Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Nie przesadzaj jakbys mial wejscie na jakis markecik to bys tak nie pisal oszty zazdrosniku ? a tak musisz stac w deszczu na gieldzie i siedziec na pace starego lublina 

Weź gościu już przestań się tu udzielać , bo jesteś prowokatorem ! Co ty dobrego do dyskusji wnosisz oprócz zamętu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stanczyk

Interesujecie się biedronką a oni dobrze wiedzą co robią ,po co mają ochłapy wyrzucać jak zrobią promocję i sprzedają od reki bez kiszenia towaru. Teraz we wrześniu już kupują na zimę więc pójdą jak świeże bułeczki później wystawią cenę jak im będzie pasować. Znajomy dzwonił po klientach co rozwozi im na zimę ma sporo stałych i też mówią ze widzieli w Lidlu po 60gr czy na rynkach po -70-80 kilowane a nie interesuje ich ze to ziemniak może być jakoś przemysłowy. Teraz dużo osób patrzy na cenę.Ten rok jest specyficzny wszystko drożej  a ciekawe jak będzie z pyrą . Bardzo dużo osób przetrzymuje ziemniaka do  nowego roku bo cena ma ładnie podskoczyć .  Bo nie jest tak wesoło jak by się wydawało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Bogaty napisał:

Jak można sprzedawać ziemniaka w tych czasach po 5 zł przecież to się kompletnie nie opłaca cala Polska się z was śmieje co wy w tych Proszowicach robicie.

Niewiem skąd jesteś ale dzis pare telefonów z kujaw cena wyjściowa 400 tona plus wiadomo cos do zbicia 2-3 gr to czy to az taki przeskok te 5 zl z proszowic a to z kujaw ? I to duze gospodarstwa , jeden mowi ze musi sprzedać z 150 ton bo i tak sie nie pomieści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Esk napisał:

Może to handlarze wstawjają te ogłoszenia żeby cenę zbić,  przecież ta cena nie pokrywa kosztów produkcji. 

Raczej nie . Ja rozumiem , że nie każdy ma gdzie przechować lub transportu nie ma , ale chyba ludzie widzą jak wszystko drożeje przykładowo nawozy . Więc z czego bierze się taka zbiorowa głupota ?  Chłopy idźcie do pracy jak nie umiecie gospodarować i po problemie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gość Lolo napisał:

Raczej nie . Ja rozumiem , że nie każdy ma gdzie przechować lub transportu nie ma , ale chyba ludzie widzą jak wszystko drożeje przykładowo nawozy . Więc z czego bierze się taka zbiorowa głupota ?  Chłopy idźcie do pracy jak nie umiecie gospodarować i po problemie . 

No nawozy to już kosmos się robi. Dziś cennik wzięliśmy sól potasowa 2280. Fosforan 3200. RSM 26 1640. Polifoska 6 2450.  Saletrosan 26 1830. Tylko brać i siac A za 5 zł za worek jak ktoś sprzeda to już nawozu nie kupi bo nie będzie miał za co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość OpolskiDżonun
52 minuty temu, Gość Lolo napisał:

Raczej nie . Ja rozumiem , że nie każdy ma gdzie przechować lub transportu nie ma , ale chyba ludzie widzą jak wszystko drożeje przykładowo nawozy . Więc z czego bierze się taka zbiorowa głupota ?  Chłopy idźcie do pracy jak nie umiecie gospodarować i po problemie . 

Oho gospodarzyna się znalazl...musisz zrozumieć że nie każdy ma pół hektara czy tam pół ara kartofla jak TY ...chłopie są gospodarstwa co mają bardzo dużo tego ziemniaka i powiedz mi co oni mają zrobić...ZBIOROWA GLUPOTA?PSSSS Przemysl to co piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Oho gospodarzyna się znalazl...musisz zrozumieć że nie każdy ma pół hektara czy tam pół ara kartofla jak TY ...chłopie są gospodarstwa co mają bardzo dużo tego ziemniaka i powiedz mi co oni mają zrobić...ZBIOROWA GLUPOTA?PSSSS Przemysl to co piszesz 

Ci co mają setki hektarów ziemniaków to mają zbyt zapewniony w momencie sadzenia i napewno umieją liczyć, poniżej kosztów to nawet nie będą kopać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polifoniaka
5 godzin temu, Gość Esk napisał:

Ci co mają setki hektarów ziemniaków to mają zbyt zapewniony w momencie sadzenia i napewno umieją liczyć, poniżej kosztów to nawet nie będą kopać. 

nie jest tak do końca bo dużo osób ma na kontrakty ziemniaka czy na skrobie czy na frytki itp ale i tak wsadzają więcej ziemniaka bo też o takich słyszałem u mnie w okolicy jest kilka osób co mają od 0,5- 1 hektara ziemniaków i jak byś chciał teraz kupić ziemniaka na zimę to nikt nie sprzeda taniej niz  0,8-1zł  po prostu każdy czeka aż cena wzrosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Fhu napisał:

Niewiem skąd jesteś ale dzis pare telefonów z kujaw cena wyjściowa 400 tona plus wiadomo cos do zbicia 2-3 gr to czy to az taki przeskok te 5 zl z proszowic a to z kujaw ? I to duze gospodarstwa , jeden mowi ze musi sprzedać z 150 ton bo i tak sie nie pomieści 

Nie róbcie handlarzyki już nagonki na niskie ceny, bo teraz 400 zł i jeszcze 2-3 gr do zbicia to już nawet kosztów nie pokrywa. A w sklepach 2.50 to znowu chcecie napychac se kieszenie bez roboty. W ubiegłym roku też było oh i ach ile towaru jest, a później co? Gucio marzec i już było po towarze. Jak Ukraina ruszy to znów fito zaczynam robić i w d*pie was mam handlarzyki. Wolę tam sprzedać niż wam trzymać, bo nie potraficie szanować ręki co was karmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pionek w grze
7 godzin temu, Gość Esk napisał:

Ci co mają setki hektarów ziemniaków to mają zbyt zapewniony w momencie sadzenia i napewno umieją liczyć, poniżej kosztów to nawet nie będą kopać. 

właśnie rok temu ci najwięksi byli najpazerniejsi i posadzili jeszcze więcej w tym roku tez takich nie brakuje.  u mnie w okolicy wsadzą rolnicy 0d 0,5 -1,5 hektara mają na swoje potrzeby nie ma ceny to idzie nadwyżka na paszę dla bydła nie mają takiego czegoś jak w Sieradzu czy Wieluniu ze woreczki rok temu po 2,5-3zł i się cieszą ze są Januszami biznesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniak

Te 40 gr/kg w tym roku to i tak jest mniej, niż 30 gr/kg w ubiegłym roku. Więc o zwrocie kosztów produkcji przy tej cenie nie ma mowy. I przy tej "wspaniałej" wydajności. Ziemniak deszczowany 25 ton/ha handlowego, niedeszczowany 15 ton/ha... Więc Ja się pytam z czego niektórzy dokładają do ziemniaków? Bo tak się gospodarzyć długo nie da. Ja ładuje wszystko na halę i poniżej 70 gr nie oddam. A dodam, że mam 30 ha jadalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 30 tonach i 40 groszach to zostaje mniej niż z pszenicy czy kukurydzy ha ha więc kim trzeba być by sprzedawać za takie pieniądze chyba do szkoły ktoś miał pod górę :) przy wzroście cen środków do produkcji, i wszystkich pozostałych rzeczy w tym kosztów pracy ludzkiej 50 groszy to absolutne minimum by dalej produkować ziemniaki aha i te 50 groszy to za luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Pyrkosz napisał:

przy 30 tonach i 40 groszach to zostaje mniej niż z pszenicy czy kukurydzy ha ha więc kim trzeba być by sprzedawać za takie pieniądze chyba do szkoły ktoś miał pod górę :) przy wzroście cen środków do produkcji, i wszystkich pozostałych rzeczy w tym kosztów pracy ludzkiej 50 groszy to absolutne minimum by dalej produkować ziemniaki aha i te 50 groszy to za luz.

50 gr kolego to też zdecydowanie mało policz dokładnie koszty to zobaczysz ile Ci zostanie. 40 gr kosz A oddasz za 50 to przy 30 tonach ile Ci zostanie?  3 tyś NA CZYSTO. To już z pszenicy byle jakiej więcej zostanie. Za to nawet taśmy do Grimmy nie kupisz  :) dzis o worki dzwoniłem to na roli przy dużej ilości w famagu powiedzieli 0.29 gr netto. Już trochę przesada się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Jaro napisał:

Panowie wiechalem w catanie i jest 50% tego co rok temu i drobniejsza. Irga lux ładna i ładna frakcja. Ziemia 2,3 klasa. 

nie wiem jak u was ale u mnie są ładniejsze pyrki niż w tamtym roku mim jedynie co jest na minus ze trafiały się nagnite plon na poziomie 42 ton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...