Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Slask
5 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Krk trochę się przerzedziło i po 12 wołają

12 zl to powinno byc minimum... Koszty na przyszly rok beda inne.. Nie panikujcie az tak z tymi ziemniakami i nie zjezdzajcie z cena... Handlarze sie przyzwyczajili ze kupja po 6 zl a za 20 sprzedaja.. A my nie mamy 6 zl czystego zysku trzeba odliczyc koszty... Rok jest bardzo dlugi... A anomalia pogodowe coraz gorsze... A ziemniak napewno bedzie potrzebny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

w Wlkp bardzo mocna susza już od maja kiepsko z opadami, niewiem jak w pozostałej części kraju, napewno nie będzie takich plonów jak w zeszłym roku,  czasy są nieciekawe,  koszty ogromne, mega inflacja, pszenica kukurydza rzepak bardzo drogie czemu niby ziemniaki miały być wyjątkiem po 20 groszy ?  opanujcie się ludzie jak macie sprzedawać poniżej 50 groszy we worku to lepiej nie sadźćcie więcej pyrek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Farmer
14 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Popraw swoj post bo po 

1.kiepski z ciebie rolnik skoro nie masz plonu

2.nie mierz nikogo swoją miarą i zdolnościami produkcyjnymi twojego marnego gospodartswa. 

 

Już chyba nie muszę odpisywać, koledzy odpisali za mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

w Wlkp bardzo mocna susza już od maja kiepsko z opadami, niewiem jak w pozostałej części kraju, napewno nie będzie takich plonów jak w zeszłym roku,  czasy są nieciekawe,  koszty ogromne, mega inflacja, pszenica kukurydza rzepak bardzo drogie czemu niby ziemniaki miały być wyjątkiem po 20 groszy ?  opanujcie się ludzie jak macie sprzedawać poniżej 50 groszy we worku to lepiej nie sadźćcie więcej pyrek. 

Małopolska odwrotnie za dużo padało ziemniak zaczyna gnić w redlinach . Zgadzam się z twoją wypowiedzią , ale 0,50 gr za kg to za mało ! minimum 0.70 gr w tym roku powinno być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek Błonie
1 godzinę temu, Gość klapek napisał:

Haha Ty to masz fantazje. 

12 zł płaci droga. 

Tam wieczorem nie będzie towaru na placu 

Zgadza się i tak jest od początku tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość9
16 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

w Wlkp bardzo mocna susza już od maja kiepsko z opadami, niewiem jak w pozostałej części kraju, napewno nie będzie takich plonów jak w zeszłym roku,  czasy są nieciekawe,  koszty ogromne, mega inflacja, pszenica kukurydza rzepak bardzo drogie czemu niby ziemniaki miały być wyjątkiem po 20 groszy ?  opanujcie się ludzie jak macie sprzedawać poniżej 50 groszy we worku to lepiej nie sadźćcie więcej pyrek. 

Pszenica, kukurydza i rzepak idą na export i to robi cenę. A ziemniaka przywożą jeszcze z zachodu i cena idzie w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanley Scania
21 godzin temu, Gość Master napisał:

Małopolska odwrotnie za dużo padało ziemniak zaczyna gnić w redlinach . Zgadzam się z twoją wypowiedzią , ale 0,50 gr za kg to za mało ! minimum 0.70 gr w tym roku powinno być . 

Nie pryskałeś oszczędzałeś i dlatego gnije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
1 godzinę temu, Gość Stanley Scania napisał:

Wróciłem po urlopie byłem na Bolearach, na Broniszach dziś 10zł zaraz zaprowadzę nowy porzadek cena wróci zobaczycie.

Panie Stasiu masz fantazje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
2 godziny temu, Gość Stanley Scania napisał:

Nie pryskałeś oszczędzałeś i dlatego gnije

Co ty możesz wiedzieć o mojej ochronie fungicydowej ?  Szukasz zaczepki zamiast napisać coś merytorycznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
43 minuty temu, Gość Master napisał:

Co ty możesz wiedzieć o mojej ochronie fungicydowej ?  Szukasz zaczepki zamiast napisać coś merytorycznego !

Tak gniją i to dobrze u tych co prawdę piszą. Nadfachowcy typu scania tego nie rozumieją bo są tylko handlarzynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Poznański obserwator.

Sieradzoki na kobierzyckich polach kopią jeszcze przykrywane pyrki wincy sadzić wincy,wincy sam niszczyk wincy, wincy... kwarantanna powinna wam zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Stanley Scania napisał:

Wszyscy w polach żniwa w pełni a u nas na Broniszach 15zł worek tak tak teraz to ja mam żniwa mówiłem że zaprowadzę porządek!

Stasiu, Ty na broniszach zrobisz porządek? Błagam nie rozśmieszaj mnie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ursus4062 napisał:

Kto o tej porze volumie na handel kopie? Przecież teraz się już nie da tego jeść

Kolega ja tak samo kopie teraz i nikt nie narzeka i też zgnitych nie ma a nawet w porównaniu do denara stary sadzeniaka jest dobrze zachowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...