Skocz do zawartości

Gość Ggg

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Dron napisał:

Wyskoczyło 1.6 na skupach.nie wiadomo jaka będzie tendencja

Wiadomo.spadkowa.

Na razie 1,6-17

Po deszczach jakość fatalna i jeszcze muszka swoje weźmie.

Szybko skończą skup na mrożenie i będą skupować po 0,8 zł na młynek

 

Tak to widzę bo wiśni opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Prorok napisał:

Wiadomo.spadkowa.

Na razie 1,6-17

Po deszczach jakość fatalna i jeszcze muszka swoje weźmie.

Szybko skończą skup na mrożenie i będą skupować po 0,8 zł na młynek

 

Tak to widzę bo wiśni opór

Prorok oczywiście specjalista od każdego gatunku w sadownictwie. Wiśnie na pewno nie ma więcej jak przed rokiem, w największych zagłębiach wiśniowych wręcz mało. Przejedź się pod Lipsko i do Lubelskiego. Świat nie kończy się na Grójcu.

Większość zakładów dopiero rusza w tym tygodniu, a sezon wiśni w kisten będzie opóźniony bo porzeczka dopiero się rozkręca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gggg napisał:

U mnie graniastek praktycznie nie ma A łutówka jakieś 40% mniej niż w tamtym roku ale już kończę z tym biznesem wyrywam. 

Posadz czeresnie...ostro idą na broniszach po 5-6 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
39 minut temu, Prorok napisał:

Posadz czeresnie...ostro idą na broniszach po 5-6 zł.

 

Po 6 zł przy normalnym plonie to dobra cena - jablko nie da takiego zarobku. W piątek gruba czereśnie sprzedałem po 9 zł wczoraj 8zl na Broniszach. Także troszkę spuść powietrza kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość nok napisał:

Prorok oczywiście specjalista od każdego gatunku w sadownictwie. Wiśnie na pewno nie ma więcej jak przed rokiem, w największych zagłębiach wiśniowych wręcz mało. Przejedź się pod Lipsko i do Lubelskiego. Świat nie kończy się na Grójcu.

Większość zakładów dopiero rusza w tym tygodniu, a sezon wiśni w kisten będzie opóźniony bo porzeczka dopiero się rozkręca...

Czas pokaże kto ma rację.

Japka też nima...co roku ten sam lament i co roku cyny nima.

Zanim się sezon rozkręci to się skończy bo kiepska jakość na drzewach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Pepe napisał:

Po 6 zł przy normalnym plonie to dobra cena - jablko nie da takiego zarobku. W piątek gruba czereśnie sprzedałem po 9 zł wczoraj 8zl na Broniszach. Także troszkę spuść powietrza kolego

Tak dobra..dla ciebie jakasz 2 rzadki za stodoła i sam oberwiesz .

Z od 2 ,koszt produkcji minimum 3...

Dziś rano był kolega...pełen plac czereśni,kupcx brak.cena transakcyjna 6 za dobry towar.

Także kolego opowieści o mchu i paproci to na Marszałkowskiej bo udało ci się przypadkiem sprzedać 2 skrzynki po 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Prorok napisał:

Tak dobra..dla ciebie jakasz 2 rzadki za stodoła i sam oberwiesz .

Z od 2 ,koszt produkcji minimum 3...

Dziś rano był kolega...pełen plac czereśni,kupcx brak.cena transakcyjna 6 za dobry towar.

Także kolego opowieści o mchu i paproci to na Marszałkowskiej bo udało ci się przypadkiem sprzedać 2 skrzynki po 9

Zoo pierwsze to wątek o wiśni A nie o czereśni.

Po drugie nie wiem dlaczego jak kolega sprzedał po 8 czy po 9 to się wysmiewasz proroku. Sprzedał to bardzo dobrze.moze trafił w czas i sprzedał.to tak jakby z Ciebie się śmiali że sprzedałem jabłko po 2 zł.moze trafiłeś w odpowiednie MOMENT i sprzedales.a może to bajki o mchu...mi kolega mówił że większość i tak na taśmę sypie.

Proszę moderatora o pilnowanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, EXPORTER Piotr FYLAK napisał:

Wiśni może jest i sporo ale ile jest dobrej jakości , jakości eksportowej ? 
Obecnie kupuję w cenach 2,0 -2,20 za wiśnię kompotową, schłodzoną  na eksport . 

Przecież wiśni się nie pryska stąd taka wyborna jakosc.

Za chwilę skonczy się eksport i mrożenie i wszystko wyladuje jako PW w kozietulach pob80 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof
2 godziny temu, EXPORTER Piotr FYLAK napisał:

Wiśni może jest i sporo ale ile jest dobrej jakości , jakości eksportowej ? 
Obecnie kupuję w cenach 2,0 -2,20 za wiśnię kompotową, schłodzoną  na eksport . 

2,0-2,2. odejmij 0,8 pln na rwanie. zostaje 1,3,za tyle obetnij, podlej, usuń wypady, dosadzi i daj  pełną ochronę. niestety to się nie spina. o amortyzacji  nie wspomnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
2 godziny temu, EXPORTER Piotr FYLAK napisał:

Wiśni może jest i sporo ale ile jest dobrej jakości , jakości eksportowej ? 
Obecnie kupuję w cenach 2,0 -2,20 za wiśnię kompotową, schłodzoną  na eksport . 

Oj Pietrek Pietrek co ty mowisz. Jakośc jest tylko trzeba za nią zapłacić. Za 2 zł to mogę narobić Ci w kisten nadwislanki a potem lutowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość krzysztof napisał:

2,0-2,2. odejmij 0,8 pln na rwanie. zostaje 1,3,za tyle obetnij, podlej, usuń wypady, dosadzi i daj  pełną ochronę. niestety to się nie spina. o amortyzacji  nie wspomnę.

 

Ciekawe kto przyjdzie rwać wiśnie za 80gr w dzisiejszych czasach... ludzie wołają 0,90-1zł od kila. Wschód woli pojechać na maliny czy borówkę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

Oj Pietrek Pietrek co ty mowisz. Jakośc jest tylko trzeba za nią zapłacić. Za 2 zł to mogę narobić Ci w kisten nadwislanki a potem lutowki.

Ja chciałbym nawet płacić 3 zł tak jak w ubiegłym roku a nawet i więcej (byłaby lepsza marża) , lecz po drugiej stronie jest odbiorca który podcina nam nogi.  Na Węgrzech mało kupili Niemcy wiśni, cena była dla nich za wysoka. Obecnie nawet są zapytania z Wegier na polską wiśnie.  Nie wystarczy być dobrym sadownikiem aby wyprodukować owoce lecz potrzeba  również być dobrym psychologiem - jak tu zwerbować sztab ludzi do obrywania , Nie zazdroszczę Wam Sadownicy ale trzymam kciuci aby każdy z Was  dobrze zagospodarował i sprzedał swoje owoce. Moim zdaniem ceny wiśni eksportowej w tym sezonie będą na poziomie ok 2,2 PLN /kg, Chciałbym się  mylić tak aby w końcu sezonu powiedziano  że sporo zaniżyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Erwin

Panie Piotrze dobrze powiedziane.

 

Co do ceny zbioru, to sie dziwie ludziom ze nie chcą isc na zarobek do wiśni.

Przeciez 0,80 zl to jak dla mnie nie jest zla cena - sam od jutra ide do rwania wisni do znajomej.

Spokojnie mozna 200 kg dziennie nazrywac. to daje 160 zl dniówki, przy 0,90 zl= 180 zl na dzien.

 

Praca na stojący, nie na kolanach jak przy truskawce, poco narzekac, ludzie drodzy...

 

Z pozdrowieniem :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość Erwin napisał:

Panie Piotrze dobrze powiedziane.

 

Co do ceny zbioru, to sie dziwie ludziom ze nie chcą isc na zarobek do wiśni.

Przeciez 0,80 zl to jak dla mnie nie jest zla cena - sam od jutra ide do rwania wisni do znajomej.

Spokojnie mozna 200 kg dziennie nazrywac. to daje 160 zl dniówki, przy 0,90 zl= 180 zl na dzien.

 

Praca na stojący, nie na kolanach jak przy truskawce, poco narzekac, ludzie drodzy...

 

Z pozdrowieniem ?

Jak powiedziałem ludziom 0,80 to odpowiedzieli że pierdzielą i wolą iść na przerywkę za 15zł/h... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość nok napisał:

Jak powiedziałem ludziom 0,80 to odpowiedzieli że pierdzielą i wolą iść na przerywkę za 15zł/h... 

Jakby Piotrek podniósł cenę to i można byłoby rwaczowi zapłacić więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Jan napisał:

Jakby Piotrek podniósł cenę to i można byłoby rwaczowi zapłacić więcej. 

To nie Piotrek ustala cenę tylko odbiorca.

Piotrek tylko kupuje ze swoją marżą bo za darmo nie będzie robić.

To wina SADOWNIKÓW,ze nie potrafią sprzedac z zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Ten nok to ceny bierze z kosmosu. Po pierwsze nie znam osoby która płaci więcej za rwanie jak 70 groszy od kila, a po drugie na godziny stawka jest 12 zł, a nie żadne 15... chyba sam chciałbyś tyle dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Ten nok to ceny bierze z kosmosu. Po pierwsze nie znam osoby która płaci więcej za rwanie jak 70 groszy od kila, a po drugie na godziny stawka jest 12 zł, a nie żadne 15... chyba sam chciałbyś tyle dostać. 

Tyle wiesz ile ci powiedzą

A każdy kłamie :)

Mówią 12 a jest 14 + bonusy

Ogórka za 15 nie chcą zbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
2 hours ago, Guest Sadownik said:

Ten nok to ceny bierze z kosmosu. Po pierwsze nie znam osoby która płaci więcej za rwanie jak 70 groszy od kila, a po drugie na godziny stawka jest 12 zł, a nie żadne 15... chyba sam chciałbyś tyle dostać. 

Nie wiem skąd kolega pochodzi, ale za 70gr w mojej oklicy to w zeszłym roku nikt wiśni nie chciał rwać. Za 12zł/h to nawet UK nie chce pracować...
Radzę zejść na ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...