Skocz do zawartości

Mrozy w sadach 2021


Prorok

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Prorok napisał:

Dokładnie tak... wszystko niedługo zostanie ugotowane..łącznie ze szklarniami,tunelami ,zadaszeniami itp itd

Po prostu chlop z pieniędzmi nie zna pojęcia dywersyfikacja.umie tylko kupować kolejne hektary i dosadzac.

A potem to już zostaje tylko narzekać na wszystkich dookoła :)))

Ale tak jest ze wszystkim, więc w tym wypadku żaden argument. ;) Wszystko ma swoje 5 minut, krótsze lub dłuższe, trzeba je tylko wykorzystać, żeby mieć hajs na kolejne 5 minut czegoś innego. ?

Obecnie nie ma chyba lepszego biznesu na wsi niż produkcja tunelowa owoców czy zadaszenia czereśni, mało kogo stać, ale kto ma ten zarabia. Skończy się to, to zacznie się coś innego jeszcze bardziej kosztownego, ale kto zarabia grubo teraz to będzie go stać. I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kupiec napisał:

Ale tak jest ze wszystkim, więc w tym wypadku żaden argument. ;) Wszystko ma swoje 5 minut, krótsze lub dłuższe, trzeba je tylko wykorzystać, żeby mieć hajs na kolejne 5 minut czegoś innego. ?

Obecnie nie ma chyba lepszego biznesu na wsi niż produkcja tunelowa owoców czy zadaszenia czereśni, mało kogo stać, ale kto ma ten zarabia. Skończy się to, to zacznie się coś innego jeszcze bardziej kosztownego, ale kto zarabia grubo teraz to będzie go stać. I tak w kółko.

Pełna zgoda...tylko ja nie zamierzam być najbogatszyna cmentarzu .walizek z pieniędzmi też nie muszą mi do trumny chować.

I mam to w d*pie . Mnie starczy .komu mało niech się zabija i nocuje w sadzie,żeby mieć więcej

To nie ma końca i ludziom wiecznie mało

Każdy człowiek dwa zycia.to drugie zaczyna się gdy zrozumie,że ma tylko jedno :)

Jedni to rozumieją wcześniej drudzy później a większość nigdy.

 

Pracujemy z agresywna chemia,jemy dziadostwo,chlejemy i palimy.kaxdy z nas ma szansę dowiedzieć się jutro że ma raka i czas odstawić łyżkę...

I co wtedy?????

Czy warty zabijać się o kolejny ha ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale w tych czasach kto nie inwestuje i się nie rozwija, to się może pakować i szukać pracy. Zobacz na przestrzeni 10 lat, kto nie inwestował i siedział na d*pie jak to się mówi to teraz nie ma czego szukać, inni za bardzo odjechali. A teraz robić wszystko na raz i inwestować no to się nie opłaca, bo koszta są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kupiec napisał:

Pełna zgoda, ale w tych czasach kto nie inwestuje i się nie rozwija, to się może pakować i szukać pracy. Zobacz na przestrzeni 10 lat, kto nie inwestował i siedział na d*pie jak to się mówi to teraz nie ma czego szukać, inni za bardzo odjechali. A teraz robić wszystko na raz i inwestować no to się nie opłaca, bo koszta są ogromne.

Już za późno na rozwój.kto się nie załapał to na chleb bedzie zarabiać .

Ceny wszystkiego są z kosmosu w odniesieniu do cen zbytu jabłek.

Kto przespał to niech śpi dalej bo i westycje go przerosną i tylko wpadnie s kredyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Nikt oprócz Ciebie nie ma czasu na pierdoły i pisanie na forum.

Jabłko ostro się ruszyło, muszę się bić na podwórkach z innymi, chłopy już same nie wiedzą ile brać za wagę, dzień dnia licytacja. ?

A Holender jeden za drugim dzwoni i chcą towar.

 

Ps. Skoro nawet w Sandomierzu mówią, że moreli coś tam w tym roku będzie to znaczy, że nie zmarzło nic. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Panie Proroku i Panie Kupiec. Nie nabijajcie się tak z tego Sandomierza, bo karma wraca i znowu Grójec przemrozi a Sandomierz oszczędzi. Będziemy tam u Was na Broniszach sprzedawać Boskopa po 100 za karton. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość TSA napisał:

Panie Proroku i Panie Kupiec. Nie nabijajcie się tak z tego Sandomierza, bo karma wraca i znowu Grójec przemrozi a Sandomierz oszczędzi. Będziemy tam u Was na Broniszach sprzedawać Boskopa po 100 za karton. 

Przecież tylko cytowałem wypowiedzi producentów.zero szydery.

Dla mnie to możesz sprzedać boskoopa i po 200.nie mam ,nie kupuje i nie rozumiem fenomenu tej odmiany.przyjedzie tir z boskopem z Holandii i zaklopsuje bronki na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 08:07, Kupiec napisał:

Ja się nie nabijam, skoro mówi się, że w Sandomierzu morele nie zmarzły jakoś mocno tzn, że nie zmarzły owoce w ogóle w takiej skali, żeby rynek to odczuł.

Kumaci to wiedza,reszta żyje marzeniami że znowu wszystko zmarzlo i będzie po 5 za wagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...