Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ziemniaki Skrobiowe WPPZ STAW problem za mała skrobia


Gość Matuszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matuszewski

Witam mam problem z zakładem WPPZ Staw odnośnie skrobiowości ziemniaka, badałem na Uniwersytecie Przyrodniczym skrobiowość ziemniaka i wychodzi mi 15.2% 4 próbki a po dostawie ziemniaków do zakładu 13.5% odmiana Tajfun zaznaczam że jest to jedno pole i jedna odmiana teoretycznie nie powinno być takich rozbieżności co wy o tym sądzicie? Nie chce wysuwać pochopnych wniosków ale odnoszę wrażenie że jednym plantatorom kradnie się skrobię a drugim przypisuje i pod stołem jest wszystko dzielone. Dużo do życzenia ma także test całej skrobiowości ziemniaka jest wykonywany niezbyt profesjonalnie chyba jest to celowe zasłanianie wagi itp. Mam też film wkrótce dodam linka na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Gość Korespondent

Pewnie że nieźle, trzeba uprawiać typowe odmiany skrobiowe i wymieniać sadzeniaki żeby się nie wyrodziły to skrobia będzie, a jak sadzicie po 8lat tą samą odmianę to się nie dziwię że masz 13,5% skrobi Matuszewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość rolnik wielkopolska

Odstawiam ziemniaki frytkowe gdzie do potrąceń zanieczyszczeń zaliczają się poza ziemią i kamieniami również ziemniaki zazieleniałe oraz uszkodzone. Na blisko 50 samochodów poziom zanieczyszczeń wahał się pomiędzy 2 a 6 %. Na tym samym polu były też ziemniaki skrobiowe. Kopane były tym samym kombajnem i tą samą liczbą osób na kombajnie. Jakie były zanieczyszczenia? Od 8 do 18 %.... A nie potrąca się tam za zazielenione i uszkodzone ziemniaki.... Co to oznacza? Odpowiedźcie sobie sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik wielkopolska

A po ile odstawiacie, że Wam te 5 procent tak szkodzi ? Myślałem że w kiepskim roku to skrobiowe dobrze wychodza

Nie ma znaczenia w jakich cenach sprzedajemy. Chodzi o uczciwość i rzetelność. To, że jest kiepski rok ma powodować, że możemy być oszukiwani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...