Skocz do zawartości

Pieczarki


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
Advertisement
  • 11 months later...

halo, są jacyś pieczarkarze?

 

na mniejszą skalę jeszcze w ogóle ktoś produkuje?

ja powoli już z tego wychodzę, robię sporadycznie, bo to co stało się w branży po wprowadzeniu embarga, to nie wiem czy którakolwiek branża owocowo-warzywna tak ucierpiała jak pieczarkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam, chciałbym założyć swoją pieczarkarnie (okolice Piły, od strony Zlotowa) od jakiej powierzchni uprawowej zaczyna się to opłacać? i jakie by były realne koszty założenia takiej pieczarkarni, niektórzy mówią że 1 mln ale mi się wierzyć nie che... Proszę o jakąś poradę :) pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mniej niż 1mln nie masz co marzyć, że będziesz zarabiał, ale problem tkwi w odbiorcach, ciężko jest ze zbyt.

Obecnie produkcja na mniejszą skalę niż 1 hala w tygodniu nie ma sensu. To był dobry biznes do momentu jak Rosja brała, sam miałem pieczarki i zająłem się czymś innym, bo przestało się opłacać, koszta nieadekwatne do zarobków, pracy i nerwów oporowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz produkować na luzie, koszta kombajnu, całej elektroniki od utrzymania klimatu itd, chłodnie, zaplecze, co najmniej 6 hal produkcyjnych (na te czasy to i tak jest bardzo mało), nie ładuj się w to, za późno na pieczarkowy biznes od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pieczarkaz

Witam. Ja takze zrezygnowalem z pieczarek chociaz uprawy bylo 3600 m2 16 hal. Produkcja z kostki nie luzu. Ale brak odbiorcow mnie wykaczyl na pieczarce brazowej. Teraz hale stoja puste rok czasu i nie wiem na co je przerobic lub zagospodarowac. Wielkopolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również praktycznie skończyłem produkcję i zająłem się zupełnie czymś innym, a hale stoją puste.

Pieczarka to biznes obecnie tylko wtedy jak ma się hale pod luz i przynajmniej z 10 hal po 300 metrów najmniej i bezpośredni odbiór na export bądź na market.

Jak trzeba puszczać towar przez skup bądź milion pośredników to już dla producenta nic z tego nie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Ja gdybym miał stała cenę cały rok i zapewniony też bym produkował, sęk w tym, że znalezienie jednego i drugiego w tych czasach graniczy z cudem.

Zakładanie na pałę i jakoś się sprzeda nie ma sensu, nie ten towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie, okolice Warszawy, biała 4-4,3, ale za ładny towar. Coś delikatnie słabszego zaraz 3,3-3,6.

Export na Siedlcach podobne ceny, ale prawie wszystko idzie w AB.

Brązowa nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pieczarkaz

Wielkopolska biala export tez okolo 4 zl netto pierwsza klasa. A boczniaki w jakich cenach? Chce wlozyc okolo 1000 kostek boczniaka i zobaczyc jak z tym pojdzie. Ale szukam zbytu jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pieczarkaz

Może ma tu ktoś kontakty na dobrych i solidnych odbiorców pieczarki oraz boczniaka. Albo szuka ktos suszonych pieczarek moge także zaoferowac je w postaci płatka oraz gryzu czy też mąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz mi na jakiej giełdzie chcesz to sprzedawać i ile kg dziennie by Cię zadowoliło?

Masz w ogóle o tym pojęcie, zdajesz sobie sprawę, że giełdy są opanowane przez handlarzy którzy stoją tam 24 na dobę 7 dni w tygodniu?

Nie weźmie od Ciebie taki to sam nie sprzedasz nic albo śladowe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że na każdej giełdzie.?A to że stoją 24na dobę to o niczym nie świadczy.I jeazcze jedna kwestia ludzie lubią nowości więc może będzie zainteresowanie? 50kg dziennie mi wystarczy?

 

I nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie ale ok.wedlug Ciebie jaką cenę mógłbym wystawić za kg?nawet jeżeli dla Ciebie jest to bezwartosciowe chciałbym usłyszeć twoje zdanie?          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie interesuje mnie to po ile można to sprzedać.

w ogóle o czym my rozmawiamy skoro Ty chcesz sprzedawać 50kg dziennie. :D

 

mnie interesuje sprzedaż paletowa w dużym hurcie, a nie drobny detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma problemu.Jezeli potrzebujesz?Każdą ilość. Pisząc 50kg odwolywalem się w celach nauczenia marketingu ?Jeżeli potrzebujesz masowej ilości wejdź na moją stronę na FB i instagram.Biczniak Królewski.Ps.KROL JEST TYLKO JEDEN ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...