Skocz do zawartości

Pieczarki


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie jesteś królem sprzedaży i marketingu skoro interesuje Cię sprzedaż 50kg dziennie.

pogratulować zapału, mi by się nawet nie chciało zagłębiać w temat w którym miałbym sprzedawać dziennie 50 czy 100kg.

 

nigdy nie bawiłem się w produkcję ani sprzedaż detaliczną, zawsze sprzedawałem i produkowałem na palety, więc dla mnie interesowanie się czy sprzedam na giełdzie 50kg czy 100 jest śmieszne w jakiejkolwiek poważnej produkcji.

 

i nawet mi się nie chce zgłębiać tematu, bo nie muszę tego robić, bez tego doskonale wiem siedząc na rynku owocowo-warzywnym, że handel takim czymś to "nie temat" jak to się mawia.

w tych czasach jak nie handlujesz na palety i nie produkujesz grubych ton to nie zarabiasz, albo zarabiasz ochłapy, zależy ile komu pasuje zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Powtarzam i proszę czytać ze zrozumieniem 50kg podawałem przykład dla zrozumienia. Poza tym niechcem cytować pańskich wypowiedzi że na boczniakach się wogule nieznsz ?więc jeżeli jesteś zaintetesowany paletami zapraszam do współpracy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zacytuj moją wypowiedź, że nie muszę się zagłębiać, żeby wiedzieć, że to nie temat.

 

a do współpracy zapraszam ja, ale ze słownikiem ortograficznym, bo pisać "wogule" i "nie chcem" to jest koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać ze zrozumieniem, moja odpowiedź była na pytanie odnośnie ceny boczniaka, serio polecam trochę uwagi poświęcić nauce i inteligentnemu myśleniu.

 

PS. Nie trzeba dotykać gówna, żeby wiedzieć, że śmierdzi, to moja odpowiedź na Twoje powyższe pytanie, jeśli byłbyś bardzo dociekliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również z mazowieckiego, ceny nie powalają to fakt, ze zbytem najgorzej.

Nawet przy cenie 4 z groszami przy dobrych plonach jakiś tam zarobek jeszcze jest, warunek to dobre plony i jakość towaru co jak wiemy nie zawsze idzie w parze.

Najgorzej jak przyjdzie zj.ebany kompost, wtedy kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać ze zrozumieniem, moja odpowiedź była na pytanie odnośnie ceny boczniaka, serio polecam trochę uwagi poświęcić nauce i inteligentnemu myśleniu.

 

PS. Nie trzeba dotykać gówna, żeby wiedzieć, że śmierdzi, to moja odpowiedź na Twoje powyższe pytanie, jeśli byłbyś bardzo dociekliwy.

 

 

Widzę że kultury osobistej Ci nie brakuje ????. Tak czy inaczej powodzenia w chandlu ??.

Ps.teraz już wiadomo dlaczego 10 hal stoi pustych ??. Z taką taką intuicją ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, weź "naucz się w internety" i ogarnij pisanie postów, a zanim to zrobisz to bądź tak miły i weź słownik do ręki albo chociaż włącz w przeglądarce podkreślanie błędów.

 

"chandlu"  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jestem bardzo miły CHŁOPIE ?Słownika nie mam i błędy robię ze względu że trzy klasy z łatwością skończyłem ?A jeżeli chodzi o przeglądarkę to już wina chińskiego androida że nie podkreśla CHŁOPIE.

Ps.Dobre jest przysłowie że jednak Polaki to Cebulaki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafić się wysłowić i pisać bez błędów to tak samo ważna rzecz w życiu szanującego się człowieka jak dobry zarobek.

Od razu o ile lepiej się czyta posta jak napisałeś go bez błędów.

 

 

To może teraz powiesz coś o produkcji i gdzie sprzedajesz swojego boczaniaka? Export, markety? Skupy czy bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję od nowego polskiego rolnika którego znalazłem przypadkowo na fb.Jak na dzień dzisiejszy dobrze szło 500kg.tyg Niemcy. Teraz gorzej zyby duża konkurencja ze względu że masową skalę produkują w tzw butelkach. Dlatego może w Polsce było by zainteresowanie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 4 weeks later...
Gość Pieczarkarz

Pieczarki to już nie biznes, dno z ceną, dno ze sprzedażą, na Siedlcach niech banki dają tym czubkom więcej kredytów, a oni niech dalej stawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Gość julka12

Uprawa pieczarek jest pracochłonna i dla amatora bez doświadczenia bardzo trudna. Pracuję w Mushroom Polska (Polskiego producenta pieczarek) i wiem jak to wygląda od postaw. Dlatego ja bym na Twoim miejscu nie kombinowała i kupowała pieczarki bio prosto od producenta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja może z innej strony, sprzedaje ktoś podłoże po pieczarkowe najlepiej okolice Łukowa albo Radzynia Podlaskiego albo Lubartowa albo gdzieś tam? Nie za miliony monet, mogę zorganizować własny transport albo opłacić transport ze strony pieczarkarni. (nie wiem czy pieczarkarnie wywożą to własnym transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...