Skocz do zawartości
Advertisement

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement
  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Krzysiek

Jablko slabo,nie oplaca sie,no jest niewesolo,rok lepiej,rok gorzej,ciekaw jestem co bedzie dalej z Borowka...?Ludzie sadza na nowiznach,w miejscach gdzie byl sad,albo..na mokradlach,sadza i sadza,niby letni owoc,raczej chetnych do zbioru nie powinno brakowac bo cieplo i dniowka tez niezla wychodzi..ale ogrom nasadzen chyba zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Gardner napisał:

Zbyt kiepski ciężko sprzedać za dobre pieniądze. 

Jeśli jest 7+ i prawie całą czerwona nie ma żadnego problemu ze zbytem.

Jedyny problem jest z ceną.
Ewelinę mam od 12 lat i mam jakieś doświadczenie w produkcji i handlu.

Nie jest to odmiana pozbawiona wad, ale każdy sam musi zdecydować czy warto ją posadzić.produkcje wzrasta i kłopoty w handlu oczywiście się pojawia.trzeba być tego świadomym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
3 godziny temu, Gość Yapko napisał:

Chłopy jak z jednością yapka? U mnie prince w KA ja już tylko 5.8. Jak u was

Łooo chooopie to żeś mocno przepryskał wapnem, musi mrówczan i chlorek co 3 dni a do tego bez wątpienia aminokwasy i to koniecznie roślinne też były podawane. U mnie słabo tylko 7.2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W dniu 9.01.2021 o 21:37, Gość Bartek napisał:

I 30% przemysłu.dziekuje                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Z super towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość gość napisał:
  W dniu 9.01.2021 o 21:37, Gość Bartek napisał:

I 30% przemysłu.dziekuje                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Z super towaru.

i jeszcze zapomniales o II KLASIE tez tam z 20%...Chyba,ze nie biora...Moja rada: odbierac od grup i  II klase i przemysl,a jablka wazyc u siebie,bo mozna byc niemilo zaskoczonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Najśmieszniejsze jest to ,że popyt na jabłka jest ogromny,wszyscy chcą u nas kupować...oczywiście na reexport i nawet chcą płacić więcej...ale po co?jak ludzie sami wystawiają ceny w ogłoszeniach...0,9 zł, 1zł...chyba sadownik to jest jakiś dotychczas nieopisany stan umysłu?Wszyscy potrafią sobie policzyć koszty...wszyscy wiedzą za ile im się opłaca,tylko nie sadownik,po co te wydajności z ha, po co najwymyślniejsze programy ochrony,odżywki,nawozy,cuda wianki,jeśli sami sobie zje...cie efekt końcowy?jeden przed drugim...ja sprzedałem ,sąsiad nie...ooo...wysypał na patelnię..jak fajnie...Ludzie!!Obudźcie się!! Wszyscy zarabiają na waszym towarze tylko nie wy!!Ale kur...z innej beczki...jestem sobie na Zjazdowej w Łodzi na zakupach...pada śnieg z deszczem,wieje...pod wiatami ,pod dachem kilku sprzedających,reszta pod gołym niebem...pytam dlaczego...pod tą wiatą to drożej jest stać czy jak?Nieee...pod wiatą to kupca nie ma!!!??No to mówię ..a jakbyście wszyscy pod tę wiatę przejechali to kupiec co by zrobił?Ano nie wiadomo...tak już jest i tyle.Jak ma was ktokolwiek szanować jak sami siebie nie szanujecie??!!!...jedzie sobie taki kupiec..w ciepłym samochodzie i co myśli?No debile,bo nie inaczej.Sadownik to stan umysłu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkt kolego sadowniku.

Otwierają? Nikt nie otwiera, chociaż nie bardzo jest co otwierać bo dużo w moich okolicach, Warka, ludzi już wyprzedalo towar. Oczywiście wiem ze nigdy nie zabraknie. Ale jest masa po gradzie

Cena też powoli do góry, telefony się urywają  :)

już dziś za 5,6 odmian można wziąć 2 zł za kg na wagę także luuuuuz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Marcin napisał:

W punkt kolego sadowniku.

Otwierają? Nikt nie otwiera, chociaż nie bardzo jest co otwierać bo dużo w moich okolicach, Warka, ludzi już wyprzedalo towar. Oczywiście wiem ze nigdy nie zabraknie. Ale jest masa po gradzie

Cena też powoli do góry, telefony się urywają  :)

już dziś za 5,6 odmian można wziąć 2 zł za kg na wagę także luuuuuz:)

Wymień chociaż by 1 odmianę po 2 zł oprócz gali pasek.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość sadownik napisał:

Najśmieszniejsze jest to ,że popyt na jabłka jest ogromny,wszyscy chcą u nas kupować...oczywiście na reexport i nawet chcą płacić więcej...ale po co?jak ludzie sami wystawiają ceny w ogłoszeniach...0,9 zł, 1zł...chyba sadownik to jest jakiś dotychczas nieopisany stan umysłu?Wszyscy potrafią sobie policzyć koszty...wszyscy wiedzą za ile im się opłaca,tylko nie sadownik,po co te wydajności z ha, po co najwymyślniejsze programy ochrony,odżywki,nawozy,cuda wianki,jeśli sami sobie zje...cie efekt końcowy?jeden przed drugim...ja sprzedałem ,sąsiad nie...ooo...wysypał na patelnię..jak fajnie...Ludzie!!Obudźcie się!! Wszyscy zarabiają na waszym towarze tylko nie wy!!Ale kur...z innej beczki...jestem sobie na Zjazdowej w Łodzi na zakupach...pada śnieg z deszczem,wieje...pod wiatami ,pod dachem kilku sprzedających,reszta pod gołym niebem...pytam dlaczego...pod tą wiatą to drożej jest stać czy jak?Nieee...pod wiatą to kupca nie ma!!!??No to mówię ..a jakbyście wszyscy pod tę wiatę przejechali to kupiec co by zrobił?Ano nie wiadomo...tak już jest i tyle.Jak ma was ktokolwiek szanować jak sami siebie nie szanujecie??!!!...jedzie sobie taki kupiec..w ciepłym samochodzie i co myśli?No debile,bo nie inaczej.Sadownik to stan umysłu????

Polać mu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sadownicy proszę o poradę. Najprawdopodobniej rozszczelnila mi się komora bo tlen przez tydzień urósł do 4,4% i rośnie,  co2  normie 1,8. Czy jest szansa , że jabłko wytrzyma jeszcze miesiąc? Jędrność 6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Roman napisał:

Koledzy sadownicy proszę o poradę. Najprawdopodobniej rozszczelnila mi się komora bo tlen przez tydzień urósł do 4,4% i rośnie,  co2  normie 1,8. Czy jest szansa , że jabłko wytrzyma jeszcze miesiąc? Jędrność 6,5

Sprawdź płyn w syfonie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sadownik

Jabłko na obieranie płacą sami 0,6 zł a wczoraj patrzę na igrit  i oczom nie wierzę...ktoś chce za ładnego idareda z chłodni 0,6 zł!! Widzieliście to? Zatem zwracam się do owego sprzedawcy..:Czemuś nie wysypał tego na jesieni  durniu jeden tylko wkur.... asz.ludzi teraz?Na chleb nie masz?To do cięcia idź za 180 zł na dzień, na pewno na chleb starczy jeszcze na waciki dla kobity zostanie??.Wracając do Zjazdowej..przejedźcie się kiedyś specjalnie nawet zobaczyć to koczownicze plemię czerwononosych beduinów między zasypanymi śniegiem skrzynkami...tylko jurt tam brakuje normalnie,jeszcze żeby to drożej było...ale ceny niższe niż na export lub bardzo podobne...aszzz...szkoda gadać,to już nawet nie jest śmieszne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość sadownik napisał:

Jabłko na obieranie płacą sami 0,6 zł a wczoraj patrzę na igrit  i oczom nie wierzę...ktoś chce za ładnego idareda z chłodni 0,6 zł!! Widzieliście to? Zatem zwracam się do owego sprzedawcy..:Czemuś nie wysypał tego na jesieni  durniu jeden tylko wkur.... asz.ludzi teraz?Na chleb nie masz?To do cięcia idź za 180 zł na dzień, na pewno na chleb starczy jeszcze na waciki dla kobity zostanie??.Wracając do Zjazdowej..przejedźcie się kiedyś specjalnie nawet zobaczyć to koczownicze plemię czerwononosych beduinów między zasypanymi śniegiem skrzynkami...tylko jurt tam brakuje normalnie,jeszcze żeby to drożej było...ale ceny niższe niż na export lub bardzo podobne...aszzz...szkoda gadać,to już nawet nie jest śmieszne???

Cały czas powtarzam.sami nie szanujemy siebie więc jak inni mają nas szanować???

Dopóki połowa jabłek nie zostanie w sadzie ta druga połowa nie zdrożeje do zadowalającego poziomu.

Ale do kogo te słowa jak sadownik lubi pracować za darmo....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
1 godzinę temu, Gość sadownik napisał:

Jabłko na obieranie płacą sami 0,6 zł a wczoraj patrzę na igrit  i oczom nie wierzę...ktoś chce za ładnego idareda z chłodni 0,6 zł!! Widzieliście to? Zatem zwracam się do owego sprzedawcy..:Czemuś nie wysypał tego na jesieni  durniu jeden tylko wkur.... asz.ludzi teraz?Na chleb nie masz?To do cięcia idź za 180 zł na dzień, na pewno na chleb starczy jeszcze na waciki dla kobity zostanie??.Wracając do Zjazdowej..przejedźcie się kiedyś specjalnie nawet zobaczyć to koczownicze plemię czerwononosych beduinów między zasypanymi śniegiem skrzynkami...tylko jurt tam brakuje normalnie,jeszcze żeby to drożej było...ale ceny niższe niż na export lub bardzo podobne...aszzz...szkoda gadać,to już nawet nie jest śmieszne???

Nie wyzywaj ludzi, tylko jedź i zobacz ten towar za 0,6pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość s napisał:

Nie wyzywaj ludzi, tylko jedź i zobacz ten towar za 0,6pln

Dlaczego stwierdzenie faktu niby ma być wyzywaniem ludzi???

Woda jest mokra niebo niebieskie a ktoś zbierający przemysł po 8 gr jest idiota...same fakty bez obrażania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Dlaczego stwierdzenie faktu niby ma być wyzywaniem ludzi???

Woda jest mokra niebo niebieskie a ktoś zbierający przemysł po 8 gr jest idiota...same fakty bez obrażania

tak samo jak osoba która próbuje z tym stwierdzeniem polemizować, w 18 jak i mój kolega jedyni na wsi zostawilismy przemysł pod drzewami to się cała wieś  z nas śmiała, tak wyglądają niestety polskie realia, a wieś obok pobili się ludzie w kolejce na skupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Lech napisał:

tak samo jak osoba która próbuje z tym stwierdzeniem polemizować, w 18 jak i mój kolega jedyni na wsi zostawilismy przemysł pod drzewami to się cała wieś  z nas śmiała, tak wyglądają niestety polskie realia, a wieś obok pobili się ludzie w kolejce na skupie

Ja zostawiłem jabłka na drzewie o tym co pod nawet nie wspominam.poszlo hasło ,że sprzedaje gospodarkie;)

Przeżyłem 18,19,20 to może i dam radę 21..byle wesoło było:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...