Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

23 minuty temu, Gość Tga napisał:

Co nam prorokujesz na następne miesiące handlu proroku? Ładne jabłko zapłaci?

To zależy od sadowników.jesli będą oddawać za tyle za ile im ktoś krzyknie to nie zapłaci.

Nie mówię,żeby wstrzymywać sprzedaż tylko żeby ostro negocjować.

Jeśli wiesz,że w skrzyni masz towar nie opuszczaj ceny tylko uważaj żeby nie przegiąć.

Cudu nad Wisłą nid będzie ale myślę,że przyzwoite pieniądze można będzie wziąć za dobre jabłko.

Szrot na taśmę powinien być jesienią sypniety i nie rozumiem sadowników,którzy go przechowuja w KA.

Jedyna możliwościa wzrostu ceny pozna wiosna jest kiepskie przechowanie jablek.korek ,rozpadu,czekolada jeśli wystąpią masowo i połowa komór poleci nx taśmę cenx może skoczyć ale co z tego skoro średnia i tak będzie słaba.zadna pociecha.

Sadownicy teraz zaczynają panikować.sa jeszcze przechowalnie,ale to szrot.

W chłodni dominuje wosk i korek.

Otwierają się komory KA..

Dużo jabłka ale nie ma co kupić bo jakość słaba.sadoenicy chcą za wagę grupy na sortownie...

Ktoś musi zmięknąć;)

Trudno przewidzieć jak to się rozwinie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich rejonach (Biała Rawska) podobnie, komory pełne a połowa towaru to przemysł, każdy spodziewał się 3pln i wkładał wszystko co było na drzewie łącznie z przemysłem, do tego masa towaru się otłuściła i nie miłosierny korek. Fakty są takie że jeszcze parę tygodni i BDFy będą latać więcej niż jesienią, całe komory będą sypane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Bart napisał:

Może ten 11 kupić zaplacilby więcej.a może czas wysłać drona w poszukiwaniu kupca.a jak już sam wydzwaniasz tzn że zwieracze puszczaja. Ja mimo posiadania chłodnia sprzedałem wszystko z drzewa bo cena mi pasowała.szampiona też.nie czekam na 3zl. 

Gratuluje.nieustajace pasmo sukcesów.

Zapomniałeś dopisać hahaha.

Jakbym miał ciśnienie to bym rozgazowal i podał.na razie sonduje rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Fabian napisał:

Jeszcze się zdziwisz po ile będą oddawać , 

Jabłek w lubelskim jest oporowo w chłodniach zwykłych, kontroli nie ruszają też trzymają  jeśli chodzi o tonaż ale jakość żadna, 

po niedzieli przemysł 30 groszy  to i export zjedzie w dół.

Kazdy czeka na maja na PIŃĆ oby tylko nie było piedziesiat.

może 20gr ten przemysł, wszystkie przetwórnie nie ruszyły jeszcze po świętach i ktoś się stara sztucznej paniki narobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
9 godzin temu, Gość Adam napisał:

W moich rejonach (Biała Rawska) podobnie, komory pełne a połowa towaru to przemysł, każdy spodziewał się 3pln i wkładał wszystko co było na drzewie łącznie z przemysłem, do tego masa towaru się otłuściła i nie miłosierny korek. Fakty są takie że jeszcze parę tygodni i BDFy będą latać więcej niż jesienią, całe komory będą sypane.

Na razie nic złego w komorach się nie dzieje.Na jakich odmianach Masz (niemiłosierny korek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
2 godziny temu, Gość Gość s napisał:

Na razie nic złego w komorach się nie dzieje.Na jakich odmianach Masz (niemiłosierny korek)?

Janusze ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości. Może tak coś w temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doświadczony życiem
Godzinę temu, Gość Tolek napisał:

Alpigala czy posiada ktoś ten sport gali ?? Jakie opinie 

Obserwuję od 3 lat,map 20 drewek na probę,wiązałem wielkie nadzieje z tym sportem,jako taką lepszą galę brookfield,niestety wydaje mi się że jest bardzo podatna na regresjie,chociaż 3 lata to jest za mało że by oceniać,przynajmniej 10 lat potrzeba.ale sam Dalival niezbyt mocno promuję tego sporta,a może ktoś wypowie się o Darek Ann,wiem że też nowość,ale może pierwsze spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gość Doświadczony życiem napisał:

Obserwuję od 3 lat,map 20 drewek na probę,wiązałem wielkie nadzieje z tym sportem,jako taką lepszą galę brookfield,niestety wydaje mi się że jest bardzo podatna na regresjie,chociaż 3 lata to jest za mało że by oceniać,przynajmniej 10 lat potrzeba.ale sam Dalival niezbyt mocno promuję tego sporta,a może ktoś wypowie się o Darek Ann,wiem że też nowość,ale może pierwsze spostrzeżenia

Czyli nie jest taka stabilna .  Ciężko znaleźć sport który będzie stabilny . Chyba takiego nie ma.  Wsadzić gale must i nie będę się denerwowal . Wszystkiego jest do woli , trzeba sadzic to co się sprzedaje.  Myślę również nad ligolem red . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mączniak,kwitnie cały rok uważać na zarazę,gorzka zgnilizna jabłek b.wrazliwa,trudno się przerzedza.b.latwo się ordzawia

Kwitnie długo,późno i b.obficie,nawet na jednorocznym drewnie,plenna,drzewo zdrowe,

Nie każda jest czerwona.


Żaden wielki rarytas.,ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wsiowy chlop
3 godziny temu, Gość bart napisał:

Mączniak,kwitnie cały rok uważać na zarazę,gorzka zgnilizna jabłek b.wrazliwa,trudno się przerzedza.b.latwo się ordzawia

Kwitnie długo,późno i b.obficie,nawet na jednorocznym drewnie,plenna,drzewo zdrowe,

Nie każda jest czerwona.


Żaden wielki rarytas.,ale tragedii nie ma.

A jak ze zbytem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Wsiowy chlop napisał:

A jak ze zbytem??

Jak ze wszystkim...gdy potrzebują to zapłacą,jak nie potrzebują to rewelacji nie ma.miliona na tym nie zarobisz.

W 18r 80 gr w 19r 1,6 w 20r 1,8  więc rarytasów nie ma , tragedii też nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czuć ożywienie, ? IGRIT  dużo  ogłoszeń , że swojego przykładu powiem że w firmach z którymi handluje czuć większą zainteresowanie towarem,  ale tych "wolnych skoczków " którzy zawsze lądowali w karton jakby mniej . Dużo mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...