 7 zl na godz, 2 godziny pracy na paczke fajek .....

 

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/ile-sie-zarabia-w-biedronce-i-lidlu-ujawniamy-zarobki-w-sieciach-handlowych,11754426/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie nie podniecajbo zawal dostaniesz. 2600zl brutto to jakieś 1700zl netto. ?? minus koszty życia. A on pisał wcześniej o 1800zl dla Ukraińca który ma wszystko oplacone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Robol z polski będzie tez robił w Niemczech u bauera 2h na paczkę fajek a propo.

Tylko u nich 1kg pyr kosztuje 1e a u nas 1z

Nie masz pojęcia  o czym piszesz. Zresztą nawet pisać dobrze nie potrafisz. Jednym słowem żenada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radzio

na  szczęście nikt wam nie każe na siłe nikogo zatrudniać i tyle. Sami pracujcie zaoszczędzicie i kase i nerwy.  Emeryturka bedzie skąpa ? a jak bede na czarno robił u chłopa to żadne składki nie są odprowadzane to bede mial wyższą emeryture ? bo oczywiscie polski chłop o czymś takim jak ZUS to nie słyszał.  Dojazdy ? a na pole to nie musze dojezdzać coedziennie ?  może jeszcze sie zaraz dowiem że w polu to jest lżej niż biedronce z klimatyzacją ? coś słabe argumenty wyciągasz jeden z drugim. Kasjer w biedronce po 3 latach pracy dostaje 2600 brutto w lidlu mają jeszcze więcej, pracujcie sami za 7 zl na godz, 2 godziny pracy na paczke fajek .....

 

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/ile-sie-zarabia-w-biedronce-i-lidlu-ujawniamy-zarobki-w-sieciach-handlowych,11754426/

Poczekajmy jeszcze rok, 2. Chłop jeden z drugim będzie się prosił a żeby Polak przyszedł do niego do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ze ziemniaki sa po 1zl a w de 1e kosztują? Czy truskawki za w de za 2e a unas 2-3zl.

Myślę że każdy rolnik by placil po 20zl gdyby nie to że jest dużo Ukraińców no i gdyby ceny byly takie jak w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Gość Gość.anna

Macie panowie racje co do ceny i że ukraińcy przejmą gospodarki i będą zatrudniać swoich. Mam prośbę drodzy sadownicy powiatu grójeckiego i Grójca ale czy w naszym regionie musi być tak dużo ukrainy? Praca sezonowa brak-bo od h*ja ukrainy, w sklepie w którym bym nie chciała zakupów robić ukraina o kulturze nie wspomnę bo zapomnieli o niej i zachowują się tak jak my byśmy byli u nich? PANOWIE SADOWNICY i PANOWIE PLANTATORZY -(malina, borówka) TROCHĘ POWAGI I PRACY SEZONOWEJ dla obywateli Polski (szczególnie Grójec i okolice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Sadownicy placa za zbiory 8-10zl/h zalezy komu jak sie udalo najac ludzi i kiedy przyjechali,na poczatku wrzesnia mozna bylo po 8zl miec ludzi. Teraz z racji ppgody jest ciezko o ludzi na zbior. Pracownicy wola jechac pod dach pracowac nawet za troche mniejssr pieniadze,ale codziennie pracuja,a nie jak pogoda pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadownicy placa za zbiory 8-10zl/h zalezy komu jak sie udalo najac ludzi i kiedy przyjechali,na poczatku wrzesnia mozna bylo po 8zl miec ludzi. Teraz z racji ppgody jest ciezko o ludzi na zbior. Pracownicy wola jechac pod dach pracowac nawet za troche mniejssr pieniadze,ale codziennie pracuja,a nie jak pogoda pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadownicy placa za zbiory 8-10zl/h zalezy komu jak sie udalo najac ludzi i kiedy przyjechali,na poczatku wrzesnia mozna bylo po 8zl miec ludzi. Teraz z racji ppgody jest ciezko o ludzi na zbior. Pracownicy wola jechac pod dach pracowac nawet za troche mniejssr pieniadze,ale codziennie pracuja,a nie jak pogoda pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zatrudnianie Ukraińców to temat rzeka.

sam zajmuje się tym zawodowo od 4 lat i powiem szczerze, że Ukraińcy którzy pracowali wcześniej u Sadownika/Gospodarz są poprostu rozpieszczeni. (szczególnie z okolic Grójca i Warki)

 

jeden drugiemu w sezonie pracownika podkupuje, kwaterunki za darmo + pyry i cebula do oporu :) wożenie do sklepu, itd itp.

Stawki 8 zł to chyba z 2016r są bo ja mam problem znaleźć ludzi za 9,5zł do pracy 12h dziennie od pon do sob. Każdy rolnik mi wciska że on "wincyj jak 8zł to nie zapłaci" a jak pogody przycisną to i 12 da byle od sąsiada z pola przyszli mu szybko zebrać :) (do moich kwater po nocy podjeżdżają samochody z okolicy żeby ukraińcowi szepnąć żeby brał L4 i na pole do niego podskoczył to on da 10-12zł)

 

BTW. stawka 8zł za godzinę w myśl polskiego prawa jest nie osiągalna (UoP i UZ) wykluczają taką stawkę dla pracownika czy zleceniobiorcy. Oczywiście zdecydowana większość ciśnie na czarno przez co żadna firma nie może być konkurencyjna na wolnym rynku pracy. Daje się "pracownikowi" umowę o dzieło na 1k za zbiór a rozlicza się go godzinowo. Co jest niezgodne z prawem

 

Tak że Panowie rolnicy w mojej ocenie są czynnikiem najbardziej brużdżącym na rynku pracy dla UA. Od zawsze rolnik może to co dla przeciętnego przedsiębiorcy było by gwoździem do trumny przy 1 kontroli(opłacanie ZUSu, odzież robocza,składki,ekwiwalenty, ubezpieczenia, badania lekarskie, szkolenia bhp i wiele innych.

Choć trzeba przyznać że to właśnie do rolników przyjeżdżali jako pierwsi i to oni wprowadzili ich na Polski rynek pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Myślicie, że to prawda? https://wynajempracownikow.pl/ukraincy-zarabiaja-5-razy-wiecej-w-polsce/ Wiem, że ich zarobki są wyższe niż w ojczyźnie ale czy jako pracodawca muszę płacić im aż tyle? Rozważam także skorzystanie z oferty agencji pracy, chcę mieć pewność że wszystko bd ok. Czy wiecie coś może na temat agencji WorkBalance słyszałem wiele pozytywnych komentarzy ale chętnie poznam wasze zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obcykany

Czesiu słaba reklama....w tym roku nie zarobisz na chłopach.

 

Z kilku powodów...chłop nie na kasy przy tych cenach jabłek,po wtóre Ukraińcy dzwonią codziennie bo chcą roboty a kierowcy pytają ilu dostarczyć ...do tego ci co przyjechali nie chcą legalnie pracować bo muszą zapłacić na Ukrainie 20procent podatku....

 

Reasumując reklamuje się na innych branżowych forach bo tu nic nie wykukasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...