Skocz do zawartości

Mrozy w sadach 2021


Prorok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hahahaha

W 2018 sie sprzedawalo po 50 gr export fakt. Przemysłu poniżej 12 nie zbierałem bo nie mam idareda. 

Ale rok temu się sprzedawalo mniej więcej o tej porze po 3.2 za kg jabłka, wiec średnia 5 letnia biorąc pod uwagę ten i poprzednie  jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Hahahaha napisał:

W 2018 sie sprzedawalo po 50 gr export fakt. Przemysłu poniżej 12 nie zbierałem bo nie mam idareda. 

Ale rok temu się sprzedawalo mniej więcej o tej porze po 3.2 za kg jabłka, wiec średnia 5 letnia biorąc pod uwagę ten i poprzednie  jest ok. 

Gratuluje.nieustajace pasmo sukcesów.tak trzymać

P.s. W 2018nie zbierałem i za 13 gr... wszystko zostało pod drzewem i część na drzewie bo nie było szansy na tym zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Gratuluje.nieustajace pasmo sukcesów.tak trzymać

P.s. W 2018nie zbierałem i za 13 gr... wszystko zostało pod drzewem i część na drzewie bo nie było szansy na tym zarobić

za 13gr nie ale za 8gr i całą noc stałeś .Wstyd teraz ci się przyznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
8 godzin temu, Prorok napisał:

Zapytaj moich sąsiadów;)do niczego nie muszę się przyznawac... wszystko zgniło:)

A my wybieraliśmy wszystko w 2018 roku. Cóż ceny nie było ale żywności nie zmarnowaliśmy, w 2019 sprzedałem jabłka średnio wraz z przemysłem po 2.93zl. pozdrawiam.

Średnia z 18 i 19 r wyniosła 1.90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Jacek napisał:

A my wybieraliśmy wszystko w 2018 roku. Cóż ceny nie było ale żywności nie zmarnowaliśmy, w 2019 sprzedałem jabłka średnio wraz z przemysłem po 2.93zl. pozdrawiam.

Średnia z 18 i 19 r wyniosła 1.90

Kolego drogi, średnia z 2 lat nie jest miarodajna. Policz średnia z co najmniej 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie. Jadąc przez wgr lub erw to widać same pałace, kostka, budynki gospodarcze, woltaiki, sady przykryte siatkami antygradowymi, i jeppy cheroki lub X5. To z czego dokładacie do interesu a macie takie gospodarstwa?

To jak komuś źle to zawsze może pójść do biedronki lub Orlen na kasę. Pensja co miesiąc pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość Jan napisał:

Już nie przesadzajcie. Jadąc przez wgr lub erw to widać same pałace, kostka, budynki gospodarcze, woltaiki, sady przykryte siatkami antygradowymi, i jeppy cheroki lub X5. To z czego dokładacie do interesu a macie takie gospodarstwa?

To jak komuś źle to zawsze może pójść do biedronki lub Orlen na kasę. Pensja co miesiąc pewna.

Ja jak jadę przez Warszawę to widzę wielkie budynki, masa blokowisk,kina,stadiony teatry wszędzie kostka brukowa,asfalt.i za każdym razem jak jadę przez Warszawę i inne miasto w Polsce zawsze mijam auta za kilkaset tyś zł.a jednak w mieście też ludzie narzekają. Kolejny co nie potrafi zrozumieć że na wsi sprawiają się pokoleniami.i takie dobrobytu o jakich mówisz są w 1 na 10 gospodarstw albo i mniej.co nie zmienia faktu że Polak zawsze narzeka i zawsze mu źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Guest Jan said:

Już nie przesadzajcie. Jadąc przez wgr lub erw to widać same pałace, kostka, budynki gospodarcze, woltaiki, sady przykryte siatkami antygradowymi, i jeppy cheroki lub X5. To z czego dokładacie do interesu a macie takie gospodarstwa?

To jak komuś źle to zawsze może pójść do biedronki lub Orlen na kasę. Pensja co miesiąc pewna.

Heh, te wszystki pałace to Obajtka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Guest Jan said:

Już nie przesadzajcie. Jadąc przez wgr lub erw to widać same pałace, kostka, budynki gospodarcze, woltaiki, sady przykryte siatkami antygradowymi, i jeppy cheroki lub X5. To z czego dokładacie do interesu a macie takie gospodarstwa?

To jak komuś źle to zawsze może pójść do biedronki lub Orlen na kasę. Pensja co miesiąc pewna.

Eee takie tam Polaczkowe pisanie

Pałace są wszędzie a jesli są jakieś fortuny to pobudowane stopniowo z dziada, pradziada i dobrze to było przed embargiem.

Woltaiki? Mój teść co ma rentę założył sobie fotowoltaikę ...

Siatki antygradowe - a co mają nie dbać?

X5? A który rocznik?

Itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu...

Jabłka bez strat,u znajomych pestki straty po zimowym mrozie ...po ostatnich przymrozkach zero strat.

Inny znajomy mieszka w takim terenie,że gdy u niego są jabłka to wszędzie są...powiedział że jest dużo lepiej niż w zeszłym roku gdy mu prawie wszystko zmarzlo

Proszę zapomnieć o nieurodzaju i super cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Prorok napisał:

Wróćmy do tematu...

Jabłka bez strat,u znajomych pestki straty po zimowym mrozie ...po ostatnich przymrozkach zero strat.

Inny znajomy mieszka w takim terenie,że gdy u niego są jabłka to wszędzie są...powiedział że jest dużo lepiej niż w zeszłym roku gdy mu prawie wszystko zmarzlo

Proszę zapomnieć o nieurodzaju i super cenach.

Na chwilę obecną ?ma chwilę obecną straty są mało znaczące.chociaz zdarzają się sady gdzie straty w pakach są i 80%.Ale 20% wystarcza dla normalnego plonu. 

Raczej nie braknie.roznie może być.z cenami również. Wrzesień,październik będzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Wróćmy do tematu...

Jabłka bez strat,u znajomych pestki straty po zimowym mrozie ...po ostatnich przymrozkach zero strat.

Inny znajomy mieszka w takim terenie,że gdy u niego są jabłka to wszędzie są...powiedział że jest dużo lepiej niż w zeszłym roku gdy mu prawie wszystko zmarzlo

Proszę zapomnieć o nieurodzaju i super cenach.

Lubelskie. Potwierdzam słowa przedmówcy. Straty tylko w pestkach. W jablonoach 5-10% strat czyli nic. Pąka tyle ile długo ma Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Piotr napisał:

Lubelskie. Potwierdzam słowa przedmówcy. Straty tylko w pestkach. W jablonoach 5-10% strat czyli nic. Pąka tyle ile długo ma Polska.

Pestka dostała czereśnia trochę.wisnia praktycznie nie duszona.sliwka Ale nie od odmiany ale znikome straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Dron napisał:

Na chwilę obecną ?ma chwilę obecną straty są mało znaczące.chociaz zdarzają się sady gdzie straty w pakach są i 80%.Ale 20% wystarcza dla normalnego plonu. 

Raczej nie braknie.roznie może być.z cenami również. Wrzesień,październik będzie wszystko wiadomo.

Nigdy nie dzieli sprawiedliwie i zawsze się znajdą gospodarstwa z dużymi stratami.

Patrząc jednak całościowo to straty są żadne na chwilę obecną.

Może być duży opad czerwcowy ze wzgledu na mróz zima i przymrozki,ale to akurat byłoby na plus bo inaczej ostre przerzedzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Prorok napisał:

Nigdy nie dzieli sprawiedliwie i zawsze się znajdą gospodarstwa z dużymi stratami.

Patrząc jednak całościowo to straty są żadne na chwilę obecną.

Może być duży prąd czerwcowy ze wzgledu na mróz zima i przymrozki,ale to akurat byłoby na plus bo inaczej ostre przerzedzanie

Nie braknie .To ci mogę zagwarantować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rick

Nie wiem jak to jest z drzewami, ale byłem wczoraj u znajomego(Kuj-Pom), gdzie miał kwitnącą plantację truskawek okrytą grubą agrowłókniną P-30 i wszystkie kwiaty i pąki poszły. Część tylko tych mocno ściśniętych pąków ocalała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorok, chyba umowa nieaktualna, Tobie się w tym roku nie będzie opłacało, więc proponuję pomoc i etat, będziesz na BDF-ie siedział i sprzedawał, pasuje? ?

Paczka fajek, obiad i dniówka, ćwiartkę od czasu do czasu też Ci kupię, a z czasem poznasz ludzi to i coś postawią. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kupiec napisał:

Prorok, chyba umowa nieaktualna, Tobie się w tym roku nie będzie opłacało, więc proponuję pomoc i etat, będziesz na BDF-ie siedział i sprzedawał, pasuje? ?

Paczka fajek, obiad i dniówka, ćwiartkę od czasu do czasu też Ci kupię, a z czasem poznasz ludzi to i coś postawią. ?

Brzmi kusząco ;)zwłaszcza ta ćwiartka :)

Przemyślę temat.dziekuje za ofertę.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.inny by powiedział a dobrze ci tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Prorok napisał:

Brzmi kusząco ;)zwłaszcza ta ćwiartka :)

Przemyślę temat.dziekuje za ofertę.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.inny by powiedział a dobrze ci tak.

Otóż to. ✋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...