Skocz do zawartości

ochrona 2021


Prorok

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Prorok napisał:

Lejecie już wodę do beczki?
Parch nie śpi;)

 

U mnie już napełniony do połowy od kilku dni czeka.a obok score z delanem .do tego myślę jakiś nawóz dac .trzeba dbać o japka. Cała Europa wymarzla będzie po 5 zł u nas??? .

A tak na poważnie to ja jestem po jednym zabiegu miedziucha ale to tak bardziej na kore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miedziuch z siarką, następny zabieg to samo. Narazie bez przesady z delanem..no chyba że ktoś ma piniundc bo sprzedał po 3 zł xd. Saletra potasowa to też chyba jeszcze za wcześnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Janusz napisał:

U mnie miedziuch z siarką, następny zabieg to samo. Narazie bez przesady z delanem..no chyba że ktoś ma piniundc bo sprzedał po 3 zł xd. Saletra potasowa to też chyba jeszcze za wcześnie 

Słuchaj Delan nie jest taki drogi. Ale za to bardzo skuteczny. Jest elastyczny dla liści i wraz ze wzrostem powierzchni dobrze chroni przed patogenem.  Przecież nie zastosuje teraz SDHI lub triazoli..

U mnie na ligolu już różowy pak trafia się. Dodam że jestem z okolic Piły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Prorok napisał:

Chyba s przysłał smsa....wymarła wieś nagle ożyła....wszyscy jak jeden mąż wyjechali ...jak na rozkaz:)))

Do mnie dziś przyjechała ciocia z Kalifornii.:-) Pierwszy zabieg w tym sezonie. Po niedzieli jak pogoda da to miedź z olejem pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prorok, nie da się już czytać ...

Uwazasz że wiesz wszystko na każdy temat związany z sadownictwem. Nie wiesz. ...

Jestes bardzo pewny siebie i zrozumiały. Bo nie znasz życia. A ono takich jak ty szybko weryfikuje. Pewnie cie to niebawem czeka.

 

---

Do KWG - jak masz troche odwagi to się ładnie przedstaw i napisz chociażby na e-maila, wypisz swoje argumenty, podaj przykłady bo na razie jedyne co potrafisz to obrażać innych i rzucać mięsem. Nic nie rozumiesz a ja chętnie wytłumaczę. Moderator. kontakt: moderator.forum(at)igrit.pl

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości. Może tak coś w temacie? Jakieś merytoryczne kontrargumenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Kwg napisał:

Prorok, nie da się już czytać ...

Uwazasz że wiesz wszystko na każdy temat związany z sadownictwem. Nie wiesz. ...

Jestes bardzo pewny siebie i zrozumiały. Bo nie znasz życia. A ono takich jak ty szybko weryfikuje. Pewnie cie to niebawem czeka.

Nie czytaj bo nie rozumiesz i nie ma obowiązku czytania.mozesz ignorować moje wpisy.

Jestem nieco ironiczny a ty masz kłopot z odbiorem tego.

Nie wiem...z tym się zgodzę.mimo 30 lat w branży ciągle się uczę.nie mam z tym problemu.

Skąd wiesz co znam a czego nie???

Niejedna weryfikacja za mną i jeszcze wiele przede mną ...nie robi to na mnie żadnego wrażenia bo póki oddychasz z każdej sytuacji jest wyjście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
25 minut temu, Prorok napisał:

Z wielkiej chmury mały deszcz...olaboga ile to miało nie spasc a tu na razie nakapalo 14 mm .

 

Mazowieckie stacje pokazują początek hiperinfekcji.. co było przed? Delan? Delan +SDHI? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
42 minuty temu, Prorok napisał:

Z wielkiej chmury mały deszcz...olaboga ile to miało nie spasc a tu na razie nakapalo 14 mm .

 

 

42 minuty temu, Prorok napisał:

Z wielkiej chmury mały deszcz...olaboga ile to miało nie spasc a tu na razie nakapalo 14 mm .

 

Poczekaj trochę.na chwilę obecną pada od nocy na zachodzie.juz jest 30litrow.i cały czas pada.nie zanosi się na przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Mazowieckie stacje pokazują początek hiperinfekcji.. co było przed? Delan? Delan +SDHI? 

Co nie było jutro rano wyjazd z interwencja...wolę teraz dołożyć 2-3 zabiegi niż latem pryskać co tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Dron napisał:

 

Poczekaj trochę.na chwilę obecną pada od nocy na zachodzie.juz jest 30litrow.i cały czas pada.nie zanosi się na przestanie.

Śledzę radary pogodowe i może już tylko pokapać ..ulewy z tych chmur nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Jak chłopy zabiegi porobione? Faban  poszedl do beczki z gibb na poprawę liścia aminokwasem, magnezem, mocznikiem i borem?

No i można było dać teppeki na mszyce i steward na zwojki.

Jabłko drogie to i w zabiegi można kasę pompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaś
5 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Jak chłopy zabiegi porobione? Faban  poszedl do beczki z gibb na poprawę liścia aminokwasem, magnezem, mocznikiem i borem?

No i można było dać teppeki na mszyce i steward na zwojki.

Jabłko drogie to i w zabiegi można kasę pompować.

Nie tylko ciecz kalifornia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Jak chłopy zabiegi porobione? Faban  poszedl do beczki z gibb na poprawę liścia aminokwasem, magnezem, mocznikiem i borem?

No i można było dać teppeki na mszyce i steward na zwojki.

Jabłko drogie to i w zabiegi można kasę pompować.

Zapomniałeś o algach i vyrer na zakwaszenie wody :)

Trzeba agresywnie chronić bo wszystko zmarzlo i każde jabłko jest na wagę złota.

Będzie po 6 za wagę w skrzyni.pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
13 minut temu, Prorok napisał:

Zapomniałeś o algach i vyrer na zakwaszenie wody :)

Trzeba agresywnie chronić bo wszystko zmarzlo i każde jabłko jest na wagę złota.

Będzie po 6 za wagę w skrzyni.pewne info

No tak, faktycznie mój błąd. A za dwa dni poprawka i cyk kolejne 500zl/ha.

A tak serio? U nas Sandomierz wieje. Jutro na noc możliwy jakiś zabieg. Przed desczem Delan 0.75kg/ha. Chyba bez interwencji zrobimy jednak zimno i szybko obeschło. 

A u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Dron

Na razie czysto ale moim zdaniem w tym roku będzie sporo sadow z grzybkiem.duzo osób bagatelizuje infekcje przez pogode właśnie.ja kilka lat temu nauczyłem się że nawet jak jest zimno to ochronę trzeba prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Dron napisał:

Na razie czysto ale moim zdaniem w tym roku będzie sporo sadow z grzybkiem.duzo osób bagatelizuje infekcje przez pogode właśnie.ja kilka lat temu nauczyłem się że nawet jak jest zimno to ochronę trzeba prowadzić.

E tam ;)

Zimno było zero infekcji.dopiero w czerwcu bedzie zdziwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...