Skocz do zawartości

Forum rolnicze i sadownicze - IGRiT.pl używa ciasteczek (cookies). Zapoznaj się z Polityka prywatności aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem i akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   
Uwaga 1-MCP!!

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Chemik 123_*

Gość_Chemik 123_*
  • Goście

Napisano 01 październik 2016 - 17:30

Witam,

Pragnę przestrzec sadowników przed zakupem 1-MCP pochodzenia chińskiego. 

Niedawno zakupiłam tego typu środek, jednak z ciekawości wysłałam próbkę do zbadania. Okazało się, że zawartość 1-MCP w badanej próbie była zaledwie na poziomie 0,40%, mimo zapewnień sprzedawcy, że jest na poziomie 3,3%. Jest to kolosalna różnica. 

Idąc tym tropem, zakupiłam środek jeszcze z kilu innych źródeł. Wyniki były przerażające. Była próbka, w której nie wykryto tej substancji wogóle, pozostałe (a sprawdziłam 5 różnych próbek od różnych sprzedawców) były na poziomie do 0,25 do 0,40%. Tylko jedna próba miała zawartość na poziomie 1,23% 1-MCP. 

Jest to przerażające!! Przy tak niskich dawkach nie będzie efektu działania środka... Po co w takim razie wogóle wydawać pieniądze. 

Jest to dowód na to, że warto stosować tylko legalne środki!!

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!!

• 0

#2 Gość_AM_*

Gość_AM_*
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 15:15

Tak z ciekawości - gdyby wyniki testów były dobre to by pani kupiony na lewo 1-mcp zastosowała? Taka trochę 'podwójna moralność" bo kupiła to Pani żeby zastosować jak rozumiem...

• 0

#3 Gość_chris_*

Gość_chris_*
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 12:07

Tylko pogratulować pomysłowości  - kupuje podrobe potem ja testuje jak dobra to stosuje jak niedobra to panika:)

niech napisze od kogo te podroby kupuje to bardziej pomoże. inne środki tez tak Pani kupuje?

jak to mówi jeden minister " niech się bawia" czego i Pani życze

• 0

#4 Gość_sad_*

Gość_sad_*
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 20:44

Ktoś próbuje wejść na wyższy pozniom marketingu ;)
Nie znam sadownika, który po zbadaniu pierwszej próbki kupił by kolejne cztery czy pięć, wszak koszt każdej to minimum 2 tysiące. (Chińczycy nie detalują a i transport, cło, vat drogie). I jeszcze koszt badania.
Kolejna kwestia. Chińskie 1-mcp zazwyczaj mają 3,5% substancji albo więcej. 3,3 jest u nas.
Proponuję zejść z ceny do sensownej kwoty, wtedy więcej osób spróbuje co to jest, albo jak z Bellisem, zrzucić na miesiąc 50zł z grama a za rok sprzedaż będzie na pewno większa (Jeśli ceny owoców pozwolą).

• 0

#5 Gość_NonimusA_*

Gość_NonimusA_*
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 10:29

Stosują chiński sadownicy i są zadowoleni
Cena 60 zl
  • 0

#6 Gość_widz_*

Gość_widz_*
  • Goście

Napisano 20 październik 2016 - 13:59

Stosują chiński sadownicy i są zadowoleni
Cena 60 zl

Z ceny czy z efektów działania ??

• 0

#7 Gość_Marceli_*

Gość_Marceli_*
  • Goście

Napisano 21 październik 2016 - 07:29

ludzie wy sobie tak o lewych srodkach spokojnie dyskutujecie moze jeszcze napiszcie do kogo te jablka sprzedajecie ..
Lewizna jest lewizna niwazne czy dziala czy nie - robisz to sie nie chwal.
  • 0

#8 Gość_olek_*

Gość_olek_*
  • Goście

Napisano 21 październik 2016 - 15:14

stosuję hiński już trzeci sezon, kupuję w jednym miejscu 4 -ro procentowy -działa rewelacyjnie

• 0

#9 Gość_Ogorek_*

Gość_Ogorek_*
  • Goście

Napisano 21 październik 2016 - 21:33

Chinski sie pisze przez ch :)
  • 0

#10 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 22 październik 2016 - 15:10

Gdyby nie chiński fresz to to nasz(być może pakowany w Chinach) byłby bardzo drogi dlatego zeszli z ceny
  • 0

#11 Gość_dominik_*

Gość_dominik_*
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 08:46

tak przy okazji... a w którym laboratorium można zbadać preparat na zawartość 1-mcp ? i ile to kosztowało ??? bo z tego co wiem - w Polsce żadne laboratorium się nie chce podjąć, a za granicą to kosztuje grubo ponad 20 tys. zastanawia mnie, że kogoś było stać na przebadanie -ot tak sobie- kilku próbek...?

• 0

#12 Gość_Zorientowany_*

Gość_Zorientowany_*
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 09:45

Witam,

Pragnę przestrzec sadowników przed zakupem 1-MCP pochodzenia chińskiego. 

Niedawno zakupiłam tego typu środek, jednak z ciekawości wysłałam próbkę do zbadania. Okazało się, że zawartość 1-MCP w badanej próbie była zaledwie na poziomie 0,40%, mimo zapewnień sprzedawcy, że jest na poziomie 3,3%. Jest to kolosalna różnica. 

Idąc tym tropem, zakupiłam środek jeszcze z kilu innych źródeł. Wyniki były przerażające. Była próbka, w której nie wykryto tej substancji wogóle, pozostałe (a sprawdziłam 5 różnych próbek od różnych sprzedawców) były na poziomie do 0,25 do 0,40%. Tylko jedna próba miała zawartość na poziomie 1,23% 1-MCP. 

Jest to przerażające!! Przy tak niskich dawkach nie będzie efektu działania środka... Po co w takim razie wogóle wydawać pieniądze. 

Jest to dowód na to, że warto stosować tylko legalne środki!!

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!!

Trochę mi tu propagandą podjeżdża.Następnym razem jeśli ktoś zdecyduję się na bananie chińczyka, to proponuję tak zwany oryginał przesypać w nieoryginalne opakowanie i wysłać do badań. Gwarantuję,że wynik wyjdzie taki sam jak w przypadku chińczyka. Przecież ktoś musie na tych labolatoriach łapę trzymać.

• 0

#13 Gość_Mirek_*

Gość_Mirek_*
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 18:49

Trochę mi tu propagandą podjeżdża.Następnym razem jeśli ktoś zdecyduję się na bananie chińczyka, to proponuję tak zwany oryginał przesypać w nieoryginalne opakowanie i wysłać do badań. Gwarantuję,że wynik wyjdzie taki sam jak w przypadku chińczyka. Przecież ktoś musie na tych labolatoriach łapę trzymać.

Pani proponuję wziąć pod uwagę fakt obecnej sytuacji sadowników oraz to ze mamy tez swój rozum!! Nic nie przedstawiła pani zadnych konkretów tylko puste słowa!!

• 0

#14 Gość_iuw_*

Gość_iuw_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 16:16

alej jaja. Ot tak wygląda polskie sadownictwo. A później płacz, że ktoś naszcyh jabłuszek nie chce. Nie stać się ch.. to nie kupuj i nie stosuj. Przecież 1-MCP został wymyślony do zwykłych chłodni i nie jest w ogóle potrzebny do ULO czy KA. Jak gówno włożysz to ci cuda nie pomogą i nie wyjmiesz złota..

• 0

#15 Gość_nvbn_*

Gość_nvbn_*
  • Goście

Napisano 14 listopad 2016 - 15:51

alej jaja. Ot tak wygląda polskie sadownictwo. A później płacz, że ktoś naszcyh jabłuszek nie chce. Nie stać się ch.. to nie kupuj i nie stosuj. Przecież 1-MCP został wymyślony do zwykłych chłodni i nie jest w ogóle potrzebny do ULO czy KA. Jak gówno włożysz to ci cuda nie pomogą i nie wyjmiesz złota..

A właśnie, że jest potrzebny do KA i ULO

• 0

#16 Gość_Adam_*

Gość_Adam_*
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 09:48

jak u Was po polskim 1-mcp ? u mnie kicha, zrobione wg. zaleceń ale leży towar dużo gorzej jak po ukraińskim w zeszłym roku

• 0

#17 Gość_Rafał_*

Gość_Rafał_*
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:47

Kupowałem   od  Golańskiego z Michałowa . Porażka nic to nie działa . Jakaś podróbka, jabłka po jego  1mcp czy bez zachowują się tak samo  po 3 miesiącach przechowywania w zwykłej chłodni  jędrność ta sama. Sprawdzałem na kilku odmianach. Pieniądze wyrzucone w błoto, nie kupujcie od niego !

• 0

#18 Gość_Rychu_*

Gość_Rychu_*
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:11

Moze jeszcze kolejne adresy nazwiska i numery telefonow- ludzie zastanowcie sie troche co wypisujecie. Przeciez kazdego mozna namierzyc po IP - jak kupowales lewizne i ja zastosowales to jestes tak samo podpadniety jak ten co sprzedaje. Teraz co moze o odszkodowanie z AGENCJI wystap:)
  • 0

Dodaj odpowiedź