Skocz do zawartości

Nawozy sezon 2021-2022


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość gość kujawy

Tak jakość ok. Tylko idac do marketów to ja już tej jakości niewidze więc gdzie jest ten piękny towar? Bo na pewno nie na półkach w markecie. Jakości się wymaga od rolników zwłaszcza jak danego warzywa jest dużo a jak czegos brak to już ta jakość jest niepotrzebna tylko by towar był. Wszystko jest po to by male i średnie rolnictwo upadło w Polsce a powstaną fabryki produkcyjne i będą miały monopol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość serhio

gość Kujawy dobrze mówi jak nie ma towaru to nie patrzą na jakoś tylko ze by było . Ale u nas w Polsce przeważnie jest tak ze dopychają zagranicznego towaru by zrobić zamieszanie i polscy rolnicy musieli tanio sprzedać bo jest za dużo towaru. teraz idziesz do sklepu to masz ziemniaki młode z Cypru czy Egiptu a nie interesuje to ich ze jeszcze ludzie trzymają w przechowalni i tez by chciał ktoś sprzedać drożej z wiosny. własnie o to chodzi duże gospodarstwa zostaną a małe będą likwidowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam z tego co słyszałem to nawozy już trochę spadają prawdopodobnie po mału coś sie unormuje ale jak będzie to nie ma co gdybać ja i tak w tym roku nawet kilograma nie kupie .ale jeszcze nie którzy czekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • 4 weeks later...
5 godzin temu, Gość zetor napisał:

koledzy tez u was już nawóz pod 4,5tys? czuje ze  ukraincy nie będą co mieli jeść u nas w kraju jak tak będzie

Zgadza się. Na cennikach jest 4,5-5 tysięcy tylko co z tego jak składy puste. Amofoske nawet wykupili. Mam zapisane auto nawozu na początek kwietnia ale czy będzie tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małopol

Rolnictwo jak każdy biznes, na rynki produkcji żywności weszli (jak na każdym rynku akcji czy czegokolwiek) duzi gracze, którzy mają kasę żeby coś kupić a później z zyskiem sprzedać. Więc naturalna chłopska głupota będzie się sama likwidować, ktoś powie ''ja to bez nawozów przerobię i będzie'' tylko, że tak powiedzą dosyć mali gracze, bo jeżeli ktoś poważnie myśli o rolniczym biznesie to wie o ile może zmniejszyć dawkowanie nawozu czy jak je rozłożyć żeby uzyskać zadowalający wynik przychodu, ale nie wsypie 0 do rozsiewacza. Na koniec rolnik musi nauczyć się myśleć dosyć logicznie, używać kalkulatora i mieć flow do prowadzenia tego biznesu, a jeżeli nie to etat i tyle w temacie. Nie każdy musi być rolnikiem, księdzem, prokuratorem czy właścicielem jakiegoś biznesu. Jeżeli ktoś czekał z decyzją o zakupie nawozów do tej pory to tylko pogratulować i nie mówcie że nie macie żadnego kąta czy miejsca na polu żeby położyć towar na palety i dobrze przykryć plandeką. Mam nadzieje, że po tym roku rynek rolniczy trochę oczyści się z pseudo rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tylko że na większości big bagach data prod. to luty , marzec , kwiecień , maj  2021 ,  a wtedy wiemy po ile były nawozy a teraz sprzedają po 4 -5 tyś. to jest zwykłe skurwy...... a nie ceny gazu. Wiem że zaraz ktoś napisze że to biznes ale w takim razie i  pszenica powinna być po 3 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
9 godzin temu, Gość jaro napisał:

Zobaczcie tylko że na większości big bagach data prod. to luty , marzec , kwiecień , maj  2021 ,  a wtedy wiemy po ile były nawozy a teraz sprzedają po 4 -5 tyś. to jest zwykłe skurwy...... a nie ceny gazu. Wiem że zaraz ktoś napisze że to biznes ale w takim razie i  pszenica powinna być po 3 tyś. 

właśnie u mnie jest data na workach z maja 2021 a zamawiałem z 2 tyg temu. Według mnie to jest celowe zagranie w tamtym roku mieliśmy tanie nawozy i sól potasową z Białorusi. rząd ( obajtek) chce zrobić monopol na nawóz dlatego będzie to odgrodzone płotem żeby sobie ustawiać cenę nawozów jaka mu pasuje nie patrząc czy ktoś zbankrutuje czy nie żeby nie było konkurencji. Według mnie to jest świństwo ciemnotę cisną ze gaz zdrożał 5-10 krotnie a w notowaniach na giełdzie około 50%. U nas jest teraz droższy nawóz niż na zachodzie co mają w euro liczone  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...