Skocz do zawartości

Forum rolnicze i sadownicze - IGRiT.pl używa ciasteczek (cookies). Zapoznaj się z Polityka prywatności aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem i akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   
Dynia jadalna

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_nazar_*

Gość_nazar_*
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 16:13

Pottimaron z Clause w tym roku nawet 30ton/ha, ten czeski czy słowacki jest ładniejszy ale dużo mniejszy plon. Na mój gust to góra 4tys. nasion/ha.

przy takiej obsdzie nasion na hektar życze powodzenia w uzyskaniu 30ton ja uprawiam ponad 10lat  i to co piszesz to baja

• 0

#22 Gość_Tomek_*

Gość_Tomek_*
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 09:22

To ile nasion na hektar NAZAR siejesz? ja sieję cukinie 10 tyś hektar a dynie to tak 2,5-3,5kg nasion/hektar bo to bambino jest i trzeba sypać tego jak piachu żeby cokolwiek na polu urosło takie słabe mam wschody tej bambino ;(

• 0

#23 Gość_Gość_Hubert_*

Gość_Gość_Hubert_*
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 22:23

Witam,

1. Jeśli chodzi o dynie w typie Hokkaido (Potiarron jest odmianą w tym typie) to w zależności od odmiany oraz warunków glebowych powinno się sadzić (gotowej sadzonki) od 6,5 do 7,5 tysięcy na hektarze. Każda roślina powinna mieć od 2 do 4 dyń. Waga dyni waha się od 1,0 kg nawet do 3,0 kg ( z nawadnianiem)
  2. To nam daje plon 3 dyń x średnia waga około 1,5 kg x 7 000 (roślin na ha) = 31 500 kg od tego powinniśmy odjąć co najmniej 10% na straty spowodowane przez różne czynniki (wymoki zwierzęta, uszkodzenia podczas zbioru itd) to nam daje plon netto na poziomie 26 000 - 27 000 kg
  3. Bardzo ważne jest nawożenie jak również ochrona plantacji przed insektami przenoszącymi wirusy
  4. Dużo ludzi uważa że dynia=chwast=urośnie samo - dynie trzeba nawozić bardzo intensywnie jeśli chce się osiągać wysokie plony - ale to temat na osobnego posta
  5. Z doświadczenia wiem że największy problemem jest z zapyleniem kwiatów w odpowiednim momencie a to determinuje plon ( dynie to rośliny obcopylne)
  6. Następnie brak wody który determinuj plon dyni w 50% to oznacza że w omowianym przypadku możemy mieć bez nawadniania 13 000 kg a z nawadnianiem 26 000 kg (plon netto)

• 0

#24 Gość_Tomek_*

Gość_Tomek_*
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 22:59

Pytanie o dynie BAMBINO uprawiam ją już trochę i na ten sezon znowu mam zakontraktowaną ale mam wiecznie problem ze wschodami.

Czy ktoś może polecić jakieś dobre nasiona?

Dodam że miałem już z firmy Polan i była masakra, tanie były fakt ale połowa to były albo połamane albo suche i pisząc połowa nie upiększam sobie naprawde to był jakiś odpad. W ostatnim sezonie miałem z firmy Legutko i były dość dobre, pakowane po kilogramie i wschody były nie super ale dość przyzwoite. Na ten sezon też bym wziął te z Legutko bo już powiedzmy jakoś sprawdzone i mogą być, ale nie mogę znaleść na internecie tych właśnie pakowanych w większe opakowania.

Znalazłem jakieś z PNOS pakowane po 0,5kg czy takie ktoś siał i może coś o nich powiedzieć? 

Albo może ktoś jakieś z innego źródła godnego polecenia?

Z góry dzięki za pomoc.

• 0

#25 Gość_dynia_*

Gość_dynia_*
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 09:52

Pytanie o dynie BAMBINO uprawiam ją już trochę i na ten sezon znowu mam zakontraktowaną ale mam wiecznie problem ze wschodami.

Czy ktoś może polecić jakieś dobre nasiona?

Dodam że miałem już z firmy Polan i była masakra, tanie były fakt ale połowa to były albo połamane albo suche i pisząc połowa nie upiększam sobie naprawde to był jakiś odpad. W ostatnim sezonie miałem z firmy Legutko i były dość dobre, pakowane po kilogramie i wschody były nie super ale dość przyzwoite. Na ten sezon też bym wziął te z Legutko bo już powiedzmy jakoś sprawdzone i mogą być, ale nie mogę znaleść na internecie tych właśnie pakowanych w większe opakowania.

Znalazłem jakieś z PNOS pakowane po 0,5kg czy takie ktoś siał i może coś o nich powiedzieć? 

Albo może ktoś jakieś z innego źródła godnego polecenia?

Z góry dzięki za pomoc.

siej odmiany holenderskie bo te polskie to są dla działkowców

• 0

#26 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 14:27

Wiem że holenderskie lepsze inne warzywa sieje z dobrych firm ale zakład obok mnie kontraktuje tylko bambino i trzeba siać co każą ale pytanie z której z naszych firm wybrać? Legutko czy może PNOS tylko że u nich prawie dwa razy drożej.

Jeśli ktoś też uprawia to proszę o opinie w temacie bo sam nie wiem na co się decydować.

• 0

Dodaj odpowiedź