Skocz do zawartości

Mrozy w sadach 2021


Prorok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obiektywny

Zastanawiam się, czemu mój post nie został zamieszczony. Kolega kupiec obraża wszystkich i jego się nie cenzuruje. Ja napisałem tylko, że czytając jego wpisy mam wrażenie, że ma jakiś problem ze sobą. Ogólnie facet strasznie czasowy, ciągle wylewa tu swoje żale. Producentów ma za głupich roboli, dzięki którym on, Pan, dobrze żyje. No ale tylko on tu jaśnie oświecony.

Ps. Ciekawe czy to samo by pisał, gdyby musiał podpisać się imieniem i nazwiskiem.

A propos tematu u mnie dzisiaj -2.

 

---
Odpowiedź od Administracji:
Mija się Pan z prawdą gdyż Pana post został zamieszczony po edycji i w komentarzu zostało wyjaśnione dlaczego tak się stało.
Powyższa wypowiedź ma już wiekszy sens bo zawiera jakieś uzasadnienie i jest w temacie.
Wypowiedzi Kupca są również cenzurowane ale troche w innym trybie niż 'anonimów' - po prostu wypowiedzi zalogowanych pokazują się natychmiast i są sprawdzane dopiero po jakimś czasie - ale może też być tak, że trawa po drugiej stronie jest zieleńsza lub coś zostało pominięte (w tym drugim przypadku proszę zgłaszać naruszenie wraz z uzasadnieniem- w prawym górnym rogu wypowiedzi są trzy kropki)

I jeszcze uwaga generalna do wszystkich: proszę pisać na temat i nie zaśmiecać forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prorok napisał:

Nikogo tak nie nazwałem ale mogę ;)

I to nie będzie ocena tylko fakt.

Niebo jest niebieskie woda mokra a niektórzy urodzili się idiotami;)

''pan'' PROROK ma duże mniemanie o sobie. Jeżeli uważasz się za proroka to napisz tym niby mniej wiedzącym od ciebie scenariusz na najbliższe 5 lat . Na jesieni ,po zbiorach ,każdy logicznie myślący człowiek związany z sadownictwem potrafi przewidzieć scenariusz na najbliższe miesiące. Skąd pan Prorok wie czy sam w czyichś oczach nie jest idiotą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość sad 54 napisał:

''pan'' PROROK ma duże mniemanie o sobie. Jeżeli uważasz się za proroka to napisz tym niby mniej wiedzącym od ciebie scenariusz na najbliższe 5 lat . Na jesieni ,po zbiorach ,każdy logicznie myślący człowiek związany z sadownictwem potrafi przewidzieć scenariusz na najbliższe miesiące. Skąd pan Prorok wie czy sam w czyichś oczach nie jest idiotą???

Znowu nie zmarzlo:(

Może dziś;)

Mój scenariusz a właściwie dwa bo są przypadki losowe.

1.w przypadku braku klęsk żywiołowych czeka nas wzrost płacy siły roboczej,trudności zj ej dostępem oraz wzrost kosztów produkcji przy jednoczesnym wzroście wielkości produkcji i spadku cen...

Ni mniej niż więcej czeka nas redukcja liczby gospodarstw

2.w przypadku mrozów w kwitnienie punkt 1 przesunie się w czasie

Produkcja przesuwa się od Atlantyku na wschód.my wyłowiliśmy zachód nas wykosi wschód.kwestia 5 -7 lat.

Zachód ratuje się odmianami klubowymi i nie zwiększa produkcji.

Co robimy my???sadzimy...

 

Można mnie hejtowac,bluzgać itp co nie zmieni faktów...

 

W Holandii wciągu 50 lat liczba gospodarstw zmniejszyła się o 90% a produkcja o 50.

Coraz trudniej zarabiać w sądownictwie i będzie gorzej moim zdaniem.

Nie zgadzasz się z tym?masz do tego prawo tylko podaj swoje argumenty zamiast nazwać mnie debilem.

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Wandalin lubelskie pozamiatane. Dziś temp najniższa -5,3C. Mróz zaczął się od godziny 21. 

Na+...źle to wygląda

Jeszcze nic nie pozamiatane.zwlaszcza jabłonie.nie na każdej odmiane jest zielony pak a ty już siejesz popelinę

Pestkowe faktycznie przy tej temperaturze szans nie mają ale jabłonie przeżyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Obiektywny napisał:

Zastanawiam się, czemu mój post nie został zamieszczony. Kolega kupiec obraża wszystkich i jego się nie cenzuruje. Ja napisałem tylko, że czytając jego wpisy mam wrażenie, że ma jakiś problem ze sobą. Ogólnie facet strasznie czasowy, ciągle wylewa tu swoje żale. Producentów ma za głupich roboli, dzięki którym on, Pan, dobrze żyje. No ale tylko on tu jaśnie oświecony.

Ps. Ciekawe czy to samo by pisał, gdyby musiał podpisać się imieniem i nazwiskiem.

A propos tematu u mnie dzisiaj -2.

Jak ktoś jest głupi to owszem, mam go za głupka. Jak ktoś nie potrafi poprawnie napisać podstawowych słów języka polskiego to masz rację, również mam go za głupka.

Szanuję ludzi z którymi można normalnie pogadać i handlować, a nie wielkich rekinów biznesu co to krzyczą w kwietniu, że jabłka braknie na drugi rok i kupiec uja się zna i uja wie. Wiecznie im zmarzło, wiecznie dokładają, wiecznie się nie opłaca, na takich to sram.

Jak nie potrafisz znaleźć czasu na internet to miej pretensje do siebie, a nie czepiasz się, że ktoś umie sobie wszystko zorganizować. Zwłaszcza w czasach internetu w komórce.

Ps. Ciekawe czy jakbyś ty się miał podpisać z imienia i nazwiska to czy byś w ogóle potrafił? ??

Ps 2. Nie tylko ja jestem tu oświecony, Prorok też i mimo tego, że czasem mnie wkurrr to przynajmniej ma jakąś wiedzę na temat sadownictwa i potrafi myśleć. ✋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kupiec napisał:

Jak ktoś jest głupi to owszem, mam go za głupka. Jak ktoś nie potrafi poprawnie napisać podstawowych słów języka polskiego to masz rację, również mam go za głupka.

Szanuję ludzi z którymi można normalnie pogadać i handlować, a nie wielkich rekinów biznesu co to krzyczą w kwietniu, że jabłka braknie na drugi rok i kupiec uja się zna i uja wie. Wiecznie im zmarzło, wiecznie dokładają, wiecznie się nie opłaca, na takich to sram.

Jak nie potrafisz znaleźć czasu na internet to miej pretensje do siebie, a nie czepiasz się, że ktoś umie sobie wszystko zorganizować. Zwłaszcza w czasach internetu w komórce.

Ps. Ciekawe czy jakbyś ty się miał podpisać z imienia i nazwiska to czy byś w ogóle potrafił? ??

Ps 2. Nie tylko ja jestem tu oświecony, Prorok też i mimo tego, że czasem mnie wkurrr to przynajmniej ma jakąś wiedzę na temat sadownictwa i potrafi myśleć. ✋

O przepraszam ...nikogo nie wkurrr.

Wy tylko nie potraficie odebrać ironii :))) i nie kumacie kiedy żartuje a kiedy nie:)))

 

Choć zdarza się,że napiszę coś bez ironii i zwykle jest to dłuższy komentarz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

My to jesteśmy małe robaczki , w wielkiej Rosji tegoroczna wiosna jest najcieplejsza od 140 lat i tam już wszystko kwitnie na bogato a tu kilka nocy mają od natury na sporym ------!! otrzymać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Na+...źle to wygląda

Jeszcze nic nie pozamiatane.zwlaszcza jabłonie.nie na każdej odmiane jest zielony pak a ty już siejesz popelinę

Pestkowe faktycznie przy tej temperaturze szans nie mają ale jabłonie przeżyją

Na + ale dla ciebie. U mnie druga noc z przymrozkiem poniżej minus 5c. Opole lubelskie bez jabłek w tym roku. Okolice kluczkowic, niesiolowic , cwiatalki temp spadła do minus 7.5c. gorzej to wygląda niż w 2017 roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość Jan napisał:

Na + ale dla ciebie. U mnie druga noc z przymrozkiem poniżej minus 5c. Opole lubelskie bez jabłek w tym roku. Okolice kluczkowic, niesiolowic , cwiatalki temp spadła do minus 7.5c. gorzej to wygląda niż w 2017 roku..

Wrócimy do tematu w czerwcu.

Matka natura coś zostawila

Czy sad był do rze przygotowany do zimy?odżywiony i wypoczęty?

Czy późny zbiór,długi wzrost i mało jabłek?

Jak z zapakowaniem?

 

Najłatwiej to lamentować...regalisuj,może coś utrzymasz.nie poddawaj się i rób co możesz zamiast marudzić.

Tez miałem taki mróz zeszłym roku tylko sad wypoczęty  i było dobrze:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

My to jesteśmy małe robaczki , w wielkiej Rosji tegoroczna wiosna jest najcieplejsza od 140 lat i tam już wszystko kwitnie na bogato a tu kilka nocy mają od natury na sporym ------!! otrzymać .

Nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku;)

Naszym największym problemem na dziś jest konkurencja polsko Polska i może na tym się skupmy.

Nie mamy globalnych marek,klubów,własnych odmian, marketingu....mamy tylko TANIE JABLKA i na ich produkcji trudno zarobić.

 

Liczenie na to,że sąsiadowi zmarznie nam nie jest krótkowzroczne i niezbyt perspektywiczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Wrócimy do tematu w czerwcu.

Matka natura coś zostawila

Czy sad był do rze przygotowany do zimy?odżywiony i wypoczęty?

Czy późny zbiór,długi wzrost i mało jabłek?

Jak z zapakowaniem?

 

Najłatwiej to lamentować...regalisuj,może coś utrzymasz.nie poddawaj się i rób co możesz zamiast marudzić.

Tez miałem taki mróz zeszłym roku tylko sad wypoczęty  i było dobrze:)

 

Późno zbiór ze względu na pogodę i dostępność siły roboczej. Długi wzrost ze względu na opady które na przełomie września i października wyniosły w mojej lokalizacji 180l M2.  Plony przyzwoite ale nie rekordowe. 

Jonagoldy, idaredy nie zaowocują w mojej okolicy. Jestem sadownikiem 35 lat, wiem co mówię.  Czereśnie, wiśnie poszły w 99%.

To nie były chwilowe spadki temperatury. Od godziny 22 do 8 utrzymywała się temperatura poniżej 0. Po 2 w nocy było już poniżej 4 kreski na termometrze. 

To nie przymrozek a mróz. 

W tamtym roku miałem 6 nocy z przymrozkiem (max. -2.5c)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gość Jan napisał:

Późno zbiór ze względu na pogodę i dostępność siły roboczej. Długi wzrost ze względu na opady które na przełomie września i października wyniosły w mojej lokalizacji 180l M2.  Plony przyzwoite ale nie rekordowe. 

Jonagoldy, idaredy nie zaowocują w mojej okolicy. Jestem sadownikiem 35 lat, wiem co mówię.  Czereśnie, wiśnie poszły w 99%.

To nie były chwilowe spadki temperatury. Od godziny 22 do 8 utrzymywała się temperatura poniżej 0. Po 2 w nocy było już poniżej 4 kreski na termometrze. 

To nie przymrozek a mróz. 

W tamtym roku miałem 6 nocy z przymrozkiem (max. -2.5c)...

 

W zeszłym roku było w mojej okolicy ponad 20 nocy z temperatura ponizej 0 z czego 4 lub 5 poniżej -4...

Zbiór jabłek miałem prawie normalny a jak na takie warunki to bardzo dobry.

Czereśnie w zeszłym roku w mojej okolicy zmarzły w pąku w marcu.nawet nie zakwitły.

Wiśnie przeżyły to całkiem dobrze dlatego ceny były niskie.

Ty wiesz co mówisz a to matka natura decyduje co będzie...my ją możemy trochę wspomóc używając różnych produktów.

Powtórzę...nie lamentuj tylko działaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Sandomierza-6. Mróz przez całą noc. Od -1 00 30. 

Straty to są z zimy, a teraz się powiększają. 

Ogólnie prorok i ten drugi kupczyk ktoremu słoma z butów wystaje, na siłę próbują robić  siebie wielkich filozofów. Pewnie chlopaczki siedzicie przed wpisem i wertujecie słownik języka  polskiego aby ubrać swoje wypociny w jak najlepsze słowa:D

...

Zgadzam się z tym że wypowiada się tu duzo osób, którym ciężko się wysłowić ale zaliczacie się do nich również wy.

O handlu nie macie pojęcia 

Pozdrawiam normalnych, ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto obraźliwy fragment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
32 minuty temu, Gość Marek napisał:

Okolice Sandomierza-6. Mróz przez całą noc. Od -1 00 30. 

Straty to są z zimy, a teraz się powiększają. 

Ogólnie prorok i ten drugi kupczyk ktoremu słoma z butów wystaje, na siłę próbują robić  siebie wielkich filozofów. Pewnie chlopaczki siedzicie przed wpisem i wertujecie słownik języka  polskiego aby ubrać swoje wypociny w jak najlepsze słowa:D

...

Zgadzam się z tym że wypowiada się tu duzo osób, którym ciężko się wysłowić ale zaliczacie się do nich również wy.

O handlu nie macie pojęcia 

Pozdrawiam normalnych, ...

Zgadzam się kolego Marek  z Tobą 

Chciałbym zobaczyć ich gospodarstwa i sady. Ja produkuje 1200 ton jabłek i to chyba mój drugi wpis na tym forum. Żaden poważny i szanujący się producent nie ma czasu na pisanie takich chamskich i burackich postów. To świadczy o ich braku kultury i dobrego wychowania.

Co do strat mrozowych dzisiaj -5okolice  Warki . Jutrzejsza noc zapowiada się jeszcze gorzej. Spokojnie Panowie kleski urodzaju na pewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...