Skocz do zawartości

ochrona 2021


Prorok

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Prorok napisał:

Lejecie już wodę do beczki?
Parch nie śpi;)

 

U mnie już napełniony do połowy od kilku dni czeka.a obok score z delanem .do tego myślę jakiś nawóz dac .trzeba dbać o japka. Cała Europa wymarzla będzie po 5 zł u nas??? .

A tak na poważnie to ja jestem po jednym zabiegu miedziucha ale to tak bardziej na kore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miedziuch z siarką, następny zabieg to samo. Narazie bez przesady z delanem..no chyba że ktoś ma piniundc bo sprzedał po 3 zł xd. Saletra potasowa to też chyba jeszcze za wcześnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Janusz napisał:

U mnie miedziuch z siarką, następny zabieg to samo. Narazie bez przesady z delanem..no chyba że ktoś ma piniundc bo sprzedał po 3 zł xd. Saletra potasowa to też chyba jeszcze za wcześnie 

Słuchaj Delan nie jest taki drogi. Ale za to bardzo skuteczny. Jest elastyczny dla liści i wraz ze wzrostem powierzchni dobrze chroni przed patogenem.  Przecież nie zastosuje teraz SDHI lub triazoli..

U mnie na ligolu już różowy pak trafia się. Dodam że jestem z okolic Piły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Prorok napisał:

Chyba s przysłał smsa....wymarła wieś nagle ożyła....wszyscy jak jeden mąż wyjechali ...jak na rozkaz:)))

Do mnie dziś przyjechała ciocia z Kalifornii.:-) Pierwszy zabieg w tym sezonie. Po niedzieli jak pogoda da to miedź z olejem pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prorok, nie da się już czytać ...

Uwazasz że wiesz wszystko na każdy temat związany z sadownictwem. Nie wiesz. ...

Jestes bardzo pewny siebie i zrozumiały. Bo nie znasz życia. A ono takich jak ty szybko weryfikuje. Pewnie cie to niebawem czeka.

 

---

Do KWG - jak masz troche odwagi to się ładnie przedstaw i napisz chociażby na e-maila, wypisz swoje argumenty, podaj przykłady bo na razie jedyne co potrafisz to obrażać innych i rzucać mięsem. Nic nie rozumiesz a ja chętnie wytłumaczę. Moderator. kontakt: moderator.forum(at)igrit.pl

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości. Może tak coś w temacie? Jakieś merytoryczne kontrargumenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Kwg napisał:

Prorok, nie da się już czytać ...

Uwazasz że wiesz wszystko na każdy temat związany z sadownictwem. Nie wiesz. ...

Jestes bardzo pewny siebie i zrozumiały. Bo nie znasz życia. A ono takich jak ty szybko weryfikuje. Pewnie cie to niebawem czeka.

Nie czytaj bo nie rozumiesz i nie ma obowiązku czytania.mozesz ignorować moje wpisy.

Jestem nieco ironiczny a ty masz kłopot z odbiorem tego.

Nie wiem...z tym się zgodzę.mimo 30 lat w branży ciągle się uczę.nie mam z tym problemu.

Skąd wiesz co znam a czego nie???

Niejedna weryfikacja za mną i jeszcze wiele przede mną ...nie robi to na mnie żadnego wrażenia bo póki oddychasz z każdej sytuacji jest wyjście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
25 minut temu, Prorok napisał:

Z wielkiej chmury mały deszcz...olaboga ile to miało nie spasc a tu na razie nakapalo 14 mm .

 

Mazowieckie stacje pokazują początek hiperinfekcji.. co było przed? Delan? Delan +SDHI? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
42 minuty temu, Prorok napisał:

Z wielkiej chmury mały deszcz...olaboga ile to miało nie spasc a tu na razie nakapalo 14 mm .

 

 

42 minuty temu, Prorok napisał:

Z wielkiej chmury mały deszcz...olaboga ile to miało nie spasc a tu na razie nakapalo 14 mm .

 

Poczekaj trochę.na chwilę obecną pada od nocy na zachodzie.juz jest 30litrow.i cały czas pada.nie zanosi się na przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Mazowieckie stacje pokazują początek hiperinfekcji.. co było przed? Delan? Delan +SDHI? 

Co nie było jutro rano wyjazd z interwencja...wolę teraz dołożyć 2-3 zabiegi niż latem pryskać co tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Dron napisał:

 

Poczekaj trochę.na chwilę obecną pada od nocy na zachodzie.juz jest 30litrow.i cały czas pada.nie zanosi się na przestanie.

Śledzę radary pogodowe i może już tylko pokapać ..ulewy z tych chmur nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Jak chłopy zabiegi porobione? Faban  poszedl do beczki z gibb na poprawę liścia aminokwasem, magnezem, mocznikiem i borem?

No i można było dać teppeki na mszyce i steward na zwojki.

Jabłko drogie to i w zabiegi można kasę pompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaś
5 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Jak chłopy zabiegi porobione? Faban  poszedl do beczki z gibb na poprawę liścia aminokwasem, magnezem, mocznikiem i borem?

No i można było dać teppeki na mszyce i steward na zwojki.

Jabłko drogie to i w zabiegi można kasę pompować.

Nie tylko ciecz kalifornia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Jak chłopy zabiegi porobione? Faban  poszedl do beczki z gibb na poprawę liścia aminokwasem, magnezem, mocznikiem i borem?

No i można było dać teppeki na mszyce i steward na zwojki.

Jabłko drogie to i w zabiegi można kasę pompować.

Zapomniałeś o algach i vyrer na zakwaszenie wody :)

Trzeba agresywnie chronić bo wszystko zmarzlo i każde jabłko jest na wagę złota.

Będzie po 6 za wagę w skrzyni.pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
13 minut temu, Prorok napisał:

Zapomniałeś o algach i vyrer na zakwaszenie wody :)

Trzeba agresywnie chronić bo wszystko zmarzlo i każde jabłko jest na wagę złota.

Będzie po 6 za wagę w skrzyni.pewne info

No tak, faktycznie mój błąd. A za dwa dni poprawka i cyk kolejne 500zl/ha.

A tak serio? U nas Sandomierz wieje. Jutro na noc możliwy jakiś zabieg. Przed desczem Delan 0.75kg/ha. Chyba bez interwencji zrobimy jednak zimno i szybko obeschło. 

A u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Dron

Na razie czysto ale moim zdaniem w tym roku będzie sporo sadow z grzybkiem.duzo osób bagatelizuje infekcje przez pogode właśnie.ja kilka lat temu nauczyłem się że nawet jak jest zimno to ochronę trzeba prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Dron napisał:

Na razie czysto ale moim zdaniem w tym roku będzie sporo sadow z grzybkiem.duzo osób bagatelizuje infekcje przez pogode właśnie.ja kilka lat temu nauczyłem się że nawet jak jest zimno to ochronę trzeba prowadzić.

E tam ;)

Zimno było zero infekcji.dopiero w czerwcu bedzie zdziwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...