Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Zalewa woda, gnije ziemniak, a część kraju susza brak wydajności... A podobno ziemniak tanieje tak mówi mój stały odbiorca, może ktoś to potwierdzić ?

W okolicy Łowicza od 5 lipca do 20 sierpnia spadło 390 litrów wody na metr. Powygniwalo, pozalewalo i ogólnie 40% tego jak co roku. A od 22 do 24 kwietnia był mróz-12 na włóknine i trwał od 21.00 23 kwietnia do 10.00 24 kwietnia, ziemia na rajkach zamarzla na glebokosc 7 cm i to pod włóknina. Nie wiem czy taki urodzaj jest na warzywo w tym kraju czy na propagandę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Małopolsce będzie kopanie talerzówką albo agregatem ścierniskowym, u mnie na 15 ziemniaków potrafi być 10 zgnitych (bez znaczenia czy górka czy dołek pola), a pomyśleć co będzie za tydzień jak co chwilę pada. Także można sobie pomyśleć o opłacalności kopania i w jakim kierunku będzie wszystko szło. W niedalekiej okolicy nawet korzeniówki typu marchew zaczynaja psuć bo gnije 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Gość napisał:

W Małopolsce będzie kopanie talerzówką albo agregatem ścierniskowym, u mnie na 15 ziemniaków potrafi być 10 zgnitych (bez znaczenia czy górka czy dołek pola), a pomyśleć co będzie za tydzień jak co chwilę pada. Także można sobie pomyśleć o opłacalności kopania i w jakim kierunku będzie wszystko szło. W niedalekiej okolicy nawet korzeniówki typu marchew zaczynaja psuć bo gnije 

Tak tylko co z tego wszystkiego jak towar znów nie będzie potrzebny. Wystarczy wsłuchać sie w rząd i już widac ze nakrecaja 4 fale, w wypowiedziach mozna uslyszec ze maksymalnie 15,11 lockdown nieoficjalnie mowi się ze wczesniej i niema co gadac ze ludzie w domach tez jedza, tak jedzza mniej i w dodatku z biedronki więc klapa klapa. Przecież po niektórych duzych gospodarstwach widac co zazwyczaj towar był szykowany na przechowywanie teraz z checia sprzedaja poznym latem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmiratySIeradzkie
11 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Połowę sadzeniaków będzie trzeba dokupić bo gniją w ziemii, a niewiadomo co zostanie do wiosny i czy w ogóle będzie czym sadzić

 

To może mniej zasadzić a nie wtykać na siłę i po trupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursus spokojnie jeśli chcesz to ja moge się ogłosić ze bez desykacji mam piękne 3 ha ziemniaków sadzeniakow z kl poza winetą ktora ma malo pod krzakiem wszystkie są wielkości sadzeniaka i zero znitych także będzie co sadzić. Pozdrawiam z wkpl po pierwszych deszczach od wiosny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich nie wystarczy tych sadzeniakow ? ale robi sie ciekawie importu nie bedzie napewno w takiej ilosci oni pytaja juz o ziemniaka .niestety prawie wsxedzie taka sama sytuacja pogotowalo pozalewalo i pognilo  spokojnie czekamy w ktora strone to pojdzie .po gieldach juz nie widac takich spadkow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
7 godzin temu, Gość Ina napisał:

Ursus spokojnie jeśli chcesz to ja moge się ogłosić ze bez desykacji mam piękne 3 ha ziemniaków sadzeniakow z kl poza winetą ktora ma malo pod krzakiem wszystkie są wielkości sadzeniaka i zero znitych także będzie co sadzić. Pozdrawiam z wkpl po pierwszych deszczach od wiosny .

u mnie na polu bez  podlewania to są same sadzeniaki wiec sadzić bedzie czym ale jadalnych to max 5t/ha może się usortuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Dla wszystkich nie wystarczy tych sadzeniakow ? ale robi sie ciekawie importu nie bedzie napewno w takiej ilosci oni pytaja juz o ziemniaka .niestety prawie wsxedzie taka sama sytuacja pogotowalo pozalewalo i pognilo  spokojnie czekamy w ktora strone to pojdzie .po gieldach juz nie widac takich spadkow 

Kto pyta o ziemniaki ? Toś mnie zaskoczył. Jedynie gdzie jedzie to Wegry ale to niesa powazne ilosci ktore by mogły zachwiac rynkiem. Import bedzie Spokojnie od polowy września juz wydzwaniaja ze kampania rusza powoli poprostu jest wszystko przesuniete z powodu wiosny i wydluzonej wegetacji.  Ale mimo wszystko też chcemu wysokiej ceny i tego wam zycze, na drogim towarze zawsze więcej zostaje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
1 godzinę temu, Gość Fhu napisał:

Kto pyta o ziemniaki ? Toś mnie zaskoczył. Jedynie gdzie jedzie to Wegry ale to niesa powazne ilosci ktore by mogły zachwiac rynkiem. Import bedzie Spokojnie od polowy września juz wydzwaniaja ze kampania rusza powoli poprostu jest wszystko przesuniete z powodu wiosny i wydluzonej wegetacji.  Ale mimo wszystko też chcemu wysokiej ceny i tego wam zycze, na drogim towarze zawsze więcej zostaje ;)

Z jakiego kraju dzwonią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gość Wielkopolska napisał:

Z jakiego kraju dzwonią

Francja Belgia. Niemiec jeszcze nie. Tak wiem tam wszystko zalalo i niema towaru tak samo jak co roku u nas ;) jakby nie bylo towaru to byscie ogloszen po 7.5 nie wstawiali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
7 godzin temu, Gość Fhu napisał:

Francja Belgia. Niemiec jeszcze nie. Tak wiem tam wszystko zalalo i niema towaru tak samo jak co roku u nas ;) jakby nie bylo towaru to byscie ogloszen po 7.5 nie wstawiali. 

Daj znać na forum jak przyjadą pierwsze partie ziemniaków z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Wielkopolska napisał:

Daj znać na forum jak przyjadą pierwsze partie ziemniaków z zagranicy

Podjedz za tydzien pod wasza ulubiona firmę na A gdzie filmy w kolejce krecicie to zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w malopolsce i swietokrzyskim jest dokanczanie tych ziemniakow co zostaly ciapa w polu od 12 w nocy do teraz 30 litra a wy dalej sprxedawajcie po 0.5 gr belg stoi u granic za darmo odpad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Wlasnie w malopolsce i swietokrzyskim jest dokanczanie tych ziemniakow co zostaly ciapa w polu od 12 w nocy do teraz 30 litra a wy dalej sprxedawajcie po 0.5 gr belg stoi u granic za darmo odpad 

To że ty masz sfląkniete ziemniaki to już wiemy i nie gadaj ze belg odpad bo sam byłem w szoku jak przyjechały dwa auta na plac.Towar bardzo dobry 0.11 E plus transport 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...