Skocz do zawartości

Gość Ggg

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Jaro napisał:

nie opłaca się ale zrywają, wolą mieć psie pieniądze niż nie mieć i w ten sposób właśnie psują rynek i podcinają gałąź na której siedzą ...

Trzeba dosadzac bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gość Kamilek napisał:

Warka cena wisni 1,50

Wszyscy rwią Lutówkę, nie ma problemu.

Mi sie opalca, drzewa sie az'łamią od towaru, duzy plon i jestem zadowolony.

Niemożliwe... wszysywiemy że wiśnie zmarzły.

Sadownicy od wiosny o tym mówią.

Tak zmarzły jak czereśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Prorok napisał:

Niemożliwe... wszysywiemy że wiśnie zmarzły.

Sadownicy od wiosny o tym mówią.

Tak zmarzły jak czereśnie.

Co nie zmienia faktu że jest mniej niż rok temu.

 

Sandomierskie 1,7. Kisten jeszcze nie idzie, bo zakłady robią jeszcze porzeczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz
3 godziny temu, Gość Kamilek napisał:

Warka cena wisni 1,50

Wszyscy rwią Lutówkę, nie ma problemu.

Mi sie opalca, drzewa sie az'łamią od towaru, duzy plon i jestem zadowolony.

Ktoś Cie Kamilku w ... robi, Warka 1,6 dziś wstawiałem. Za 3 dni zobaczymy czy będzie się opłacać .

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Pojeździłem trochę po Polsce - wnioski - nie łatwo było znaleźć wiśnię dobrej jakości na kompoty przygotowaną do eksportu.  To co zauważyłem i byłoby problematyczne to rożne odmiany wiśni na 1 palecie,  owoce z rozpoczętym procesem fermentacji, wiśnia odbarwiona i zaparzona po 1 dobie przechowywania. 
Za kilka dni jakość powinna być lepsza ( niższe temperatury zbioru , koniec odmian wczesnych), wieksza dostęność dużych ilości . 
Co do cen - ja kupuję po 2,10-2,20  towar na kompoty schłodzony dobrej jakości - na dwoje babka wróżyła co bedzie w następnym tygodniu gdy pojawi sie duża ilość wiśni - (sporo osób w Polsce zaczyna w drugiej połowie tego tygodnia) 
Na chłodniach ceny o których słyszałem to 0d 1,80 do 2,15 które zostały uzgodnione na wtorkowe wieczorno - nocne dostawy. 
Z cen za dobrą jakość nie ma co schodzić bo jest mało dostępnego towaru wysokiej jakośći , może i jest na drzewach ale kim to zerwać .... a  do słoika jeszcze daleka droga, .   ... Zyczę duzo cierpliwośći , dobrej pogody , wystarczającej ilości pracowników oraz normalnych , opłacalnych cen... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiśnia

to po hu... oddajecie po 1,5 jak wam sie nie oplaca i narzekacie sprzedac to po 3 pln na hurcie a polowe wypier... do rowu na jedno wyjdzie a samoocena swojej osoby poprawi diametralnie i bedziecie mogli spojrzec w lustro ze w w kolejnym roku nikt was w hu...nie zaladował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, EXPORTER Piotr FYLAK napisał:

Pojeździłem trochę po Polsce - wnioski - nie łatwo było znaleźć wiśnię dobrej jakości na kompoty przygotowaną do eksportu.  To co zauważyłem i byłoby problematyczne to rożne odmiany wiśni na 1 palecie,  owoce z rozpoczętym procesem fermentacji, wiśnia odbarwiona i zaparzona po 1 dobie przechowywania. 
Za kilka dni jakość powinna być lepsza ( niższe temperatury zbioru , koniec odmian wczesnych), wieksza dostęność dużych ilości . 
Co do cen - ja kupuję po 2,10-2,20  towar na kompoty schłodzony dobrej jakości - na dwoje babka wróżyła co bedzie w następnym tygodniu gdy pojawi sie duża ilość wiśni - (sporo osób w Polsce zaczyna w drugiej połowie tego tygodnia) 
Na chłodniach ceny o których słyszałem to 0d 1,80 do 2,15 które zostały uzgodnione na wtorkowe wieczorno - nocne dostawy. 
Z cen za dobrą jakość nie ma co schodzić bo jest mało dostępnego towaru wysokiej jakośći , może i jest na drzewach ale kim to zerwać .... a  do słoika jeszcze daleka droga, .   ... Zyczę duzo cierpliwośći , dobrej pogody , wystarczającej ilości pracowników oraz normalnych , opłacalnych cen... 

Poczekaj z 5dni to i jakość będzie. Przecież większość łutówki nie nadaje się do rwania. A wczesne odmiany już przejrzałe. No ale za tydzień zacznie się straszenie że kupują tylko do 10 jak co roku ?

Tłocznie miały ruszać jutro, ale podobno znowu termin przesunięty bo jakieś tam dwie odmiany porzeczki dojść nie mogą, a porzeczka w tym sezonie najważniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Janusz
W dniu 27.07.2021 o 20:26, Gość Kamilek napisał:

Warka cena wisni 1,50

Wszyscy rwią Lutówkę, nie ma problemu.

Mi sie opalca, drzewa sie az'łamią od towaru, duzy plon i jestem zadowolony.

Jak tam , opłaca Ci się jeszcze czy już nie ? Warka 1,4. Drzewa się łamią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert
49 minut temu, Gość Janusz napisał:

Jak tam , opłaca Ci się jeszcze czy już nie ? Warka 1,4. Drzewa się łamią ?

Ja już kiedyś prosiłem moderatora o kasowanie bezsensownych wpisów (głównie  chodzi o proroka).nic nie wnosi do tematu tylko sieje zamęt.glupie komentarze niech pisze w wiadomościach prywatnych.docinki i uszczypliwosci są moim zdaniem nie na miejscu i świadczą o jego inteligencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Robert napisał:

Ja już kiedyś prosiłem moderatora o kasowanie bezsensownych wpisów (głównie  chodzi o proroka).nic nie wnosi do tematu tylko sieje zamęt.glupie komentarze niech pisze w wiadomościach prywatnych.docinki i uszczypliwosci są moim zdaniem nie na miejscu i świadczą o jego inteligencji

Panie Robercie cytuje Pan wypowiedź użytkownika Janusz, która nie jest bezsensowna i jest na temat, więc tak naprawdę Pana wypowiedź tutaj jest conajmniej bezsensowna bo nic nie wnosi do tematu.

Kilka wypowiedzi użytkownika Prorok zostało już przez nas usuniętych bo rzeczywiście czasami zaczyna pisać nie na temat ale w zdecydowanej większości jest to na temat.

Wszelkie wypowiedzi odbiegające od standardów proszę zgłaszać klikając w prawym górnym rogu wypowiedzi na 3 kropki i wybierając opcję ZGŁOSZENIE a później proszę wypełnić formularz wpisując uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grójec cena 1,30, 

Po niedzieli cena ma byc 1,10 za kg.

 

-----

Ten co wyrwal wisnie kilkanascie lat temu, nie ma co robic i sie sieje ferment na forum wisniowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...