Skocz do zawartości

Śliwka 2021


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Gość Edyta napisał:

Jak u was w tym roku będzie ze śliwką? Ja województwo łódzkie i u nas zapowiada się kiepsko. 

śliwka chyba w tym roku generalnie słabo.jedna odmiana lepiej ,inna gorzej.rewelacji chyba w calej polsce nie bedzie.a juz o nadprodukcji w tym roku nie ma co marzyc.ciekawe jak cenowo to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość dron napisał:

śliwka chyba w tym roku generalnie słabo.jedna odmiana lepiej ,inna gorzej.rewelacji chyba w calej polsce nie bedzie.a juz o nadprodukcji w tym roku nie ma co marzyc.ciekawe jak cenowo to wyjdzie.

A to już zależy od producentów po ile będą sprzedawać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Edyta napisał:

Jak u was w tym roku będzie ze śliwką? Ja województwo łódzkie i u nas zapowiada się kiepsko. 

U proroka wszystko jest. Śliwka, jabłko, wiśnia nawet w tym roku gruszki na wierzbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert
26 minut temu, Gość Jan napisał:

U proroka wszystko jest. Śliwka, jabłko, wiśnia nawet w tym roku gruszki na wierzbie.

on nie ma śliwy ani wisni bo to mało dochodowe. ale o produkcji i sprzedazy tych owoców wie wszystko.oststnio szukałem jego wpisów na forum ziemniaka ale niestety nie znalazłe. chyba ze pod innym nikiem sie kryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Jan napisał:

U proroka wszystko jest. Śliwka, jabłko, wiśnia nawet w tym roku gruszki na wierzbie.

Nie mam śliwek ani wiśni.sasiedzi mają.

Wiśnia jest.śliwka slabo albo wcale.

Tyle obserwacji z traktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość robert napisał:

on nie ma śliwy ani wisni bo to mało dochodowe. ale o produkcji i sprzedazy tych owoców wie wszystko.oststnio szukałem jego wpisów na forum ziemniaka ale niestety nie znalazłe. chyba ze pod innym nikiem sie kryje

Robson z garażu wyszedł by odpocząć od kopania w idareciku i chciał błysnąć ale kiepsko wyszło.

Prosiłem bez personalnych wycieczek.

Poszukaj może nieco intelektu w własnej głowie następnym razem..może się gdzieś ukryl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT changed the title to Śliwka 2021
Gość Aleksander
W dniu 9.06.2021 o 07:31, Mariuszola napisał:

Uprawiam śliwki 20 lat. Tak źle U mnie nigdy nie było 

Nie przesadzaj. Jest towar. W końcu prorok tak mówi. Nie zsbraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Prorok napisał:

Tyle pajacyku napisałem o sliwkach

Prorok nie denerwuj się.kolega Aleksander widać wierzy w każde twoje słowo.albo tak to irytujesz że z przekąsem napisał A tobie ciśnienie już skacze.on ci nie ublizyl więc też to nie wyzywać od pajacykow  bo tak się właśnie zaczyna wzajemne wyzywanie. 

U mnie w rejonie śliwek jak na lekarstwo.sam mam 1 ha i pon na poziomie może 15% Będzie. A z czego to wynika?sam nie wiem.jedne odmiany może trochę przemarzly,inne wysilily się w ostatnie lata,może zima trochę załatwiła.kwitly prawie normalnie A że nie zawiazalo....coz...taki rok.moze co niektórzy nie będą na skup woził za 50gr.choc pewnie znajdą się desperaci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koleś

żebyście się nie przeliczyli z tymi cenami ,gm.Szydłów śliwy full pod warunkiem że nie została zaprzestana ochrona przeciw brunatnej zgniliźnie drzew pestkowych w ubiegłym roku po tym jak przemarzy śliwy na wiosne ,może Rana zawiodła ,ale lepotika kalipso katinka węgierka zwykła to śliwek opór presenta i elena nieźle,stanley amers  troche brunatka weszła w tkzw pierwsze piętro drzew ale tak od 2m w góre w sam raz, diana nawet dobrze zawiązała,dąbrowicka zależy gdzie ale bedzie się opłacało podchodzić nawet tam gdzie słabo zawiązało ,prezydent i tophit zaczynają się pokazywać bo wydawało się z początku że słabo  ,tophit plus w to wjebała się brunatka w przemarznięte pąki i nie wiadomo czy to trzymać w sadzie żeby nie zasyfiło reszty odmian,rekorda po pare sztuk, jubileum haganty po tyle jest że powinny mieć typową dla tych odmian wielkość , ogólnie wcześniejsze odmiany są ,gorzej z późnymi poza węgierką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Dron napisał:

Prorok nie denerwuj się.kolega Aleksander widać wierzy w każde twoje słowo.albo tak to irytujesz że z przekąsem napisał A tobie ciśnienie już skacze.on ci nie ublizyl więc też to nie wyzywać od pajacykow  bo tak się właśnie zaczyna wzajemne wyzywanie. 

U mnie w rejonie śliwek jak na lekarstwo.sam mam 1 ha i pon na poziomie może 15% Będzie. A z czego to wynika?sam nie wiem.jedne odmiany może trochę przemarzly,inne wysilily się w ostatnie lata,może zima trochę załatwiła.kwitly prawie normalnie A że nie zawiazalo....coz...taki rok.moze co niektórzy nie będą na skup woził za 50gr.choc pewnie znajdą się desperaci.

 

Gdzie tu nerwy?;)

Pajacyk pajacuje jak Aleksander ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...